حضور گسترده پای صندوق‌های رای، شتاب بخش حرکت نورانی انقلاب اسلامی است

شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در بیانه‌ای پیرامون انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ با اعلام اینکه حضور گسترده پای صندوق‌های رای، شتاب بخش حرکت نورانی انقلاب اسلامی و بازدارنده استکبار و عوامل مزدور آن است، آراء ریخته شده در صندوق‌ها را عاملی برای آبرو بخشی به ایران اسلامی خواند.

شورای فرهنگ عمومی استان در این بیانیه که در آستانه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری منتشر شده است با ذکر آیه ۵۸ سوره مبارکه النساء که می‌فرماید: «إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلی أَهلِها وَإِذا حَکَمتُم بَینَ النّاسِ أَن تَحکُموا بِالعَدلِ ...، همانا خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانت‌ها را به صاحبانش بدهید! و هنگامی که میان مردم داوری می‌کنید، به عدالت داوری کنید!» آمده است: «اکنون که انقلاب شکوهمند اسلامی با ورود به گام دوّم و مرحله خودسازی، جامعه پردازی و تمدّن سازی در پی فراهم آوردن زمینه تحقق حکومت مهدوی در جهان است و چشم آزادی خواهان جهان و مظلومان و ستمدیدگان به گام‌های استوار و حرکت‌های تعالی‌بخش ملت عزیز ایران اسلامی است و استکبار جهانی و ظالمان و ستمکاران با تمامی ابزار و امکانات خود در میدان هستند تا جلو پیشرفت انقلاب اسلامی را گرفته و مانع این حرکت انسان‌ساز و تحول‌آفرین باشند، آنچه وظیفه همگانی است حضور گسترده پای صندوق‌های رأی است که هم شتاب بخش حرکت نورانی انقلاب اسلامی و هم بازدارنده استکبار و عوامل مزدور آن است.»

این بیانه افزوده است: «تحقق وعده پروردگار در آیه شریفه (وَنُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّةً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ) را حرکت پرشتاب و جهادی امّت اسلامی رقم می‌زند. امروز مصداق روشن این حرکت جهادی حضور آگاهانه پای صندوق رأی است»

شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در ادامه در نخستین محور از بیانیه خود اعلام داشته است: «این حق مردم است که سرنوشت خود را خودشان انتخاب کنند و با سپردن امانت نمایندگی خود به فردی شایسته امکان سیاست‌گذاری را در سطوح عالی فراهم نمایند بر این اساس همه برادران و خواهران ایمانی و همه اقشار در این آزمون سرنوشت‌ساز مشارکت داشته و به هر شکل ممکن نقش‌آفرین باشند. همه می‌دانند آراء ریخته شده در صندوق‌ها می‌تواند آبرو بخش ایران اسلامی و شاد کننده و امیدبخش امت اسلامی باشد.

قطعاً درصد بالای آراء، عزت و عظمت کشور و انقلاب را صدچندان خواهد نمود و امید و شادی را از دشمن خواهد گرفت. درصد بالای آراء با حضور تک‌تک افراد محقق می‌شود لذا عدم حضور یک نفر، عامل کاهش یک رأی است و به همان میزان آسیب‌زا»

در این بند از بیانیه اضافه شده است: «از آنجا که این مشارکت عامل عزت ایران اسلامی و اسلام عزیز است از همان آغاز نیّت برای حضور پای صندوق‌های رأی تا ریختن آراء به صندوق، همه و همه عبادت پروردگار است و اجر محسنانه و بهشت آفرین دارد. رأی به صندوق انداختن یعنی نه به دشمن گفتن؛ یعنی تبری و بیزاری از دشمن جستن و این همان تولّی و تبرّای عاشورائی است که در زیارت عاشورا زمزمه حسینیان است»

دومین محور از بیانیه شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری تاکید بر انتخاب اصلح بوده و این چنین آورده است: «پس از توصیه مؤکد برای حضور پای صندوق‌های رأی، توصیه جدی دیگر انتخاب اصلح است. همه به این امر واقفیم که کلید حل مشکلات کشور انتخاب درست و شایسته گزینی است. معیار انتخاب اصلح در بیانات مقام معظم رهبری (مدّظلّه العالی) به وضوح به گوش همگان رسیده و انتظار آن است که با عقلانیت و به دور از هیجان‌زدگی و به دور از نگاه‌های حزبی و گروهی، منافع و مصالح کشور و انقلاب مدنظر قرار گرفته و زمام امور اجرائی کشور را به دست کسی بسپاریم که ضمن داشتن همان شرایط از عزم و اراده جدی برای تحول مورد نیاز انقلاب برخوردار بوده و به حق، پاسداشت آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب را مدنظر داشته باشد»

این بیانیه در سومین محور افزوده است: «اصحاب رسانه، صاحبان قلم، تریبون داران، اهالی محراب و منبر، اندیشمندان، اساتید، صاحبان هنر، پیشکسوتان مجرّب، عالمان و عارفان، فعالین فضای مجازی و همه طبقات اثرگذار جامعه در این شرایط سرنوشت‌ساز مسئولیتی سنگین دارند. انتظار می‌رود هادی و راهبری امین برای مردم باشند و آنچه صلاح انقلاب و کشور است و آنچه مدنظر سکان‌دار حکیم و فرزانه انقلاب است و آنچه رضای پروردگار در آن است را پیش پای امّت گذاشته و این کشتی نور را به ساحل نجات رسانند. انتظارِ بجایی است که از همه مولّدان فکر و اندیشه و از همه فضای رسانه‌ای، حال و هوای انتخاباتی بروز و ظهور داشته و تعهد ملی و ایمانی و غیرت انقلابی بر استان تزریق شود»

در بند چهارم بیانیه شورای فرهنگ عمومی استان تصریح شده است: «انتظار می‌رود ستادهای انتخاباتی و فعّالان عرصه انتخابات در پی ارائه ویژگی‌های نامزد موردنظر خود باشند و به جد از تخریب و تضعیف دیگران پرهیز نمایند. اینجا ایران اسلامی و عرصه‌ انتخابات ارزش محور است؛ نمونه‌های بداخلاقی انتخاباتی جزء فرهنگ عمومی اسلام نیست. تقوای دینی و خلق و خوی کرامت محور انسانی فرهنگ اسلام است. نباید کرامت نامزدهای انتخابات قربانی بازی‌های سیاسی و قربانی صدارت و ریاست شود. اگر نامزدی در این عرصه خطوط را شکست و بی‌تقوایی پیشه کرد مؤمنین از خدمت در ستاد او و در تبلیغ و حمایت از او با شک و تردید مواجه خواهند شد؛ انتظار می‌رود هم نامزدهای انتخابات و هم هواداران و ستادها بکوشند انتخابات اسلامی را به دنیا نشان دهند تا ارزش گزینی جای دنیا محوری نشسته و راه بر انتخاب درست مردم گشوده شود. خروجی چنین انتخاباتی انسان متعهّدی ست که بر کرسی مسئولیت و نمایندگی مردم تکیه خواهد زد و یاریگر مردم برای حل مشکلات خواهد بود»

این بیانیه در محور پنجم خود با اشاره به اهمیت وحدت و انسجام درونی آورده است: «انتخابات نباید وحدت و انسجام درونی را مخدوش نماید هر کس با هر سلیقه و دیدگاهی، فعّال عرصه انتخابات می‌شود باید بداند که همه در یک کشتی به نام ایران اسلامی نشسته‌ایم و تمام سرنشینان این کشتی به یک مقصد در حرکت هستند همه فعالیت‌ها باید سمت‌وسوی همان مقصد همگانی را داشته و راه به بیراهه منتهی نشود»

همچنین در بند ششم این بیانیه تاکید شده است: «مجریان و ناظران انتخابات که معتمد مردم و نظام هستند این اعتماد عمومی را سرمایه تلاش انتخاباتی خود قرار داده و مراقب باشند این اعتماد مخدوش نشود. تمهید مقدمات اعتمادآفرین برای اخذ رأی و صیانت از آرای مردم و سلامت همه جانبه بر اعمال و رفتار نشانه امانت‌داری و نشانه صداقت در امانت است که بر شکوه انتخابات خواهد افزود و آرامش مثال‌زدنی بر همگان حاکم خواهد کرد. انتخابات در ایران اسلامی از سالم‌ترین انتخابات‌ جهانی است، انتظار می‌رود در سایه تلاش بیشتر دست‌اندرکاران، شاهد کوچک‌ترین تخلّف انتخاباتی هم نباشیم و آنچه اراده رأی‌دهندگان است بر کرسی مسئولیت‌ها تکیه زده و شاهد تجربه موفق دیگری در برگزاری انتخابات باشیم»

همچنین در پایان این بیانیه آماده است: «ضمن تقدیر از حافظان نظم و امنیت که امکان برپایی انتخاباتی پرشور و امن برای مردم را فراهم کرده‌اند از خداوند متعال خاضعانه طلب می‌کنیم که به این حرکت سازنده مردم عزیز ایران برکت و توفیق عنایت فرماید و همه ما را مشمول دعای ولی‌نعمتمان حضرت ولی‌عصر عج الله تعالی فرجه الشریف قرار دهد، روح امام عظیم الشّأن و شهدای والامقام را شاد و خشنود سازد»

گفتنی است، چهارمحال و بختیاری با ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون نفر جمعیت، چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی و یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1878607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =