صهیونیست‌ها گانتز را بر نتانیاهو ترجیح می‌دهند

نتایج یک نظرسنجی نشان داد که حزب بنیامین نتانیاهو در صورت برگزاری انتخابات زودهنگام در سرزمین‌های اشغالی با افت زیادی در تعداد کرسی‌های پارلمانی مواجه خواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین، نتایج یک نظرسنجی که روزنامه صهیونیستی معاریو آن را منتشر کرده، نشان می‌دهد که در صورت برگزاری انتخابات زود هنگام پارلمانی در سرزمین‌های اشغالی، حزب آبی- سفید به ریاست بنی گانتس عضو شورای جنگی رژیم صهیونیستی که از مخالفان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به شمار می‌رود، با کسب ۳۹ کرسی در رتبه اول قرار خواهد گرفت.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که حزب لیکود به ریاست نتانیاهو بخش عمده‌ای از حامیان خود را از دست داده و در صورت برگزاری انتخابات تنها می‌تواند ۱۸ کرسی پارلمانی را از آن خود کند.

به این ترتیب ائتلاف حاکم کنونی نیز تنها می‌تواند ۴۴ کرسی در پارلمان به دست بیاورند، در حالی که مخالفان کابینه ۷۱ کرسی را از آن خود می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس این نظرسنجی رویکردهای افراطی ایتمار بن گویر وزیر امنیت رژیم صهونیستی باعث افزایش محبوبیت او در جامعه صهیونیستی شده و او می‌تواند در صورت برگزاری انتخابات، تعداد کرسی‌های حزب خود را به ۱۰ کرسی افزایش دهد، در حالی که در این نظرسنجی مشخص شده که بتسلئیل اسموتریچ نمی‌تواند کرسی را در انتخابات به دست بیاورد.

این نظرسنجی تاکید می‌کند که ۴۸ درصد از صهیونیست‌ها خواهان نخست وزیری بنی گانتس هستند، در حالی که تنها ۳۲ درصد نتانیاهو را فرد مناسبی برای نخست‌وزیری می‌دانند.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =