ایسنا نوشت:

آیت‌الله مکارم شیرازی در پی اتفاقات پیرامون تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس در تهران تاکید کرد: باید هوشیار بود و در این‌گونه موارد فراتر از قانون گام بر نداریم و بدون اجازه رهبر بزرگوار انقلاب و مقامات مسوول اقدامى انجام نشود.
این مرجع تقلید در پیامی به دنبال حوادث اخیر تصریح کرده است: شکی نیست که دولت انگلستان از دشمنان قدیمى ماست و همه ما خاطرات بسیار تلخى از دخالت‌هاى نارواى آن‌ها در کشورمان داریم و همه مى‌دانیم اخیرا شمشیر عداوت را از رو بسته، و نه تنها خودش پیشگام در تحریم‌ها شده که دیگران را نیز دعوت به این کار مى‌کند. ولى مهم این است که گاهى کارهایى فراتر از قوانین از سوى بعضى از جوانان عزیز احساساتى انجام مى‌گیرد که بهانه مهمى به دست دشمن ماجراجو مى‌دهد و هزینه‌هاى زیادى باید براى آن بپردازیم، مانند همین حادثه اشغال سفارتخانه که سبب شد آن‌ها با جنجال و هوچی‌گرى سعى کنند شکستى را که از مجلس خورده بودند، جبران کنند و إن‌شاءالله موفق نخواهند شد.
این مرجع تقلید ادامه داده است: به احتمال بسیار قوى در این‌گونه موارد افراد نفوذى خود را به میان جوانان پاکباز مى‌فرستند تا دست به تخریب و اقدام‌هاى دیگرى بزنند و در سطح جهان بر ضد ما تبلیغات وسیعى راه بیندازند که انداختند.
وی تاکید کرده است: اینجانب به همه این عزیزان نصیحت پدرانه مى‌کنم در این‌گونه موارد فراتر از قانون گام بر ندارند و بدون اجازه رهبر بزرگوار انقلاب و مقامات مسوول اقدامى نکنند، شرائط منطقه کاملا به نفع ما و به زیان آن‌هاست. آن‌ها درصددند با بهانه‌هایى این شرایط را بر هم زنند، بسیار باید هوشیار باشیم و بهانه به دست آن‌ها ندهیم.
استاد برجسته حوزه در پایان پیامش تاکید کرده است: مخصوصآ در آستانه انتخابات احتیاج به آرامش زیادى در داخل داریم تا بتوانیم شرکت حداکثرى مردم را إن‌شاءالله جلب کنیم. من به عنوان یک وظیفه شرعى در برابر سؤالات زیادى که در این ایام از دفتر ما شد لازم دانستم با صراحت با شما عزیزان گفت‌وگو کنم. شما هم إن‌شاءالله به وظیفه شرعى خود عمل خواهید کرد.
/2929
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 187692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =