پافشاری حماس بر آزادی عضو ارشد فتح از زندان اسرائیل

رسانه اسرائیلی می‌گوید جنبش حماس در مذاکراتی که برای برقراری آتش‌بس در غزه انجام می‌شود، آزادی یکی از رهبران جنبش فتح از زندان‌های رژیم صهیونیستی را خواستار است.

به گزارش خبرآنلاین، شبکه «i۲۴ News» گزارش کرد حماس در مذاکرات جاری برای برقراری آتش‌بس در غزه، بر آزادی «مروان البرغوثی» پافشاری می‌کند.

البرغوثی در حال گذراندن چند حکم حبس ابد در زندان‌های رژیم صهیونیستی است.

طبق گزارش‌ها، رهبران فلسطین البرغوثی را چهره اصلی هر مذاکرات صلح احتمالی می‌دانند و آزادی او را به عنوان بخشی از هرگونه توافقی خواستار هستند.

به گزارش ایسنا، پیش از این روزنامه عبری زبان «یدیعوت آحارونوت» نوشته بود، حماس برای امضای قرارداد آتی با طرف اسرائیلی بر آزادی سه اسیر به نام‌های مروان البرغوثی، احمد سعدات و عبدالله البرغوثی اصرار دارد.

۱۸ فوریه مدیریت زندان‌های رژیم صهیونیستی مروان البرغوثی را از سلول انفرادیش در زندان «ریمونیم» به سلول انفرادی در زندان «الرمله» منتقل کرد.

البته این دومین باری بود که البرغوثی از زندانی به زندان دیگر منتقل می‌شود، پیش از این در دسامبر ۲۰۲۳ نیز او از زندان «عوفر» به سلول انفرادی در زندان «ایالون-الرمله» و سپس به سلولی انفرادی در زندان «ریمونیم» منتقل شده بود.

«قدوره فارس» رئیس هیات امور اسرا و آزادگان فلسطینی درباره این انتقال‌ها گفته بود، «عملیات انتقال مکرر البرغوثی به سلول‌های انفرادی همزمان با ممانعت از ملاقات وکلایش و عملیات تحریک مستقیم و مستمر علیه او در رسانه‌های اسرائیلی، نگرانی آنها را در خصوص جان البرغوثی بیشتر می‌کند».

فارس تاکید کرد: موضعگیری‌های البرغوثی درباره مساله مردمش و سرنوشت آن‌ها ثابت است و هدف قرار دادن او با اقداماتی چون حبس در سلول انفرادی، شکنجه و آزارش هرگز به عزم و اراده قاطع او برای رسیدن به حق آزادی و تعیین سرنوشت ضربه نمی‌زند.

قطر میانجی اصلی میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی برای رسیدن به یک توافق آتش‌بس در غزه و تبادل اسراست.

پاریس نیز طی روزهای گذشته میزبان نشست‌هایی با حضور مسوولان امنیتی قطر، مصر و آمریکا و نمایندگانی از رژیم صهیونیستی بود.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1878545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =