۱۵ هکتار فضای سبز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان ایجاد می‌شود

مدیرعامل شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ سمنان از ایجاد و توسعه فضای سبز به مساحت حدود ۱۵ هکتار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و نیز منطقه ویژه اقتصادی در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،محمدرضا باقری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان با اعلام این خبر افزود: ۷ و نیم هکتار در منطقه ویژه اقتصادی سمنان، ۲ هکتار شهرک صنعتی دامغان، یک هکتار در شهرک صنعتی شاهرود، یک هکتار در شهرک صنعتی گرمسار، ۳ و نیم هکتار در سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان فضای سبز در سال جاری ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: ۱۰ درصد توسعه فضای سبز و کاشت نهال در اکثر شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان رعایت شده و حتی در برخی از شهرک‌ها از میزان استاندارد نیز فراتر رفته است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان در ادامه تصریح کرد: مساحت کل فضای سبز شهرک‌ها و نواحی صنعتی تحت پوشش۵۷۱ هکتار است.

وی خاطرنشان کرد؛ بیش از یک میلیون اصله درخت و درختچه و نیز حدود ۷۴ هزار مترمربع از اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی سمنان گل‌کاری و چمن‌کاری است.

باقری یادآور شد: در راستای مصرف بهینه منابع آبی مناطق تحت پوشش شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان، ۴۵۴ کیلومتر شبکه آبیاری قطره‌ای اجرا شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان در خاتمه خاطرنشان کرد: حدود پنج هزار و ۷۰۰ مترمکعیب در شبانه روز پساب در فضای سبز از محل استحصال از تصفیه‌خانه‌های فاصلاب شهرک‌های صنعتی استان مصرف می‌شود.

آیین طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت با حضور حمیدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان و جعفر مرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در ساختمان کسب و کار شهرک صنعتی و کاشت نهال در منطقه ویژه اقتصادی سمنان برگزار شد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1877977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =