۰ نفر
۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
باد و برف و باران هوای تهران را پاک کرد

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط پاک است.

به گزارش خبرآنلاین، بارش برف و باران در روزهای اخیر موجب شده که شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران پس از مدت‌ها در وضعیت پاک قرار بگیرد.

ایرنا در گزارشی نوشت: بارش برف چند روز اخیر در تهران موجب شد که شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای پایتخت صبح چهارشنبه با قرار گرفتن روی عدد ۴۶ در وضعیت پاک قرار دارد و این در حالی است که در ۲۴ ساعت گذشته نیز وضعیت در شرایط سالم قرار داشت.

بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران مناطق شمالی و غربی پایتخت در وضعیت پاک و مابقی مناطق در وضعیت سالم قرار دارد.

ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۲۲ روز هوای قابل قبول، ۱۰۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1878121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =