۰ نفر
۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۰
این مکمل‌ها را از عطاری نخرید

سرپرست اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: مکمل‌های ورزشی فقط باید از طریق داروخانه‌ها عرضه شوند و فروش آن‌ در فروشگاه‌های ورزشی و عطاری‌ها غیر مجاز است.

به گزارش خبرآنلاین، علیرضا رستمی گفت: برای عرضه هر دسته از فرآورده‌های سلامت، فضای مشخصی تعیین شده و مجوز دارد و در همین راستا داروهای گیاهی و مکمل‌ها و همچنین داروهای سنتی و شیمیایی باید در داروخانه‌ها به فروش برسند.

ایسنا در خبری نوشت:وی افزود: برخی فضاها مثل عطاری‌ها مبادرت به فروش داروهای گیاهی و شیمیایی می‌کنند و این موضوع از نظر وزارت بهداشت تخلف است و دارو نباید در چنین فضاهایی به فروش برسد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، رستمی در پایان گفت: نظارت بر مراکز عرضه فرآورده‌های سلامت محور بر عهده سازمان غذا و دارو است؛ به ویژه اینکه در تمامی استان‌ها، معاونت‌های غذا و دارو این بازرسی‌ها را انجام می‌دهند و این مراکز شامل عطاری‌ها نیز می‌باشد.

وی همچنین گفت: اما متاسفانه مراکزی هستند که اقدام به عرضه برخی فرآورده‌ها مانند مکمل‌های ورزشی غیرمجاز می‌کنند. تاکید می‌شود که مکمل‌های ورزشی فقط باید از طریق داروخانه‌ها عرضه شوند و عرضه آن‌ها در فروشگاه‌های ورزشی و عطاری‌ها غیر مجاز است.

۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877532

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =