کوهن: هرگز اجازه تشکیل کشور فلسطین را نمی‌دهیم/ حتی شده از گسترش توافقات صلح هم دست می‌کشیم

وزیرخارجه سابق رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهد داد.

به گزارش خبرآنلاین، شبکه هفت رژیم صهیونیستی گزارش داد که الی کوهن، وزیرخارجه سابق این رژیم اعلام کرد: «اسرائیل هرگز اجازه تشکیل کشور فلسطین را حتی اگر به ضرر توسعه توافقات صلح با کشورهای منطقه باشد، نخواهد داد.»

وی در ادامه افزود: « در این دوره، اگر کسی بگوید که بهای توسعه توافقات صلح، تشکیل کشور فلسطین است، من از گسترش توافقات صلح دست می‌کشم.»

به نقل از ایسنا، وزیرخارجه سابق رژیم صهیونیستی همچنین تصریح کرد: «این دولت ماست و امنیت بالاتر و مهم‌تر از همه چیز است. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا خواهان آن است با یک دستاورد سیاسی به انتخابات برسد.»

وی در پاسخ به سوالی درخصوص دستیابی به توافق برای تشکیل کشور فلسطین گفت: «ما ثابت کرده‌ایم که می‌توانیم بدون تشکیل کشور فلسطین، توافقات صلح ایجاد کنیم. این تصور در جناح چپ وجود داشت که این امر بدون تشکیل کشور فلسطین غیرممکن است اما صلح توسط قدرتمندان ایجاد می‌شود. هیچکس با ما صلح نمی‌کند مگر اینکه از نظر امنیتی و مادی قوی باشیم.»

الی کوهن ادامه داد: «اتفاقاً کسانی که با ما صلح کردند این کار را انجام دادند زیرا ما قدرتمند هستیم. به همین دلیل است که آنها اکنون نحوه رفتارمان را بررسی می‌کنند، بنابراین ما نیاز به اتخاذ یک تصمیم واضح و بدون ابهام داریم.»

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =