فضای «ناامیدی و تلخی» دفتر زلنسکی را تسخیر کرده است

نشریه پالتیکو به نقل از یک شخص نزدیک به رئیس‌جمهور اوکراین نوشت همزمان با دومین سالگرد جنگ اوکراین و بن‌بست پیش‌آمده در ارسال کمک‌های واشنگتن به کی‌یف، حال‌وهوای دفتر ریاست‌جمهوری اوکراین مملو از «یاس و ناامیدی» است.

به گزارش خبرآنلاین، یک شخص نزدیک به «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین به نشریه پالتیکو گفت: در هفته‌های اخیر به دلیل تاخیر در ارسال کمک‌های آمریکا به اوکراین، فضای حاکم در کی‌یف و دفتر ریاست‌جمهوری بسیار تلخ بوده و ناامیدی قابل لمس است.

به گزارش ایسنا، اخیرا مجلس سنا آمریکا کمک ۶۰ میلیارد دلاری برای اوکراین را تصویب کرد اما این اقدام با مخالفت سرسختانه جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان مواجه شده است. از طرفی، انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا و بازگشت احتمالی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا به عنوان چهره‌ جمهوری‌خواه می‌تواند تغییرات اساسی برای این جنگ و کمک‌های واشنگتن به کی‌یف به دنبال داشته باشد.

این منبع نزدیک به رئیس‌جمهور اوکراین در ادامه به نشریه پالتیکو گفت: تقریبا همه قانع شده‌اند که کمک‌ها به زودی از راه خواهند رسید، درحالیکه دفتر ریاست‌جمهوری انتظار خبرهای خوش را از سوی آمریکا می‌کشد و در عین حال مسئله استقرار نیروها را بهبود می‌بخشد.

ولودیمیر زلنسکی هم چند روز پیش، پس از آنکه شهر آودیوکا به کنترل نیروهای روسی درآمد، ادعا کرد: نگه‌داشتن اوکراین در کمبود مهمات به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اجازه می‌دهد تا شدت خصومت‌ها و جنگ را افزایش دهد.

۳۱۱۳۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1876952

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =