رییس دادگاه عمومی بخش شهداد با اشاره به توقیف پرنده های کوچک هدایت پذیر از جمله کوادکوپتر و هلی شات فاقد مجوز، گفت: پرواز هرگونه پرنده های کوچک هدایت پذیر از جمله هلی شات و کوادکوپتر بر فراز نقاط مختلف این بخش باید پس از دریافت مجوزهای لازم از مراجع قانونی، صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ محمد گنجعلی‌زاده در تشریح این خبر افزود: ظرفیت های گردشگری و منطقه ای بخش شهداد، توجه کاربران زیادی را برای تهیه عکس و فیلم با استفاده از هلی شات و ... به خود جلب کرده و از این رو اپراتورهای این وسایل باید توجه داشته باشند که در صورت تصویربرداری بدون کسب مجوزهای لازم، هلی شات آنها توقیف شده و تا زمان رسیدگی به پرونده قضایی در توقیف باقی خواهد ماند.
وی ضمن تاکید بر این مطلب که صدور مجوز انجام عملیات پرواز با ریز پرنده توسط اداره کل امنیتی انتظامی استانداری انجام می شود، تصریح کرد: سازمان های دولتی نیز برای انجام عملیات های پروازی با ریز پرنده از جمله نقشه/ تصویربرداری باید انجام استعلامات مربوطه را در نخستین اقدام مد نظر قرار دهند.
رییس دادگاه عمومی بخش شهداد بیان کرد: حساسیت های منطقه ای کویر شهداد اقتضاء می کند که نظارت دقیقی بر عملیات های پروازی پرنده های کوچک هدایت پذیر صورت گیرد و از این رو عوامل انتظامی و امنیتی فعالیت های این حوزه را به دقت ویژه ای رصد می کنند.
گنجعلی زاده عنوان کرد: تاکنون نیز موارد متعددی از پرواز هلی شات و کوادکوپتر در این منطقه مشاهده شده که توسط عوامل انتظامی و امنیتی برخورد قانونی لازم صورت گرفته و پرونده قضایی آنها نیز در دادگاه بخش شهداد در دست رسیدگی و صدور حکم قرار دارد.
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1878521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =