ساخت بزرگ‌ترین پایگاه فضایی غرب آسیا در ایران

عیسی زارع‌پور در خصوص برنامه کشور برای پرتاب تمام ماهواره‌ها از خاک ایران گفت در حال ساخت بزرگ‌ترین پایگاه فضاییِ غرب آسیا در جنوب کشور هستیم. این پایگاه امکان تزریق ماهواره به مدارهای مختلف را فراهم خواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین،‌ وزیر ارتباطات در خصوص پرتاب موفق ماهواره پارس 1 گفت: این دوازدهمین پرتاب ماهواره در دولت سیزدهم است و در راستای توسعه همکاری‌های بین‌المللی که با کشورهای مختلف داریم،‌امروز شاهد این پرتاب بودیم. ماهواره سنجشی تصویربرداری است که تماما در داخل کشور و توسط متخصصان پژوهشگاه فضایی و با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته شده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به مسیر پرشتاب صنعت فضایی گفت:‌ در طی یک سال و دوماه گذشته،‌ 12 پرتاب داشتیم که بیش از پرتاب‌های ده‌سال گذشته پیش از آن است. برای سال آینده رویدادهای فضای متعددی پیش‌بینی کردیم و صنعت . صنعت فضاییِ کشور در مسیر توسعه خودش پرشتاب پیش می‌رود که ان‌شاءالله بتوانیم جایگاه جمهوری اسلامی را در فضا تثبیت کنیم و ارتقا دهیم.

وی در خصوص علت پرتاب از پایگاه روسیه گفت: ما الحمدلله هم ماهواره‌برهای خودمان را داریم و هم پایگاه‌های پرتاب خوبی در اختیارمان است. اما برای این ماهواره خاص،‌ پایگاه‌های پرتاب فعلیِ خودمان امکان تزریق ماهواره در مدارهای خورشیدآهنگ ۹۸ درجه را ندارد.

زارع‌پور افزود: به‌همین خاطر در حال بزرگ‌ترین پایگاه فضاییِ غرب آسیا را در جنوب کشور هستیم. این پروژه در همین دولت آغاز شد و در تلاش هستیم سال آینده یا حداکثر تا پایان دولت، از این پایگاه پرتاب انجام دهیم. این پایگاه امکان تزریق ماهواره به مدارهای مختلف را فراهم خواهد کرد.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1878741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =