لزوم حل مشکل اشتغال جوانان کرمانشاهی/ امروز صنعتی سازی استان در اولویت است

در سومین مناظره انتخاباتی خبر آنلاین بر لزوم حل مشکل اشتغال جوانان کرمانشاهی تاکید و صنعتی سازی کرمانشاه یکی از مهم‌ترین راهکارها شمرده شد.

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، سومین برنامه مناظره انتخاباتی دفتر خبرگزاری خبرآنلاین با حضور بهزاد باقری، کاندیدای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرمانشاه به دلیل انصراف فرشاد باشام بیلواری و نسرین باقری از مناظره به صورت گفت‌وگو محور برگزار شد.

این برنامه گفتگو محور در ۲ بخش برگزار شد، در بخش نخست به بیان سوال‌های قرعه کشی شده پرداخته شد و در بخش دوم مجری برنامه سوالاتی را در باب مسائل استان مطرح کرده و کاندیدای حاضر به پاسخ سوالات پرداخت.

لزوم حل مشکل اشتغال جوانان کرمانشاهی/ امروز صنعتی سازی استان در اولویت است

برنامه شما به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی برای احیای اقتصاد مقاومتی و تقویت دانش بنیان‌ها چیست؟

برداشت بسیاری از افراد احیای اقتصاد مقاومتی ریاضت و سختی است، اما موضوع ما در اصل این است که از داشته‌ها به نحو احسن استفاده کنیم؛ بر خلاف وجود تحریم‌ها ما در فروش نفت درآمد دلاری داریم و فروش محصولات غیر نفتی را نیز به صورت مشهود داشته‌ایم.

۴۷ درصد از صادرات ایران از مرز پرویز خان است و این آمار قابل توجهی برای استان کرمانشاه به شمار می‌رود؛ متاسفانه ما در اجرای اقتصاد مقاومتی مدیریت لازم را نداشته‌ایم و همه محصولات را به وجود بودجه اختصاص داده‌ایم، امیدواریم که در مدیریت بودجه دقیق‌تر عمل کنیم.

برنامه شما برای توسعه کارآمدی نظام سلامت در حوزه انتخابیه‌تان چیست؟

ما در حوزه قانون‌گذاری مقادیر زیادی از قوانین تصویب شده خاک خورده داریم که پزشک خانواده و ارجاع از جمله قوانینی به شمار می‌رود که بر زمین مانده است، موضوع سلامت با جان مردم درگیر است و بنابراین نباید در این خصوص سلیقه‌ای عمل کنیم قطعاً بر قوانینی مانند ارجاع کار می‌کنیم که بدین وسیله خود درمانی نیز رفع شود.

برنامه شما برای رفع آسیب‌های اجتماعی در حوزه انتخابیه‌تان چیست؟

همه ما شاهد آسیب‌های اجتماعی در کشور و به خصوص در کرمانشاه هستیم، اصلی‌ترین کلید رفع مشکلات اجتماعی اشتغال و کاهش بیکاری است که اگر این امر را کاهش دهیم مسئله آسیب اجتماعی نیز کاهش خواهد یافت.

یکی از راه‌های افزایش اشتغال صنعتی کردن فضای کرمانشاه است که موجب اشتغال زایی و به دنبال آن تشکیل خانواده و فرزندآوری و در نهایت موجب کاهش معضلات اجتماعی خواهد شد.

برنامه شما برای ایجاد تعادل توسعه صنعتی و الزامات زیست محیطی در حوزه انتخابیه‌تان چیست؟

استان کرمانشاه باید بعد از دفاع مقدس در حوزه صنعتی بازنگری می‌شد که این امر محقق نشد، در برنامه توسعه صنعتی سال ۱۳۶۸ کرمانشاه مغفول ماند و می‌توانستیم طرحی جامع مبنی بر توسعه صنعتی داشته باشیم.

استان کرمانشاه دارای چهار اقلیم بوده و به تناسب آن می‌توان در آن از صنعت بهره برد، گلخانه پروری، کشاورزی و دامپروری نیز در استان ما بسیار مورد اهمیت قرار می‌گیرد و بر خلاف تلاش‌ها به دلیل صنعتی نبودن اکنون در تهیه دام دچار مشکل هستیم.

راهکار شما برای مقابله با خام فروشی چیست؟

ما در استان کرمانشاه به صنایع تبدیلی و دسته‌بندی ورود نکرده‌ایم، به عنوان مثال بهترین خرمای کشور خرمای سومار است که ما حتی آب شرب مناسب برای ساکنان این منطقه نداریم، مشکل عدم فرآوری همچنان در استان ما مطرح است و باید در راستای فرآوری محصولات خود به سمت صنعتی شدن پیش برویم.

نظر شما در رابطه با پتروشیمی کرمانشاه و ظرفیت‌های آن چیست؟

ما در زمینه پتروشیمی و تولید مواد عالی تولیدات خوبی داریم اما فرصت آن برای جذب در حال حاضر محدود است، زمانی که ما دارای تولیدی هستیم که بازاری برای فروش آن وجود ندارد قطعاً تولید کننده مصر به تولید نیست و دچار ضربه می‌شود؛ کرمانشاه باید در این راستا صنعتی شود و باید آغازی برای این موضوع داشته باشیم.

راهکار شما برای جذب گردشگر در حوزه انتخابیه‌تان چیست؟

تنها اثر ثبت شده کنونی استان ما بیستون است، اما طاق بستان که از نظر باستانی مفتخر است درگیر مسائل و مشکلات زیادی است و این امر موجب می‌شود که گردشگر با حضور متجاهرین و سایر موارد رغبتی نداشته باشد.

کرمانشاه گردشگر پذیر است، اما ما به توسعه هتلینگ و حمل و نقل نیز نیاز داریم و باید ایجاد جاذبه کنیم؛ کرمانشاه را باید در سطوح بالاتر از طریق رسانه‌ها معرفی کرده و همچنین بستر مناسبی برای جذب گردشگر ایجاد کنیم.

هزینه تبلیغات خود را از چه منبعی تامین کرده‌اید؟

تا به حال هزینه زیادی برای تبلیغات نکردم و به سفره‌های رنگین و ستادهای پر زرق و برق اعتقادی ندارم، من معتقدم که بهتر است به جای خرج‌های میلیاردی خدمات دهی صحیح را به مردم داشته باشیم.

باقری در بیان دیدگاه‌های خود به عنوان سخن پایانی بیان کرد: امروز کرمانشاه زیر بار مشکلات بسیاری خمیده شده و علی رغم وجود زیرساخت‌های مطلوب استفاده کافی را نبرده‌ایم.

وی ادامه داد: ۷۵ درصد جوانان در کرمانشاه تحصیل کرده هستند، باید بعد از دفاع مقدس کرمانشاه صنعتی می‌شد و از توسعه استان‌های هم ‌تراز جا مانده‌ایم، امروز باید برای ۱۶ سال از دست رفته تلاش کنیم و پیگیر مطالباتی که در خصوص اعتبار تخصیص یافته در سفر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بوده باشیم.

باقری خاطرنشان کرد: باید کرمانشاه تبدیل به یک شهر و استان صنعتی شود و دارای صنایع تبدیلی در کشاورزی، دامپروری، گردشگری و معادن مطابق با الگوهای زیست محیطی باشیم، همچنین باید برخی از طرح‌ها را به دشت‌های استان اختصاص دهیم.

وی در پایان گفت: مشکلات کرمانشاه باید دیده شود و با مطالبه‌گری، به حاشیه نرفتن و عدم انتصاب‌های بیجا موجب اعتلای استان شویم؛ نماینده باید تنها در راستای پیشرفت استان گام بردارد و امیدواریم که در ریشه‌کنی عوامل آسیب‌زای اجتماعی موثر باشیم.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =