اطلاعیه‌های ۲۴ و ۲۵ ستاد انتخابات؛ عکس‌دار بودن شناسنامه الزامی نیست/ شرایط سنی رأی اولی‌ها چیست؟

ستاد انتخابات کشور با انتشار اطلاعیه های شماره ۲۴ و ۲۵ علاوه بر اطلاع از اینکه نیازی به عکس دار بودن شناسنامه نیست، مطرح کرد: سن انتخاب کنندگان در روز اخذ رای ۱۸ سال تمام می باشد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در اطلاعیه شماره ۲۴ ستاد انتخابات کشور که امروز منتشر شد، آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هم میهنان عزیز و اعضای محترم شعب اخذ رأی توجه داشته باشند که به استناد استفساریه مصوب ۱۳۸۰/۰۳/۰۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست ودارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می توانند در انتخابات شرکت نموده و رأی دهند.

متن اطلاعیه شماره ۲۵ ستاد انتخابات کشور هم به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به اطلاع کلیه جوانان عزیز و برومند ایران اسلامی می رساند؛ بر اساس بند ۲ ماده ۳۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و بند ۲ ماده ۱۵ قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، سن انتخاب کنندگان در روز اخذ رای ۱۸ سال تمام می باشد . یعنی کلیه متولدین روز ۱۱ اسفند ماه سال ۱۳۸۴ و قبل از آن می توانند با حضور در شعب اخذ رای، اولین حضور خود در انتخابات را به ثبت رسانده و رای بدهند.

۲۱۹۲۱۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1878970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =