نیازی به تلاش برای حضور مردم در انتخابات نیست، آنها خودشان می‌آیند/ هر کجا مافیا، رانت و فساد بوده از سوی ضد انقلابیون صورت گرفته است

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر جهاد تبیین درست انجام شود، دیگر نیازی به تلاش برای حضور مردم در انتخابات نیست بلکه آنها خودشان می‌آیند. هر کجا دستاورد مهمی داشتیم حاصل تلاش جهادگران مؤمن و انقلابی بوده است، هر کجا مافیا، رانت و فساد بوده است از سوی ضد انقلابیون صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در پنجمین گردهمایی طلاب دانش آموخته حوزه علمیه حضرت قائم (عج) چیذر درباره موضوع جهاد تبیین و انتخابات اظهار داشت: جهاد تبیین چند ساحت دارد که یکی از آن ساحت‌های مربوط به اعتقادات و رفع شبهات مربوط می‌شود. امروز پاسخ به شبهات دینی امری ضروری است، چراکه باقی ماندن شبهه آسیب‌های جدی وارد می کند، آنچنان که برخی از جوانان به دلیل شبهات اعتقادی اقدام به خودکشی می‌کنند البته این امر در غرب نیز مشاهده می‌شود و رایج است. به همان اندازه که این مسائل را در جامعه مشاهده می‌کنیم ما نیز مقصر هستیم چون به خوبی مسائل را تبیین نکردیم.

بنابر گزارش ایرنا، وی با تأکید بر اینکه پاسخ به شبهات جدید غیرت دینی می‌خواهد، تصریح کرد: یک طلبه باید بتواند زمانی که در دانشگاه برای سخنرانی می‌رود باید بتواند به انواع شبهات پاسخ دهد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برخی از شبهات به احکام شرعی نظیر خمس و زکات و نماز و روزه بر می‌گردد، بیان دلایل رعایت احکام شرعی ضروری است.

حجت‌الاسلام خسروپناه گفت: بیان دستاوردهای تمدن اسلامی و شیعی به خصوص انقلاب اسلامی بخش دیگری از جهاد تبیین است؛ امروز برخی جوانان حتی نمی‌داند شهدای انقلاب اسلامی چون شهید همت چه کسانی بودند.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی، تمدن را ساخته است و توانسته آن را در جهان گسترش دهد. امروز ما دستاوردهایی داریم که در جهان تأثیر گذاشته مانند جریان مقاومت که در جهان گسترش یافته است. جریان مقاومت تا زمان شهادت سردار سلیمانی منطقه‌ای بود اما امروز جهانی شده و این نشان از تمدنی شدن است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این در حالی است که قبل از پیروزی انقلاب، جهان عرب و ناسیونالیسم عربی در مقابل رژیم صهیونیستی متحد شدند، اما ۶ روز دوام نیاوردند و عقب‌نشینی کردند. اما اکنون جریان کوچکی مثل حماس در غزه که محاصره زمینی و دریایی است، توانسته بعد از چند سال برنامه‌ریزی با ۱۲۰۰ نفر به اراضی اشغالی حمله انتقامی(در پاسخ به جنایت‌های طولانی این رژیم) کند و دیوار اسرائیل را خراب کند و ۹ مانع را کنار بزند و ۱۳۰۰ نفر را به درک واصل کند، در ادامه هزار اسرائیلی هم به اسارت گرفته شدند، جریان مقاومت کاری کرد که در آمریکا و اروپا آبروی رژیم صهیونیستی رفت و اقتدارش متزلزل شد به همین دلیل رژیم صهیونیستی جنایتکارانه و بی‌رحمانه به غزه حمله کرد و ۳۰ هزار نفر را شهید کرد.

حجت‌الاسلام خسروپناه خاطرنشان کرد: اقتدار در عرصه علم و فناوری، نظامی و… همه نشان از تمدّنی بودن ایران است. در حوزه موشک ماهواره و پهپاد امروز خیلی پیشرفت کردیم، در این زمینه نیاز است که اردوهای راهیان پیشرفت برای جوانان باید با جدیّت از سوی مسئولان دنبال شود.

وی افزود: امروز دستاوردهای فناورانه زیادی در کشور وجود دارد و دانشمندان ما در زمینه فناوری‌های نوظهور نیز ورود داشته‌اند، طلبه‌ها و روحانیون باید به این موضوعات توجه کنند، باید مباحثی نظیر فلسفه برای کودکان، فلسفه فناوری، فلسفه امنیت و غیره را فرا گیرند، فقه حکمرانی، فقه امنیت، فقه سیاست و فقه اقتصاد بدانند، حوزه علمیه باید در این زمینه‌ها به صورت جدی فعالیت داشته باشد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره چهارساله و انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می شود.

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =