حضور نویسندگان و شاعران برجسته کشور در هرمزگان

فرشاد محمدی با بیان این مطلب که حوزه کودک و نوجوان از اهمیت بالایی برخودار است گفت: با برنامه ریزی این اداره کل و برای بالا بردن سطح کیفی آثار نویسندگان و شاعران جوان این حوزه؛ هر ماه شاهد حضور نویسندگان و شاعران برجسته کودک و نوجوان کشور خواهیم بود.

به گزارش خبرآنلاین، افسانه شعبان‌نژاد نویسنده و شاعر برجسته حوزه کودک و نوجوان کشور در جلسه نقد و بررسی کتاب «خاطرات یک کلاه»، با شعر «پدر شبیه کوه و مادرم شبیه آفتاب…» کلام را آغاز کرد و به پیشینه شعری خود پرداخت.

در ابتدای این نشست شعبان نژاد گفت: از سال سوم دبستان، اولین شعر گونه‌ام را گفتم. اطرافیان با تشویق هایشان به من انرژی و انگیزه شعر گفتن دادند. البته همواره شاگرد و مدیون مصطفی رحماندوست هستم زیرا او بود که مرا با دنیای شعر کودک آشنا کرد و اینک علی‌رغم اینکه ۴۰ سال از چاپ اولین کتابم می‌گذرد و بیش از ۶۰۰ عنوان کتاب دارم اما همچنان نظر او برایم مهم است و نظرش را درباره آثار می‌پرسم. او در اولین نامه‌ای که برایم نوشت، نوشته بود در اشعار دست و پا شکسته ات روح شعری وجود دارد.

این شاعر کودک، شعر تازه‌ای که در بندرعباس با عنوان «فقط بخاطر دریا» گفته بود برای کودکان دریا و ساحل خوانش کرد و گفت: دوست ندارم از دنیای زلال کودکان جدا شوم. به جز یکبار که کتاب «می‌خواهم لیلای تو باشم» از این دنیای پاک و بی آلایش جدا نشدم. درون خودم یک کودک، نوجوان و خردسال دارم. بچه ها من را به عنوان یک همبازی نگاه می‌کنند. حتی با بچه های خودم هم اینچنین هستم.
وی در ادامه گفت: چندین مجموعه شعر، نمایش و داستان، زیر چاپ دارم و احساس می‌کنم هنوز این توانمندی را دارم که برای کودکان کار کنم.
امیر حسین والا دبیر محفل ادبی آفتاب بندرعباس نیز در این نشست گفت: از فرشاد محمدی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی هرمزگان قول گرفته‌ایم که هر ماه یکی از نویسندگان و شاعران مطرح کشور به استان هرمزگان بیاید و اولین شخصیتی که به استان آمده است افسانه شعبان نژاد از نویسندگان و شاعران کودک است که بسیار شادمانیم.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =