اولین فرمانده مرکز آموزش توپخانه و موشک‌های ارتش درگذشت +پیام قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت اولین فرمانده مرکز آموزش توپخانه و موشک‌های ارتش را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمد باقر قالیباف،رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی با ابراز تاسف از درگذشت امیر سرافراز سرتیپ محمد شیرانی اولین فرمانده مرکز آموزش توپخانه و موشک‌های ارتش نوشت:

این فرمانده رشید و پیشکسوت سال‌های دفاع‌ مقدس و همرزم سپهبد شهید علی صیاد شیرازی، از افسران باغیرت و سلحشور جهاد و ایثار بود که در تمام دوران خدمت به‌عنوان نمونه‌ای درخشان از تعهد، دانش و ایثار حضوری فعال داشتند.

به گزارش ایرنا، وی افزود: بسیاری از فتوحات توپخانه ارتش در دوران دفاع‌مقدس از ثمره شاگردان او است که در گنجینه افتخارات نظامی کشور به یادگار خواهد ماند.

رئیس مجلس در این پیام ضمن تسلیت به همرزمان، پیشکسوتان جهاد و رزم، مردم شریف اصفهان و خانواده وی و برای آن امیر سلحشور ارتش رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند منان مسئلت کرد.

امیر سرتیپ «محمد شیرانی» بر اثر کهولت سن در اصفهان دارفانی را وداع گفت.

پیکرِ مرحوم امیر سرتیپ «محمد شیرانی» نخستین فرمانده مرکز آموزش توپخانه و موشک‌های ارتش جمهوری اسلامی مُلقب به «پدرِ کاتیوشای ایران» روز چهارشنبه (دوم اسفند) در اصفهان تشییع و به خاک سپرده شد.

امیر سرتیپ شیرانی نخستین فرمانده مرکز آموش توپخانه و موشک‌های ارتش موسوم به «پدر کاتیوشای ایران» بود که برغم بازنشستگی در سال ۵۷، پس از پیروزی انقلاب توسط سپهبد شهید «علی صیاد شیرازی» به خدمت اعاده و بعنوان فرمانده مرکز آموزش توپخانه و موشک‌های نیروی زمینی ارتش منصوب شد.

۲۱۱۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877040

برچسب‌ها