مستند مَیدِگل برنده‌ی لوح تقدیر برلیناله شد

فیلم مستند مَیدِگل ساخته‌ی سروناز علم‌بیگی در نخستین نمایش جهانی در جشنواره‌ی فیلم برلین (برلیناله ۲۰۲۴) و اکران‌های روزانه‌اش در طول جشنواره با ستایش تماشاگران و گروه داوران جشنواره روبرو شد. گروه داوران بین‌المللی جشنواره این فیلم را برای دریافت لوح توجه و تقدیر (مانسیون ویژه) انتخاب کرد و دلیل گزینش خود را در بیانیه‌ی رسمی جشنواره اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، میدگل به معنای گل شکسته، نام مستعار دختر جوان یک خانواده‌ی مهاجر افغانستانی‌ در ایران است. او با کار شبانه روزی برای رسیدن به آرزوی خود که شرکت در مسابقات بوکس در افغانستان است، تلاش می‌کند. او در یک سوی در رینگ بوکس می‌جنگد و در سوی دیگر در خانواده و اجتماع. این پنجمین فیلم مستند سروناز علم‌بیگی است.
میدگل در بخش «جنریشن» یا نسل‌ها در جشنواره‌ی برلین پذیرفته شد. این بخش به فیلم‌هایی می‌پردازد که درباره‌ی نسل جوان از سراسر دنیاست و پنجره ایست که سینما دوستان و تماشاگران از درون آن شاهد زندگی و چالش‌های نسل جوان دنیاست.
گروه داوران بین‌المللی جشنواره در بیانیه‌ای که به عنوان دلیل انتخاب خود منتشر می‌کند به کوتاهی به ارزش‌ ویژه‌ی این فیلم اشاره می‌کند.
در بیانیه‌ی گروه داوران بین‌المللی جشنواره‌ی فیلم برلین - برلیناله ۲۰۲۴

مستند مَیدِگل برنده‌ی لوح تقدیر برلیناله شد


برای اهدای مانسیون ویژه (توجه و تقدیر) به فیلم مَیدِگل ساخته‌ی سروناز علم‌بیگی آمده است:
برای فیلمی که خود یک کنش سیاسی است، که با به کارگیری تمهیدات سینما حقیقت داستان یک زن افغانستانی را بازگو می‌کند که بدون مدارک یا اجازه در ایران زندگی می‌کند؛فیلمی که در آن قدرت و استواری شخصیت اصلی از پرده‌ی سینما پرتو افکن است.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =