هاشمی: مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس را قبل از موعود حل می‌کنیم

وزیر ورزش و جوانان گفت که با وجود درخشش برخی از رشته‌های ورزشی در هانگژو، از نتایج بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ رضایت نداشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کیومرث هاشمی درباره اینکه آیا از نتایج ورزشکاران در بازی‌های آسیایی رضایت داشت یا نه، گفت: نتیجه قابل پیش‌بینی بود ولی راضی نبودم. برای گرفتن مدال در المپیک یا بازی‌های آسیایی پروسه 8 ساله نیاز است. باید استعداد در فدراسیون‌ها شناسایی و پرورش داده شود و در رده‌های سنی قرار بگیرد و در نهایت تبدیل به قهرمانی ملی شود. زمان نیاز است و یک شبه مدال بدست نمی‌آید. آنچه در بازی‌های آسیایی قابل پیش‌بینی بود اتفاق افتاد، ولی اتفاقات خوبی هم در برخی رشته‌های ورزشی رخ داد که نباید از نگاه ما دور بماند. رشته‌های پینگ‌پنگ، دوچرخه‌سواری و ... مدال گرفتند. اینها اتفاقات خوبی بود.

به نقل از تسنیم وی در مورد عدم نتیجه‌گیری تیم فوتبال امید تصریح کرد: اینکه فکر کنیم با دو سال می‌توان تیم امید خوب داشت، درست نیست. یکی از اشتباهات ما در فوتبال کشور این بوده که در باد رنکینگ آسیا خوابیده‌ایم. در جلسه کمیته المپیک اشاره می‌کردم بچه‌های تکواندو که قرار بود به بازی‌های المپیک اعزام شوند، رنکینگ اول را در اختیار داشتند ولی بدترین نتایج را گرفتند. عکس این موضوع را نیز داشته‌ایم. نباید گول این چیزها را بخوریم. اینها موضوعات نمادین است از جمله فیفا که رنکینگ اعلام می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص مالکیت مشترک باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای مجوز حرفه‌ای گفت: یک مورد به وزارت ورزش مربوط است که آن هم بحث مالکیت است و تا چند روز آینده حل می‌شود. وظیفه وزارت ورزش تیمداری نیست و می‌خواهیم خودمان را از آنها جدا کنیم، چون اصلاً نمی‌توانیم کمک کنیم. زمانی هست که می‌گویید باشگاه برای وزارت ورزش است و باید این وزارتخانه به آنها کمک کند، چون این باشگاه‌ها برخی مواقع در حداقل‌های خودش می‌مانند.

هاشمی یادآور شد: وقتی کمک مالی نمی‌شود، چه دلیلی دارد مسئولیت‌شان را بپذیریم؟ با این شرایط، باشگاه‌ها ضرر می‌کنند. باشگاه‌هایی که بالای 40 میلیون هوادار دارند و نمی‌شود نظرات‌شان را نادیده گرفت. تیمداری برای ما نیست. قبل از موعد اعلام شده (11 فروردین 1403) مشکل مالکیت‌ مشترک پرسپولیس و استقلال را حل می‌کنیم. نه تنها دنبال حل مشکل یک باشگاه هستیم، بلکه نگاه‌مان این است که هیچ تیمی نباید تحت پوشش وزارت ورزش باشد.

وی تأکید کرد: دغدغه‌هایی داریم و نشست‌هایی را برگزار کرده‌ایم. هر دو تیم ورزشگاه آزادی را معرفی کرده‌اند و اگر نیاز به حمایت و کمک باشد، کمک خواهیم کرد. فردا جلسه‌ای در این رابطه در وزارت ورزش خواهیم داشت. امیدواریم این دو تیم مردمی توسط مردم اداره شوند و در اختیار آنها قرار بگیرند. وقتی مردم بدانند منابع مالی این دو باشگاه تأمین می‌شود، دغدغه‌ای نخواهند داشت. ما هم به اصل کاری خودمان می‌پردازیم.

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1878411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =