۱ نفر
۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۰
تصاویر ماهواره‌ای از ایران سفیدپوش

تصاویر ماهواره‌ای ۹ اسفند ۱۴۰۲ از بارش برف در یک سوم از وسعت سرزمینی ایران خبر می‌دهد.

به گزارش خبرآنلاین، زمستان سردترین هفته سال را برای اسفند کنار گذاشته بود، جایی‌که ۹۰ درصد وسعت ایران دمای زیر صفر را تجربه کرد.

به نقل از فارس، سرما تنها رهاورد اسفند ۱۴۰۲ برای ایران نبود و بارش سنگین برف سبب شد تا ثلث ایران سفید پوش شود. ارتفاع برف در مناطقی از شمال، شمال غرب و غرب کشور از ۲ متر هم فراتر رفته است.برف سنگین ارائه خدمات در روستاهایی از کردستان و گیلان را تحت تاثیر قرار داده است.

تصاویر ماهواره‌ای از ایران سفیدپوش

سال گذشته در اسفندماه کمتر از ۱۰ درصد از مساحت ایران پوشیده از برف بود و متوسط دوره ۲۰ ساله بارش برف در اسفند نیز مشابه بارش پارسال است.حجم آب معادل برفی که هم‌اکنون ایران را سفیدپوش کرده نزدیک به ۱۷ میلیارد متر مکعب محاسبه می‌شود؛ حجم آبی که می‌تواند، دریاچه ارومیه را به صورت لب به لب پرآب کند.زمستان سردترین هفته سال را برای اسفند کنار گذاشته بود، جایی‌که ۹۰ درصد وسعت ایران دمای زیر صفر را تجربه کرد.

سرما تنها رهاورد اسفند ۱۴۰۲ برای ایران نبود و بارش سنگین برف سبب شد تا ثلث ایران سفید پوش شود. ارتفاع برف در مناطقی از شمال، شمال غرب و غرب کشور از ۲ متر هم فراتر رفته است.برف سنگین ارائه خدمات در روستاهایی از کردستان و گیلان را تحت تاثیر قرار داده است.

تصاویر ماهواره‌ای از ایران سفیدپوش

سال گذشته در اسفندماه کمتر از ۱۰ درصد از مساحت ایران پوشیده از برف بود و متوسط دوره ۲۰ ساله بارش برف در اسفند نیز مشابه بارش پارسال است.حجم آب معادل برفی که هم‌اکنون ایران را سفیدپوش کرده نزدیک به ۱۷ میلیارد متر مکعب محاسبه می‌شود؛ حجم آبی که می‌تواند، دریاچه ارومیه را به صورت لب به لب پرآب کند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1878138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =