اف-۱۵ ایگل سریع‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید!

اف-۱۵ (ای ایکس) پیشرفته ترین و قدرتمندترین اف-۱۵ ایگل حال حاضر جهان است. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حاشیه نمایشگاه دفاعی سنگاپور اعلام شده که سرعت اف۱۵ ایی ایکس به واسطه موتور قدرتمندتر در وزن سبک بدون سلاح به نزدیک ۲.۹ ماخ می‌رسد و در حالت مسلح(با موشک هوا به هوا احتمالا نه خیلی به تعداد زیاد) می‌تواند در نزدیکی ۲.۱ ماخ پرواز کند. این در حالی است که بیشترین سرعت نسخه قبلی اف۱۵ در وزن سبک ۲.۵ ماخ بود.

اف-۱۵ (ای ایکس) پیشرفته ترین و قدرتمندترین اف-۱۵ ایگل حال حاضر جهان است. جنگنده F-۱۵EX دارای دو موتور F۱۱۰-GE-۱۲۹ است که هر یک نیروی رانش ۲۹۰۰۰ پوندی را تولید می‌کند.

طول این جنگنده دو سرنشینه پیشرفته ۱۹.۴۵ متر، عرض ۱۳.۰۵ متر و ارتفاع ۱۸.۵۴ متر است. وزن خالی این هواپیما ۱۴۵۰۰ کیلوگرم است در حالی که حداکثر وزن برخاست هواپیما ۳۷۰۰۰ کیلوگرم است.

اف-۱۵ ایگل سریع‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید!

اف-۱۵ ایگل ای ایکس بیش از ۲۴ موشک هوا به هوا حمل خواهد کرد که ۳ برابر بیشتر از بسیاری جت ها جنگنده در اسمان است.

در بخش راداری اف-۱۵ ای ایکس از رادار آرایه فازی اسکن الکترونیکی فعال APG-۸۲(V)۱ استفاده می کند که برد گستردهای را ارائه میکند به طوریکه رادار این جنگنده ، یک هدف یک متر مربعی را از ۱۸۵ کیلومتر کشف می کند و بیشترین برد آن به ۴۰۰ کیلومتر نیز میرسد ، این رادار توان رهگیری ۲۴ هدف و درگیری با ۶ تا ۸ هدف را دارد و میتواند دست به نقشه برداری روزنه مصنوعی (SAR) با دقت کمتر از ۳ متر بزند.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =