کشف بیش از ۴ هزار قبضه سلاح شکاری غیرمجاز

فرمانده یگان‌ها انتظامی و حفاظتی فراجا از کشف بیش از ۴ هزار قبضه سلاح شکاری غیرمجاز توسط محیط‌بانان یگان حفاظت سازمان محیط زیست کشور در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین،سردار رضا بنی اسدی‌فر فرمانده یگان‌ها انتظامی و حفاظتی فراجا گفت: حفظ محیط زیست و بقای آن برای نسل‌های آینده یکی از معیارهای سنجش توسعه پایدار در کشور محسوب می‌شود.

مهر در خبری نوشت:وی با اشاره به اینکه توجه به محیط زیست یکی از شاخصه‌های توسعه پایدار در کشور است؛ گفت: بی توجهی یا کم توجهی به محیط زیست، مشکلات زیست محیطی عدیده ای را برای موجودات زنده به همراه خواهد داشت.

فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا با بیان اینکه پلیس در کنار دیگر نهادهای همکار مسئولیت امنیت کل جامعه را عهده دار است، افزود: با تعامل بسیار خوب پلیس و مجموعه محیط زیست شاهد موفقیت‌های بیش از پیش در ارتباط با جرایم این حوزه هستیم.

وی با تصریح بر اینکه محیط‌بانی یکی از مشاغل سخت است، اظهار کرد: حفظ حیات وحش و حیات بشر وظیفه خطیری است که بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته و اگر عشق و علاقه در کنار انگیزه نباشد نمی‌توان این مهم را به درستی انجام داد.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: محیط‌بانان با حضور در مناطق تحت مدیریت و برگزاری جلسات توجیهی با بخشداران و دهیاران سراسر کشور می‌توانند نتایج مهمی را در جهت پیشبرد اهداف این یگان برای ایجاد فضا و ساز و کار تبلیغاتی در بستر مسائل زیست محیطی در سراسر کشور به دست آورند.

سردار بنی اسدی فر با تاکید بر اینکه یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با تقدیم ۱۵۰ شهید، بالاترین تعداد شهدا را در میان سایر یگان‌ها حفاظت دارد، خاطر نشان کرد: گشت زنی مداوم به صورت خودرویی، موتوری و پیاده در مناطق صعب‌العبور به صورت شبانه‌روزی توسط محیط‌بانان در سراسر کشور مهر تأییدی بر آن است.

وی با تشریح عملکرد ۱۱ ماهه این یگان در سال جاری گفت: مقابله با صید غیرمجاز آبزیان ۵۵ هزار و ۵۶۸ و شکار غیرمجاز پستانداران یک هزار و ۶۲۴ مورد، به ترتیب با ۱۳ و ۸ درصد افزایش داشته است.

سردار بنی‌اسدی‌فر با اشاره به اینکه برخورد با زنده گیری پرندگان با ۴ هزار و ۳۹ عدد و پستانداران با یک هزار و ۵۰ رأس نسبت به سال گذشته به ترتیب ۱۷ و ۳ درصد رشد داشته است، اظهار کرد: برخورد با شکارچیان غیرمجاز به صورت جدی در دستور کار این یگان قرار داشته و در ۱۱ ماهه گذشته با دستگیری ۱۱ هزار و ۲۶۱ نفر و کشف ۴ هزار و ۶۸۹ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز؛ افزایش ۱۸ درصدی دستگیری و کشف را در این حوزه شاهد بوده‌ایم.

فرمانده یگان‌های انتظامی و حفاظتی فراجا با تأکید بر اینکه جامعه محیط‌بانی کشور ۱۵۰ شهید و ۳۰۰ جانباز را تقدیم حفاظت از محیط زیست کرده است، خاطرنشان کرد: این شغل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ولی آنطور که باید و شاید به آن پرداخته نمی‌شود، لذا ما تمام تلاش خود را به‌کار خواهیم بست تا زحمات این عزیزان بازتاب گسترده‌تری داشته است.

۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =