خط و نشان مشاور رهبر انقلاب برای دشمنان: رویای تعدی و تجاوز به خاک کشورمان را به گور خواهید برد

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش با بیان اینکه دشمنان ایران با هدف تضعیف وحدت و اقتدار ملی بر طبل عدم مشارکت در انتخابات می‌کوبند، گفت: آمریکای مدعی حقوق بشر با استفاده از حق وتو خود، از آتش بس در غزه جلوگیری می‌کند و شورای امنیت را بطور کامل بی‌ارزش و بی‌خاصیت کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در دوره نظری هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی که در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: امیدوارم همگی از برکات ایام مبارک شعبانیه بهره‌مند شویم.

آنگونه که ایسنا روایت کرده، امیر حاتمی، نیروی هوایی ارتش را یک نیروی پرافتخار برشمرد و گفت: نیروی هوایی ارتش زمان شناس، توانمند و با بصیرت است و در مقاطع مختلف دستاوردها و خدمات بزرگی را برای کشور و انقلاب به ارمغان آورده که در تاریخ پر افتخار ایران اسلامی ثبت و ضبط شده است.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش افزود: کاری که نیروی هوایی ارتش به عنوان اولین نیروی مسلح پشتیبان انقلاب اسلامی در بیعت تاریخی با امام راحل و نهضت اسلامی در ۱۹ بهمن سال ۵۷ انجام داد، بسیار تعیین کننده و سرنوشت‌ساز بود.

امیر حاتمی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بارها در تجلیل از نیروی هوایی، این اقدام را " کارِ برای خدا ، شجاعانه و با از خودگذشتگی و شتاب‍‌دهنده‌ انقلاب درسرنگونی رژیم طاغوت " دانسته‌اند.

امیر سرتیپ حاتمی افزود: در آن مقطع بصیرت و اقدام متهورانه نیروی هوایی ارتش بسیار مهم ارزیابی شد و همگان به یاد داریم که آن بیعت تاریخی و قهرمانانه درست ۳ روز قبل از پیروزی انقلاب، با وجود همه تهدیدات زمانی به وقوع پیوست که کسی اطلاع نداشت در روز های آینده انقلاب چه اتفاقی خواهد افتاد و این بیعت شگفتی‌ساز کارکنان مومن نیروی هوایی، رژیم تا بن دندان مسلح طاغوت و پشتیبانان آنها را مایوس و انقلابیون را به پیروزی قطعی انقلاب اسلامی امیدوار کرد.

امیر سرتیپ حاتمی دومین کار بزرگی نیروی هوایی ارتش را عملیات آفندی و قدرتمندانه در روزهای نخست جنگ تحمیلی علیه نیروهای بعثی برشمرد و گفت: زمانی که صدام به خاک مقدس کشورمان تجاوز کرد این نیروی هوایی ارتش بود که با آمادگی و اقتدار کامل بدون هرگونه درنگ در اولین ساعات روز ۳۱ شهریور سال ۵۹ ، عملیات بزرگ معروف را که به پرواز ۱۴۰ فروندی یا عملیات کمان ماندگار شد را انجام داد و این ماموریت توانست ارتش بعث عراق را سرکوب و بی تردید به لحاظ عملیاتی، کار بسیار ارزشمندی بود.

وی با تاکید بر اینکه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در روزی که کشورمان در شوک حمله ناجوانمردانه رژیم بعثی عراق قرار داشت، اولین نیروی آماده و پاسخ دهنده به تجاوز دشمن بعثی بود، افزود: با عملیات شجاعانه و غافلگیر کننده کمان ۹۹ که هرگز رژیم بعثی عراق انتظار آن را نداشت، راهبرد اصلی دشمن بعثی در تصرف ۳ روزه خوزستان و فتح سریع تهران با شکست مواجه شد.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش با اشاره به تشکیل جهاد خودکفایی در نیروی هوایی ارتش اضافه کرد: با شروع جنگ تحمیلی و احساس نیاز به رفع کامل وابستگی و شدت یافتن تحریم‌های نظام سلطه، جهاد خود کفایی با تدبیر امام راحل و رهبری معظم انقلاب (مدظله‌العالی) توسط نیروهای مومن و انقلابی در نیروی هوایی ارتش پایه‌گذاری شد تا کشور بتواند از ظرفیت بی‍بدیل و تعیین‍کننده تجهیزات نیروی هوایی در طول جنگ برای حفظ و حراست از کشور و مقابله با تجاوز دشمن استفاده کند.

وزیر سابق دفاع گفت: دشمن امید بسته بود که با تحریم سخت نظامی، جنگنده‌ها، سیستم‍های راداری و پدافندی نیروی هوایی را زمین گیر کند اما همت و اراده پولادین کارکنان متخصص و جوان ایرانی در ارتش توانست نقشه دشمن را خنثی کند و اولین سازمان مقابله با تحریم‍ها در ارتش و نیروی هوایی ایجاد شد.

وی در ادامه همچنین با اشاره دستاوردهای بزرگ صنعت دفاعی کشور به برکت انقلاب اسلامی اظهار داشت: کشورمان پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی برای تامین نیازهای نیروهای مسلح عمدتا متکی به خرید تسلیحات و تجهیزات از خارج کشور بود، اما با شروع دوران جنگ تحمیلی و کسب تجارب ارزنده به این نتیجه رسیدیم که باید در حوزه دفاعی به سمت خودکفایی و خوداتکایی حرکت کنیم.

مشاور فرمانده معظم کل قوا راهبرد اصلی نظام اسلامی در کسب قدرت دفاعی را ارتقای توان نیروهای مسلح در حوزه‍های موشکی، رزم هوایی، رزم دریایی، رزم زمینی، پدافندی، سایبری، پهپادی، حوزه الکترونیک و.... دانست و تصریح کرد: یکی از پر تحول‍ترین و پیشرفته‌ترین حوزه‍های علمی، دانشی و فناورانه کشور، بخش صنایع دفاعی است که به لحاظ اهمیت در بحث امنیت ملی و کسب قدرت بازدارندگی با هدایت‍های حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا و تلاش و مجاهدت دانشمندان و متخصصان کشورمان، به جایگاهی در تراز جهانی و منطقه‌ای دست یافته است.

وی با تاکید بر لزوم خودکفایی در نیروهای مسلح افزود: تجربه گران‍سنگ ۴۵ ساله نظام اسلام به ما آموخت که اگر کشوری فاقد قدرت دفاعی باشد، با وجود همه ادعاها و تبلیغات دروغین حقوق بشری و شعارهای پر طمطراق لیبرال دموکراسی در دنیای مدرن غرب، هیچ کسی از کشور مظلوم و ستم دیده و انسان‍های بی گناه و بی‌دفاع در جهان حمایت نخواهد کرد.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به اتفاقات عبرت انگیز و عملکرد شرم آور رژیم صهیونیستی درغزه خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیست در رفتاری جنون آمیز و جنایتکارانه در غزه ، بیش از ۳۰ هزار نفر از مردم بی‍گناه و مظلوم را قتل عام می‌کند و در کمال ناباوری، شورای امنیت و سازمان ملل و سازمان های مدافع حقوق بشری با سازوکار ناکارآمد خود در قبال جنایات وحشیانه صهیونیست‍ها، دچار انفعال مرگ‍بار شده‌اند و متاسفانه شاهدیم آمریکای مدعی حقوق بشر از حق وتو خود از آتش بس در غزه جلوگیری کرده و باعث کشتار بیشتر مردم می‌شود و شورای امنیت را بطور کامل بی‍ارزش و بی‌خاصیت کرده است.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش یادآور شد: در حوزه قدرت موشکی امروز بر اساس دکترین دفاعی کشورمان، برد موشکی ۲ هزار کیلومتر را در اختیار داریم و موشک‍های ما با قابلیت های فراوانی از جمله نقطه‌زنی ، مانور پذیری و با قدرت تخریبی بسیار بالا و دارا بودن سرعت مافوق صوت به عنوان یکی از تسلیحات نظامی کاملا بومی، در افزایش قدرت دفاعی کشور تعیین کننده است.

وزیر سابق دفاع اضافه کرد: اقدامات به موقع نیروهای مسلح علیه تروریست‍های داعش و تروریست‍های مستقر در منطقه، اثربخشی مجموعه موشکی را به خوبی نشان می‍دهد و خدا را شاکریم که توانسته‌ایم به ظرفیت‍های بالایی به لحاظ کیفی و کمی در این حوزه دست یابیم و بر همین اساس دشمن رویای تعدی و تجاوز به خاک کشورمان را به گور خواهد برد.

امیر سرتیپ حاتمی به توانمندی نیروی پدافند هوایی ارتش اشاره کرد و گفت: در حوزه پدافند هوایی نیز امروز سامانه‌های پدافند موشکی را در هر سه سطح زمین به هوا در همه سطوح پایین، متوسط و بالا، برای حفاظت از حریم هوایی در اختیار داریم و یکی از قدرتمندترین مجموعه‌های پدافندی در منطقه به شمار می‌رویم.

وی با اشاره به ماموریت موفق ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی گفت: اخیرا نیروی دریایی ارتش در حوزه رزم دریایی ماموریت ۳۶۰ درجه ای مهمی را انجام داد و اقتدار کشورمان را به رخ جهانیان کشید و این دستاورد از این جهت ارزشمند است که شناورهای مورد استفاده در این ماموریت خطیر به دست فرزندان این کشور ساخته شده و تمام ایرانی بودند.

وی با تاکید بر اینکه نیروی هوایی ارتش در حوزه رزم هوایی از آمادگی‍ها و پیشرفت‍های خوبی برخوردار شده است، افزود: ساخت هواپیماهای جت جنگنده کوثر و جت آموزشی یاسین و بازآماد و ارتقاء هواپیماها از دستاوردهای مهم نیروی هوایی و صنعت دفاعی بومی است.

امیر سرتیپ حاتمی به دستاوردهای مهم نیروهای مسلح کشورمان در حوزه پهپادی اشاره کرد و گفت: به همت جوانان و نخبگان کشورمان انواع پهپادهای پیشرفته با ماموریت‍های متنوع و پیچیده در کشورمان تولید می‌شود و در این حوزه صنعتی نیز به دانش و فناوری جدید و با افق روشنی دست یافته‌ایم.

مشاور فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه توسعه و پیشرفت حوزه دفاعی منحصر به نیروهای مسلح نیست، خاطرنشان کرد: امروز بیش از هزاران شرکت صنعتی دانش بنیان و دانشگاه با مجموعه‌های صنعت دفاعی و نیروهای مسلح‍مان برای تولید قدرت دفاعی و انتقال و سرریز فناوری به صنعت کشور با حوزه‌های نظامی همکاری می‌کنند و این نشانگر آن است که ظرفیت‍های بی نظیر علمی و دانشی کشور در یک گسترده بزرگ ملی می‌تواند تمام نیازهای کشور را بدون هرگونه وابستگی مرتفع کند.

امیر سرتیپ حاتمی در پایان با تاکید بر حضور گسترده آحاد مردم وبویژه نیروهای مسلح در انتخابات دشمن شکن ۱۱ اسفند ماه افزود: دشمنان قسم خوره ملت بزرگ ایران اسلامی با هدف تضعیف وحدت، انسجام و اقتدار ملی بر طبل عدم مشارکت مردم در انتخابات می‌کوبند، اما ملت ایران به خوبی می‌داند که برای استمرار پیشرفت، آبادانی، عزت و سربلندی کشورش و از همه مهمتر حفظ منافع، وحدت و قدرت ملّی، باید با حضور معنا دار و پرشور خود موجبات عزت و قدرت ملی را فراهم آورد.

وزیر سابق دفاع افزود: بی تردید حضور گسترده مردم در انتخابات، موجبات ارتقاء امنیت ملی را فراهم خواهد آورد.

در ابتدای این مراسم، امیر سرتیپ حاتمی از نمایشگاه دانشجویان دانشگاه هوایی شهید ستاری بازدید کرد.

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877891

برچسب‌ها