مقایسه و بررسی قیمت خرید آپارتمان در مناطق مختلف تهران

اگر قصد خرید ملک با هدف سرمایه‌گذاری و یا سکونت را دارید، خرید خانه در تهران یکی از بهترین گزینه‌ها است. انتخاب خانه‌ای مناسب چه از نظر موقعیت مکانی و چه به لحاظ ساختار و معماری، علاوه بر امنیت و تقویت حس آرامش در اعضای خانواده، می‌تواند زمینه سودآوری و یک سرمایه‌گذاری مطمئن را فراهم کند.

با توجه به اینکه خرید آپارتمان در تهران با هزینه‌های هنگفتی صورت می‌گیرد، طبیعتا دقت در انتخاب خانه‌ای مناسب موضوعی بسیار مهم بوده و عدم توجه به آن می‌تواند منجر به ضرر و خسارت ‌شود.

بهترین مناطق برای خرید آپارتمان در تهران

همانطور که می‌دانید قیمت خرید خانه در تهران با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود که مهم‌ترین آنها عبارتند از: منطقه و محله، متراژ و امکانات خانه. در ادامه به معرفی بعضی از محله‌ها و مناطق مناسب برای خرید آپارتمان در تهران می‌پردازیم.

خرید آپارتمان در پردیس

از جمله شهرهای جدید در استان تهران که از موقعیت مکانی مناسب و آب و هوای منحصر به فردی برخوردار است، شهر پردیس است. در بین مناطق مختلف برای خرید آپارتمان در تهران، پردیس به دلیل امکانات فوق‌العاده‌ای که دارد، تبدیل به یکی از بهترین شهرهای جایگزین پایتخت شده است. از سوی دیگر بسیاری از افراد به دلیل افزایش قیمت خرید آپارتمان در تهران تصمیم به خرید آپارتمان در پردیس گرفته‌اند.

به طور میانگین، قیمت آپارتمان در پردیس بین 20 تا 50 میلیون تومان به ازای هر متر، متغیر است.

خرید آپارتمان در چیتگر

چیتگر یکی از محله‌های بسیار پرطرفدار شهر تهران است. در سال‌های اخیر به علت امکانات فراوان این منطقه، بسیاری از افراد اقدام به خرید آپارتمان در چیتگر کرده‌اند. این محله دارای شهرک‌های متعدد و برج‌های بلند واقع در منطقه ۲۲ تهران است که آب و هوای مطلوبی دارد. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این محله می‌توان به دریاچه‌ چیتگر و پارک‌های جنگلی بسیار سرسبز اشاره کرد که زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است.

به طور میانگین، قیمت آپارتمان در چیتگر بین 80 تا 150 میلیون تومان به ازای هر متر، متغیر است.

مقایسه و بررسی قیمت خرید آپارتمان در مناطق مختلف تهران

خرید آپارتمان در سعادت آباد

یکی از محله‌های شمال غرب که در منطقه 2 شهرداری تهران قرار دارد، محله سعادت آباد است. این محله جزو معروف‌ترین و گران‌ترین محله‌های تهران است. بافت آپارتمان‌ها در این منطقه مدرن است و آپارتمان‌های با عمر بنای بیشتر از 20 سال به ‌ندرت دیده می‌شود. این محله متقاضی زیادی برای خرید آپارتمان در تهران دارد.

به طور میانگین، قیمت آپارتمان در سعادت آباد بین 150 تا 250 میلیون تومان به ازای هر متر، متغیر است.

خرید آپارتمان در شهرک غرب

شهرک غرب تهران از دیگر محله‌هایی است که در منطقه 2 تهران واقع شده و یکی از مشهورترین محله‌های تهران به حساب می‌آید. خرید آپارتمان در شهرک غرب در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد جهت زندگی و سرمایه‌گذاری قرار گرفته است. شهرک غرب دارای 7 فاز است. این شهرک از سمت شمال به سعادت آباد، از جنوب به بزرگراه همت، از غرب به خیابان فرحزادی و از شرق به درکه و بزرگراه چمران دسترسی دارد.

به طور میانگین، قیمت آپارتمان در شهرک غرب بین 170 تا 300 میلیون تومان به ازای هر متر، متغیر است.

خرید آپارتمان در بلوار فردوس

محله بلوار فردوس برای پایتخت‌نشینان محله‌ای آشناست. این محله با دسترسی خوبی که به سایر مناطق تهران دارد، خرید آپارتمان در بلوار فردوس را به یک گزینه عالی تبدیل کرده است. بلوار فردوس به دو بخش بلوار فردوس شرقی و غربی تقسیم می‌شود و در تقسیم‌بندی شهرداری تهران در منطقه ۵ پایتخت قرار گرفته است. این منطقه به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه و نیز قیمت مناسب خرید ملک، منطقه بسیار تقاضایی است. منطقه بلوار فردوس از جنوب به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از شمال به بزرگراه علامه جعفری، از شرق به بزرگراه جناح و اشرفی اصفهانی و از غرب به بزرگراه باکری محدود می‌شود.

به طور میانگین، قیمت آپارتمان در بلوار فردوس بین 80 تا 120 میلیون تومان به ازای هر متر، متغیر است.

خرید آپارتمان در دولت

دولت (کلاهدوز) یکی از خیابان‌های پرتردد واقع در منطقه ۳ است، که در محله اختیاریه قرار دارد. این خیابان به پاسداران از سمت شرق و به شریعتی از سمت غرب راه دارد. محله دولت تهران از جمله محله‌های اصیل‌نشین و بسیار قدیمی تهران بوده است که امروزه نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دسترسی مناسب به سایر خیابان‌ها سبب شده است که قیمت آپارتمان در دولت تهران به نسبت خیابان‌های مجاورش گرانتر باشد.

به طور میانگین، قیمت آپارتمان در دولت بین 160 تا 300 میلیون تومان به ازای هر متر، متغیر است.

خرید آپارتمان در دروس

دروس یکی دیگر از محله‌های منطقه 3 شهرداری تهران است که یکی از محله‌های قدیمی شهر به شمار می‌رود و بافت شهری دلنشینی دارد. دسترسی محله قلهک به شمال و مرکز شهر بسیار سریع و آسان است.

به طور میانگین، قیمت آپارتمان در دروس بین 160 تا 280 میلیون تومان به ازای هر متر، متغیر است.

مقایسه و بررسی قیمت خرید آپارتمان در مناطق مختلف تهران

خرید آپارتمان در یوسف آباد

یوسف آباد در محدوده‌ی مرکزی تهران واقع شده است. این محله در منطقه ۶ شهر تهران قرار گرفته است و با محله‌های ‌ونک، امیرآباد، کشاورز، شهرک والفجر، آرژانتین، قزل قلعه، بهجت آباد، جهاد و توانیر مجاورت دارد. خرید آپارتمان در یوسف آباد به شما امکان سکونت در یک محله بسیار عالی در مرکز تهران را می‌دهد. یکی از مهم‌ترین و شلوغ‌ترین خیابان‌های یوسف آباد، خیابان سید جمال‌الدین اسدآبادی است که اکثر واحدهای آن به شکل تجاری فعالیت دارند.

به طور میانگین، قیمت آپارتمان در یوسف آباد بین 130 تا 250 میلیون تومان به ازای هر متر، متغیر است.

خرید آپارتمان در نیاوران

محله نیاوران در شمال شهر و در منطقه شمیران واقع شده است. این محله بخشی از منطقه 1 شهرداری تهران و شهرستان شمیرانات محسوب می‌شود. نیاوران از شمال با ارتفاعات کلک چال، از جنوب با فرمانیه، کامرانیه و دزاشیب، از سمت غرب با تجریش و از شرق با دارآباد همسایه است. اگر به دنبال خرید آپارتمان در تهران و یک محله لوکس و مدرن هستید، خرید آپارتمان در نیاوران یک گزینه بسیار مناسب برای شما می‌باشد.

به طور میانگین، قیمت آپارتمان در نیاوران بین 170 تا 300 میلیون تومان به ازای هر متر، متغیر است.

خرید آپارتمان در جردن

خرید آپارتمان در جردن، محله‌ای سرسبز و مدرن به شما اجازه سکونت و سرمایه‌گذاری در مهم‌ترین خیابان اداری تهران را می‌دهد. جردن محله‌ای در شمال شهر و از مناطق لوکس، سرزنده و پرترافیک تهران است. منطقه 3 تهران از لحاظ وسعت از بزرگ‌ترین مناطق تهران است و به دلیل وجود فضای سبز پر تعداد و وجود بوستان و پارک‌های بسیار (حدود 73 پارک)، یکی از سرسبزترین محله‌های تهران است. بخش‌های مختلف این محله در مناطق ۱، ۳ و ۶ شهرداری واقع شده است، که البته بزرگ‌ترین محدوده آن در منطقه ۳ است.

به طور میانگین، قیمت آپارتمان در جردن بین 120 تا 300 میلیون تومان به ازای هر متر، متغیر است.

(لازم به ذکر است که قیمت‌های اعلام شده تقریبی هستند و در زمان انتشار این مطلب از سایت ملکی دلتا استعلام شده‌اند).

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1878199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =