سیاسیون پای صندوق رأی؛ از جماران و حسینیه ارشاد تا ستاد انتخابات، مسجد لرزاده و ...+جدول

حسینیه ارشاد، حسینیه جماران، مسجد لرزاده، ستاد انتخابات وزارت کشور و...امروز میزبان سیاسیونی بودند که برای رأی دادن در انتخابات مجلس دوازدهم و خبرگان ششم پای صندوق های رأی رفتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بعد از چند ماه بروبیاهای سیاسی و گعده های انتخاباتی در اردوگاه اصولگرایان و با شدت بسیار کمتر در اردوگاه اصلاح طلبان و اعتدالیون، از ساعت ۸ صبح امروز، (۱۱ اسفندماه) زنگ آغاز دوازدهمین دوره انتخابات مجلس و ششمین دوره انتخابات خبرگان به صدا در آمد. یک ماراتن انتخاباتی که قرار است تکلیف ۲۹۰ نماینده کرسی پارلمان دوازدهم و ۸۸ کرسی مجلس خبرگان با رأی مستقیم مردم مشخص کند.

توصیه های انتخاباتی رهبری

به روال هر انتخابات، رهبر انقلاب در دقایق اولیه انتخابات با حضور در حسینیه امام خمینی، آراء خود را به صندوق انداختند. ایشان ضمن تاکید براینکه در اولین ساعات رای خود را به صندوق‌ها بیاندازید، توصیه کردند که در هر حوزه به همان تعداد که لازم است رأی بدهید.

رهبری مرددین را نیز خطاب قرار دادند و فرمودند؛« در کار خیر نیازی به استخاره نیست.»

چند سخن کوتاه با مردم...

از همان دقایق اولیه آغاز انتخابات، برخی چهره‌های سیاسی فارغ از چپ یا راست بودن، با حضور در پای صندوق‌های آرا، از مردم برای شرکت در انتخابات دعوت کردند. غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه، با حضور در مسجد جامع لویزان، رأی خود را به صندوق انداخت و در سخنانی کوتاه بیان کرد: «بدون تردید حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات امروز، علاوه بر افزایش اعتبار کشور و خوشحالی و مسرّت دوستان ایران اسلامی سبب یأس و ناامیدی بیشتر دشمنان و شیاطین خواهد شد.»

آیت الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، نیز درباره مشارکت مردم در انتخابات گفت: «مردم علی‌رغم مشکلات، صادقانه در صحنه‌ها حضور پیدا می‌کنند و پیروزی به دست می‌آورند که نمونه آن پیروزی در هشت سال جنگ تحمیلی است.»

سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، هم تاکید کرد: « مردم عزیزمان بایستی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری توانمندی را تشکیل دهند که این کار با حضور در پای صندوق‌های رای امکان‌پذیر است. آینده این کشور ۴ سال در مجلس شورای اسلامی و ۸ سال در مجلس خبرگان رهبری امروز تعیین می‌شود و ما بایستی بهترین‌ها را انتخاب کرده و نام آن‌ها را در صندوق بیاندازیم تا این مجالس تشکیل شود.»

محمدرضا عارف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که با همسر خود در پای صندوق‌های رأی حاضر شده بود، گفت: «این حق طبیعی و ملی ما است که قانون اساسی به ما داده و باید از آن استفاده کنیم. همچنین در یک خانواده به نام کشور زندگی می کنیم که نسبت به آن مسئولیت مشترک داریم و باید مسئولیت مان را انجام داده و در انتخابات حضور پیدا کنیم منتها باید شرایط حضور در انتخابات هم فراهم شود. منظور از شرایط حضور، وجود کاندیداهای متنوع و شایسته است تا مردم با آرامش بتوانند فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند.»

آخرین توصیه‌ها به مرددین حضور در انتخابات

هر چند که در چند روز گذشته فضای سرد انتخابات، محور توجه سیاستمداران بود و حتی برخی از آنان تاکید داشتند که مردم در انتخابات مشارکت کنند و رای اعتراضی به صندوق‌ها بی‌اندازند، امروز نیز بار دیگر بر ضرورت حضور و نفی قهر با صندوق رأی تاکید کردند. آیت الله مکارم شیرازی، مرجع تقلید درباره این موضوع تاکید کرد: «مردم خوب ما با اینکه مشکلات را احساس می کنند، حضور را فراموش نمی کنند، قهر مشکلی را حل نمی کند.»

سردار حاجی زاده هم نیز خطاب به مرددین حضور در انتخابات، گفت: «کسانی که هنوز تردید دارند و هنوز تصمیم نگرفته‌اند که بیایند، غفلت نکنند. ما یک روز باید با سلاح مقابل دشمنان می‌ایستادیم و در دفاع مقدس، داعش و تهدیدات مختلف این‌گونه عمل شد؛ امروز با آمدن پای صندوق رأی همان کار را می‌کنیم و حضور مردم پر کردن خشاب و مشت نیروهای مسلح است و این کار، امنیت‌زاست.»

اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت های یازدهم و دوازدهم نیز تاکید کرد: « نمی‌توان همین انتخابات را خالی از فایده دانست؛ مشارکت در انتخابات آثار مستقیم و غیر مستقیمی بر امور کشور، از جمله مسائل داخلی و بین‌المللی، دارد. معتقدم علی‌رغم تلاش برخی جریانات برای کم اثر کردن نقش مجلس در امور کشور، همچنان نهاد مجلس را باید مهم و جدی تلقی کرد. به همین دلیل و برای صیانت از صندوق رای، امروز در انتخابات رای دادم چرا که معتقدم: به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل اگر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم»

محمود واعظی هم گفت: « هیچ راهی جز صندوق رای نداریم؛ کسانیکه تردید دارند بدانند سرنوشت کشور با صندوق رای رقم می‌خورد و با صندوق رای قهر نکنند باید بدانیم اگر بخواهیم مشکلات کشور و سیاست خارجی حل شود این امر با مشارکت بالا بدست می‌آید.»

* در جدول زیر بیانات رهبر انقلاب و اظهارات چهره‌های شاخص را در پای صندوق‌های رأی را می‌خوانید؛

ردیف

اسامی

شعب اخذ رای

اظهارات

۱

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی

حسینیه امام خمینی(ره)

*{ با بیان دوتوصیه به ملت ایران}: اول؛ درکارهای نیک پیشی بگیرید و در اولین ساعات رای خود را به صندوق‌ها بیاندازید و دوم؛ در همه حوزه‌ها به همان تعدادی که لازم است رای بدهید و نه کمتر.

*{خطاب به ملت ایران}: بدانید امروز چشم بسیاری از مردم و افراد دارای جایگاه سیاسی در دنیا به ایران دوخته شده است، پس دوستان را خوشحال کنید و بدخواهان را ناامید.

*{در پاسخ به سوالی درباره کسانی که هنوز برای حضور در انتخابات مردد هستند}: در کار خیر نیازی به استخاره نیست.

*{ با مسئلت از خداوند متعال}: روز انتخابات، روز مبارکی برای ملت ایران باشد و انتخابات به نتایج مطلوب برسد و به نفع ملت ایران تمام شود.

۲

حسن روحانی، رئیس جمهور دولت های یازدهم و دوازدهم

یکی از مدارس منطقه ۱

----------------------

۳

علی لاریجانی، مشاور رهبر انقلاب

در آستان مقدس حضرت صالح بن موسی الکاظم(ع)

----------------------

۴

ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم

ستاد انتخابات وزارت کشور

* انتخابات مولود انقلاب اسلامی است. رأی مردم تعیین کننده است، همه بخش‌های کشور با رای مردم رقم می‌خورد و این از افتخارات نظام اسلامی است. از روز اولی که امام فرمودند میزان رای ملت است تا امروز میزان رای ملت بوده است.

* این انتخابات جشن ملی و نماد انسجام و وحدت ملی است و امروز همه گروه‌های سیاسی با نامزدهایی که دارند، آمده‌اند تا یک روز با شکوه را برای ملت ایران رقم بزنند.

* تفاوت انتخابات در ایران با دیگر کشورها این است که هم نامزدها و هم رای دهندگان هر دو بر اساس تکلیف عمل می کنند یعنی وظیفه خود می دانند که نامزد شوند و رای دهند، لذا پیروز این میدان ملت ایران است و بازنده ندارد چه کسانی رای بیاورند چه رای نیاورند. چراکه عمل به تکلیف کردند و آن عبارت است از حضور در انتخابات.

۵

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه

مسجد جامع لویزان

* حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و انتخاب اشخاصی که از نظر آن‌ها شایستگی «قانونگذاری» و «نظارت بر اجرای قوانین» و «رأی اعتماد دادن به کابینه دولت» را دارند، واجد اثرات مثبت و مطلوبی در عرصه‌ها و ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.

* بدون تردید حضور پرشور و حداکثری مردم در انتخابات امروز، علاوه بر افزایش اعتبار کشور و خوشحالی و مسرّت دوستان ایران اسلامی سبب یأس و ناامیدی بیشتر دشمنان و شیاطین خواهد شد.

۶

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی

تکیه مرتضی علی(ع)

کشور دارای نقاط قوت و ضعفی است که تنها پنجره برای تقویت نقاط قوت، حذف نقاط ضعف و ایجاد تحول، پنجره انتخابات است.

۷

آیت الله جوادی آملی، مرجع تقلید

شهر قم

* همه موظف به نیت پاک و کار خوب هستیم. موظفیم مسئولان اصلح را انتخاب کنیم.

* امیدواریم ان‌شاءالله مسئولین باصلاحیت، کار را خوب جلو ببرند تا کشور به سعادت برسد و نظام به دست صاحب اصلی آن حضرت صاحب الزمان (عج) برسد.

۸

آیت الله نوری همدانی، مرجع تقلید

شهر قم

ملت عزیز ایران اسلامی با شور و شوق همگانی در انتخابات امروز که بسیار مهم و اثرگذار است شرکت کنند. مردم به افراد متعهد، متخصص و دشمن شناس رای بدهند.

۹

آیت الله مکارم شیرازی، مرجع تقلید

شهر قم

* ملتی توانایی اداره خود را دارد که سرنوشت خود را با انتخاب افراد اصلح رقم بزند. در صورتی که مردم حضور پرشوری در کنار صندوق های رای داشته باشند، نشان می دهد این ملت زنده است.

* هر ملتی مشکلاتی دارد، حل مشکل از طریق حضور در پای صندوق است. افراد خوب و لایقی انتخاب کنید که مشکلات را برطرف کنند. در صورتی که مردم فاصله بگیرند ضربه به نظام خواهد خورد.

* حل مشکلات با فراموش کردن آن ها ممکن نیست بلکه باحضور ممکن است؛ اگر مردم حضور کامل داشته باشند حل مشکلات آسان می‌شود و با فاصله گرفتن مردم، مشکلات سخت تر خواهد شد.

* مردم خوب ما با اینکه مشکلات را احساس می کنند، حضور را فراموش نمی کنند، قهر مشکلی را حل نمی کند.

۱۰

آیت الله جعفر سبحانی، مرجع تقلید

شهر قم

* بر همگان لازم است در حفظ نظام اسلامی بکوشند.

* یکی از راه‌های تثبیت نظام اسلامی، شرکت در انتخابات است و لازم است مردم با حضور پرشور در انتخابات، توطئه دشمنان را ناکام بگذارند.

۱۱

آیت الله حسین مظاهری، مرجع تقلید

شهر قم

* انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، عرصۀ اِعمال حقّ سرنوشت مردم و ظهور اتّحاد ملّی و جمهوریّت است. از این رو مردم بزرگوار و صبور، به امید خداوند متعال، با وجود همۀ مشکلات و گلایه‌ها، خصوصاً معضلات طاقت‌فرسای اقتصادی و اجتماعی، با مشارکت در انتخابات، از حقّ شرعی و ملّی خود استفاده خواهند کرد و در کمال آگاهی و تقوا، بر معیار حق و بر اساس انتخاب اصلح، تصمیم‌گیری خواهند نمود.

* چنانکه وظیفه و تکلیف انتخاب‌شوندگان نیز برای اداءِ مسئولیت‌های شرعی و قانونی خود و خدمت بی‌منّت به ملّت نجیب و بزرگوار ایران و پای‌بندی به دین و اخلاق و قانون و پیگیری مجدّانه و صادقانۀ مطالبات به‌حقّ مردم، سنگین و خطیر است و باید بدانند که مشروعیّت آنان در گرو توجّه و التزام دائمی به این امور خواهد بود.

۱۲

سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

مسجد جامع لویزان تهران

* مردم امروز بهترین‌ها را برای تشکیل مجلس قوی شورای اسلامی و مجلس توانمند خبرگان رهبری اقدام خواهند کرد و روز بزرگی خواهد شد. علاوه بر اینکه، وظیفه شخصی، اسلامی، انقلابی و ایرانی من است تا در انتخابات شرکت کنم و از این حق برای تعیین آینده کشور استفاده کنم.

* حقیقت این است که جای شهیدان خالی است و لازم بود تا در انتخابات شرکت کنم و به نیابت از شهیدان نیز رای بدهم که این کار را انجام دادم و امیدوارم که خداوند و شهیدان از همه ما راضی باشند.

* مردم عزیزمان بایستی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری توانمندی را تشکیل دهند که این کار با حضور در پای صندوق‌های رای امکان‌پذیر است. آینده این کشور ۴ سال در مجلس شورای اسلامی و ۸ سال در مجلس خبرگان رهبری امروز تعیین می‌شود و ما بایستی بهترین‌ها را انتخاب کرده و نام آن‌ها را در صندوق بیاندازیم تا این مجالس تشکیل شود.

۱۳

سردار امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه

مسجد جامع ابوذر تهران

* داشتن نیروی مسلح قوی و تجهیزات پیشرفته و امکانات شرط لازم است ولی کافی نیست.

* شرط کافی برای اینکه امنیت را حفظ کرده و قدرتمندانه در مقابل دشمن بایستیم، حضور مردم و وحدت و یکپارچگی است؛ یکی از عوامل مهم، همین حضور مردم پای صندوق‌های رأی است.

* کسانی که هنوز تردید دارند و هنوز تصمیم نگرفته‌اند که بیایند، غفلت نکنند. ما یک روز باید با سلاح مقابل دشمنان می‌ایستادیم و در دفاع مقدس، داعش و تهدیدات مختلف این‌گونه عمل شد؛ امروز با آمدن پای صندوق رأی همان کار را می‌کنیم و حضور مردم پر کردن خشاب و مشت نیروهای مسلح است و این کار، امنیت‌زاست.

* مردم به هرکس و هر گروهی که دوست دارند، رأی بدهند ولی آمدن‌شان زنده بودن و پشتوانه‌ای کشور است و تولید قدرت و امنیت می‌کند.

۱۴

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش

-------------------

* کشوری که به مردم خود متکی است هنگامی که سایر کشورها به ویژه دشمنان مشاهده می‌کنند که در برهه‌ها و صحنه‌هایی که مردم باید حضور داشته باشند، همه پای کار کشور نظام و انقلابشان هستند موجب ایجاد بازدارندگی در حوزه‌های دفاعی و امنیتی می‌شود.

* حضور مردم امنیت ساز است به ویژه برای کشوری مانند ایران که همه شئون آن به اتکای مردم و مردم پایه است. رای مردم حتماً به صورت مستقیم و غیر مستقیم می‌تواند به نیروهای مسلح و کاهش هزینه‌های امنیتی کمک کند و چون جزو بدیهیات است اثبات آن قدری مشکل است.

* امیدواریم نتیجه حضور ملت در این روز مبارک باشد و نمایندگان خوبی به مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری وارد شوند که نتیجه آن پیشرفت و عزت بیشتر، تحکیم استقلال کشور و ایستادگی در مقابل دشمنان باشد.

۱۵

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش

مسجد امام صادق(ع)

*{ با اشاره به اهمیت این دوره از انتخابات نسبت به سایر دوره ها با بیان اینکه این که امروز دشمنان ایران و نظام اسلامی با انواع ترفند ها، جنگ های شناختی و عملیات روانی در پی مایوس کردن و عدم حضور ملت در پای صندوق های رای و انتخابات هستند}: حضور و مشارکت بالای مردم و ملت شریف ایران اسلامی در انتخابات نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد و معادلات جهانی در سطح بین الملل را به نفع ما رقم خواهد زد.

* انتخابات و شرکت در آن یک تکلیف ملی و الهی است و هر انسانی باید برای سعادت خود و کشورش در انتخابات شرکت کند، حضور در انتخابات یک نوع عبادت است و کارکنان و خانواده های نیروی هوایی ارتش در صف اول و خط مقدم این عبادت قرار دارند و آماده پاسخ گویی و لبیک به پیام مقتدای خودشان فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) در هر لحظه ای هستند و تا آخرین نفس از آرمانهای این انقلاب دفاع خواهند کرد.

۱۶

علی شمخانی، مشاور سیاسی رهبر انقلاب

مسجد حضرت ولی عصر علیه السلام

خلق شگفتی ویژگی بارز مردم ایران است.

۱۷

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان

ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات

* خداوند را شاکریم که ملت بزرگ ایران از سال‌های دور به کوری چشم دشمنان پای انقلاب ایستاده‌اند.

* مردم علی‌رغم مشکلات، صادقانه در صحنه‌ها حضور پیدا می‌کنند و پیروزی به دست می‌آورند که نمونه آن پیروزی در هشت سال جنگ تحمیلی است.

* برای مردم بزرگ ایران آرزوی سربلندی و موفقیت دارم.

۱۸

احمد وحیدی، وزیر کشور

ستاد انتخابات وزارت کشور

* هیچ مشکلی نداریم، همه چیز خوب و انتخابات در جریان است امکان تقلب وجود ندارد.

*{ در واکنش به اینکه در صورتی که شعبه‌ای آفلاین باشد امکان دارد یک فرد در شعب دیگر هم رأی بدهد}: همه شعب آنلاین هستند.

۱۹

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی

مسجد لرزاده

* تحقق ایران قوی و اقتصاد قوی در کشور ما منوط به همکاری بسیار جدی دولت و مجلس است.

* تجربه نشان داده است اگر دولت و مجلس به تنهایی بخواهد مسیر ریل‌گذاری ایران قوی را صورت دهد میسر نمی‌شود و نه قوانین هم ساز به هم وضع می‌شود و نه بهبودی در حوزه نظارت انجام می‌گیرد. تجربه مجلس یازدهم هم این موضوع را نشان داد.

* مسیر آینده ایران قوی از مسیر همگرایی دولت قوی و مجلس قوی می‌گذرد.

۲۰

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

ستاد انتخابات وزارت کشور

* آراء از مردم اخذ می‌شود. طی چند ماه گذشته با همکاری وزارت ارتباطات و وزارت کشور تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات حتی در روستاهای دور را تدبیر کردند، متصل هستند و این متصل همکاری چند ماهه دو وزارتخانه است.

* رأی مردم رأی به عزت و استقلال کشور است و قهر با صندوق رأی مشکل را حل نمی‌کند. همچنین مردم از طریق اپلیکیشن‌هایی نظیر گپ و ایتا مردم می‌توانند صندوق‌های رأی را پیدا کنند. همچنین بسته‌های ویژه‌ای را برای نامزدهای انتخاباتی درنظر گرفته بودیم.

۲۱

محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی

مسجد جامع لویزان

* امروز وظیفه تک تک ملت ایران حضور پرشور در پای صندوق‌های رای است و این حضور، حماسه‌ای دشمن‌شکن خواهد بود.

* مردم ایران سال‌ها قبل دست غارتگران را در کشور قطع کردند، هدف دشمنان این است که بار دیگر و با جدایی مردم از حکومت اقدام به غارتگری کنند و به همین دلیل در زمان انتخابات سعی می‌کنند تا با سیاه‌نمایی، مشکلات را بزرگ‌ نشان دهند. نقاط ضعف در همه کشورها وجود دارد، اما دشمنان با پررنگ کردن این موارد در ایران و تبلیغات فراوان به دنبال تخریب اذهان عمومی هستند تا مردم را مایوس و ناامید کنند.

* دشمنی‌ها و مزاحمت‌ها دارای چند رویکرد اساسی است که روی آن متمرکز شده‌اند؛ یک بخش انتخابات است زیرا پیام واضحی دارد؛ مردم می‌گویند؛ «ما هستیم» و ما همه برای انقلاب،‌ کشور و سرنوشت خود احساس مسئولیت می‌کنیم. دشمنان با عملیات روانی، کارهای مخرب، مزاحمت و تحریم‌های ظالمانه غیرقانونی به دنبال از بین بردن احساس مسئولیت عمومی و دلسرد کردن هستند.

۲۲

علی اکبر ناطق نوری، رئیس مجلس ادوار چهارم و پنجم

----------------------

----------------------

۲۳

سید حسن خمینی، تولیت مؤسسهٔ تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)

حسینیه جماران

----------------------

۲۴

صادق آملی لاریجانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

مسجد چهارده معصوم آمل

----------------------

۲۵

آیت الله مدرسی یزدی، عضو شورای نگهبان

ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات

ان‌شاءالله مجلسی قوی و با درایت تشکیل شود و بتواند آینده کشور جمهوری اسلامی و مردم ایران را به خیر و برکت و پیشرفت رهنمود کند.

۲۶

اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت روحانی

----------------------

* انتخابات مهمترین و کم‌هزینه ترین راه پیشبرد توسعه، اصلاح و مردم‌سالاری است. کسانی که مانع از یک انتخابات معنادار و پرشور با حضور نامزدهای انتخاباتی همه جریانات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شده‌اند به توسعه و آبادانی کشور کمک نکرده‌اند. لازم بود با عمل به سخنان رهبری امکان رقابت موثر و معنادار فراهم‌ می شد تا زمینه مشارکت بالا در اکثریت قاطع حوزه‌های انتخابیه به وجود آید که متاسفانه چنین نشد.

* با این حال نمی‌توان همین انتخابات را خالی از فایده دانست؛ مشارکت در انتخابات آثار مستقیم و غیر مستقیمی بر امور کشور، از جمله مسائل داخلی و بین‌المللی، دارد. معتقدم علی‌رغم تلاش برخی جریانات برای کم اثر کردن نقش مجلس در امور کشور، همچنان نهاد مجلس را باید مهم و جدی تلقی کرد. به همین دلیل و برای صیانت از صندوق رای، امروز در انتخابات رای دادم چرا که معتقدم:

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل

اگر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم

۲۷

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری در دولت دوازدهم

حسینیه جماران

* هیچ راهی جز صندوق رای نداریم؛ کسانیکه تردید دارند بدانند سرنوشت کشور با صندوق رای رقم می‌خورد و با صندوق رای قهر نکنند باید بدانیم اگر بخواهیم مشکلات کشور و سیاست خارجی حل شود این امر با مشارکت بالا بدست می‌آید.

* حاکمیت نباید فقط در زمان انتخابات و راهپیمایی به مردم رجوع کند و باید در طول زمان به مردم رجوع کند و به نظرات آنها اهمیت بدهد؛ اعتقاد دارم در خانه نشستن هیچ مشکلی را حل نمی‌کند و حتی اگر مردم رای اعتراضی بدهند و به کسی که با محلس و دولت فعلی مخالف است رای بدهند، موثر خواهد بود.

۲۸

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت های یازدهم و دوازدهم

ستاد انتخابات وزارت کشور

----------------------

۲۹

مهدی فضائلی، عضو دفتر رهبر انقلاب

مسجد قدس

* فکر می‌کنم کسانی که احیانا پای صندوق حضور پیدا نمی‌کنند، باید بگویند چرا نیستند. خیلی روشن است که این یک کار ملی و دفاع و پاسداری از یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

* در شرایط فعلی هم به نظرم توجه به این نکته مهم است که ما حدود ۴ ماه است که جنایات رژیم صهیونیستی را در غزه شاهدیم و مردم ما یک همدردی خیلی عمیقی را با مردم غزه و مجاهدان جبهه مقاومت از خودشان بروز دادند. گمان می‌کنم که این حضور و این مشارکت بدون تردید باعث خشنودی مجاهدان حزب‌الله، حماس، نیروهای انصارالله، حشدالشعبی و همه کسلانی که در جبهه مقاومت مشغول مبارزه با رژیم هستند، می‌شود، همینطور مردم غزه و لبنان. از آن طرف موجب خشم و غضب رژیم صهیونیستی . فکر نمی‌کنم کسی در ایران باشد که بخواهد از خشنودی این دوستان و غضب آن جنایتکاران و سفاکان صهیونیستی امتناع کند.

۳۰

محسن رضایی، دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا

حسبنیه ارشاد

*امیدوار هستیم که انتخابات مانند سالهای قبل پرشور برگزار شود و مردم رای به ایران و نظام را در صندوق های رای بریزند.

* {در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه هنگامی که مردم از وضعیت اقتصادی و معیشتی گلایه مند هستند، چرا باید رای بدهند}: وقتی مردم از فرزندانشان برای ایران و اسلام فداکاری می کنند امروز هم این ناکارامدی ها را فعلا گوشه چشم می گذارند و برای سربلندی ایران رای می دهند.

* مردم ایران فداکار هستند و از رای خود نمی گذارند و برای عزت و اقتدار ایران امروز حتما به میدان می آیند.

۳۱

محمدرضا عارف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

حسینیه جماران

* در جامعه این را القا نکنید که جبهه اصلاحات، مخالف رای‌دادن است؛ ما اگر ببینیم مخالف در کشور وجود دارد باید به آن‌ها بگوییم که شما مخالف نیستید و نظر و عقیده متفاوت دارید؛ ما در نظام مخالف نداریم.

* نسبت به عملکردها ادعا داریم و به عملکرد افراد قداست نمی‌دهیم بلکه به نظام و کشور اصالت می‌دهیم؛ مردم صاحب این انقلاب هستند و مردم ما را به این موقعیت رسانده‌اند.

* بنابراین اگر قبول داشته باشیم مردم صاحب انقلاب‌اند، باید به نظرات و تفکرات آن‌ها احترام بگذاریم و با این کار مردم کماکان پشتوانه انقلاب می‌مانند.

* این حق طبیعی و ملی ما است که قانون اساسی به ما داده و باید از آن استفاده کنیم. همچنین در یک خانواده به نام کشور زندگی می کنیم که نسبت به آن مسئولیت مشترک داریم و باید مسئولیت مان را انجام داده و در انتخابات حضور پیدا کنیم منتها باید شرایط حضور در انتخابات هم فراهم شود. منظور از شرایط حضور، وجود کاندیداهای متنوع و شایسته است تا مردم با آرامش بتوانند فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

۳۲

حسین دهقان، رئیس بنیاد مستضعفان

حسینیه جماران

* امروز روز تاریخ‌ساز و تعیین‌کننده برای ملت ماست؛ مردم ما حماسه بزرگی را در لبیک به پیام رهبر انقلاب رقم خواهند زد.

* مردم ما به آن‌چه دشمنان و بدخواهان علیه این رویداد بزرگ تبلیغ کردند و مردم را از حضور بازخواندند، یک «نه» بزرگ به خواسته آن‌ها می‌گویند.

* امیدواریم مجلس قوی شکل بگیرد و برای فردای کشور اهمیت دارد و در حل مشکلات مردم کمک‌کار باشد.

۳۳

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران

مسجد حضرت رسول اکرم (ص)

* ایمان داریم که امروز همه مردم، اعم از زن و مرد، پیر و جوان، همه و همه با حضور گسترده و پرشور در پای صندوق های رای بار دیگر تابلو اتحاد و همدلی ایرانیان را به همه جهانیان نشان خواهند داد تا دنیا بداند امنیت، آرامش و استمرار جمهوری اسلامی ایران مدیون حضور و همبستگی ملت ایران در تمام صحنه های دشمن ستیز است.

* قطعا این حضور پر شور پاسخ محکمی به همه دشمنی های کوردلانه اعم از تحریم های ظالمانه، نفاق و تهدیدهای نابخردانه، و ایجاد آشوب‌ و ترورهای کور و ناجوانمردانه و شهادت سربازان و مجاهدان وطن خواهد بود.

۳۴

علی مطهری، نماینده سابق مجلس

حسینیه ارشاد

تحریم یعنی شما میدان را برای طرف مقابل باز بگذارید.

۳۵

مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

حسینیه جماران

----------------------

۳۶

غلامعلی حدادعادل، رئیس شورای ائتلاف

مسجد لردزاده

* مردم برخی از نامزدهای ورود به مجلس شورای اسلامی را می‌شناسند و با سوابق و خدمات آن‌ها آشنا هستند و می‌توانند بر این اساس به آن‌ها رای بدهند و همچنین می‌توانند با تحقیق و مطالعه درباره نامزدهایی که نمی‌شناسند به یک جمع بندی برسند و رای خود را ثبت کنند.

* اما مهم این است که مردم به هر ۳۰ نفر و هر ۱۶ نفر خبرگان رای بدهند و انشاالله یک جلوه با شکوهی از مشارکت دیده شود.

۳۷

مصطفی پورمحمدی، دبیر کل روحانیت مبارز

حسینیه ارشاد

----------------------

۳۸

علی کمساری

حسینیه جماران

----------------------

۳۹

مجید میراحمدی، معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور

ستاد انتخابات وزارت کشور

----------------------

۴۰

محمد موحدی آزاد، دادستان کل کشور

ستاد انتخابات وزارت کشور

* منتخبین مردم که انشالله با آرای مردم انتخاب خواهند شد، حتماً باید تکلیفی که برعهده آنها است عمل خواهند کرد و همانطور که امام فرمودند مجلس در رأس امور است و رهبری فرمودند مجلس باید ریل‌گذاری کند، این مجلس نیز باید به وظایف خود عمل کند.

* مردم با این حضور پای صندوق‌ها حتماً از منتخبین خود انتظاراتی دارند. مردم دشمن را مأیوس خواهند کرد و قدر نظام خود را می‌دانند کما اینکه امروز با آزادی و استقلال کامل تصمیم گرفتند انتخابات را برگزار کنند.

۴۱

علی القاصی مهر، رئیس دادگستری تهران

ستاد انتخابات وزارت کشور

----------------------

۴۲

علی صالحی، دادستان تهران

ستاد انتخابات وزارت کشور

----------------------

۴۳

غلامرضا صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

وزارت کشور

----------------------

۴۴

هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان

* روز انتخابات روز جشن مردم سالاری دینی است آیین شکرگذاری استفاده از حق تعیین سرنوشت است.

* به فضل خدا ملت ایران ۴۵ سال از این حق استفاده کردند با حضور در صحنه موجبات ناراحتی دشمنان را فراهم کردند.

۴۵

پروین داداندیش، عضو حزب اعتدال و توسعه

حسینیه جماران

----------------------

۴۶

عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

مسجد قدس

*{ درباره دلیل حضور زودهنگام خود پای صندوق رای}: وقتی مقام معظم رهبری زودتر از همه ما رای می‌دهند، اولا باید تبعیت کنیم ثانیا این تبعیت یک تبعیت مدللانه و معقولانه است، چون انسان هر چه زودتر به تکلیف شرعی و حق قانونی خود عمل کند، طبیعتا و بهتر و سریع‌تر به وظیفه خود عمل کرده است.

* انتخاب نمایندگان اصلح برای مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بسیار برای رشد، بالندگی و پیشرفت کشور موثر است، امیدوارم با حضور پرشوری که مردم خواهند داشت نمایندگانی که رای می‌آورند به وظیفه‌شان درست عمل کنند و بیش از آن که به فکر گروه‌های قدرت و مافیاها باشند به فکر مردم باشند و دست مافیاها را قطع کنند و منافع ملی را مد نظر قرار دهند.

۴۷

سید غلامحسین اسماعیلی، رئیس دفتر رئیس جمهور

ستاد انتخابات وزارت کشور

-------------------

۴۸

سیدیاسر خمینی، فرزند امام خمینی(ره)

حسینیه جماران

-------------------

۴۹

منصور حقیقت پور، عضو لیست صدای ملت

حسینیه ارشاد

--------------------

۵۰

محبوب حضرتی، عضو لیست صدای ملت

--------------------

--------------------

۵۱

سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد

مشهد

* در انتخابات امسال، دشمن به طمع این که مردم به دلیل وجود برخی مشکلاتی که در کشور وجود دارد در انتخابات مشارکت نمی‌کنند و پشت نظام و انقلاب را خالی می کنند این موضوع را وسیله‌ای برای جدی‌تر کردن تهاجم خود به کشور قرار داد.

* این بار هم مثل همیشه مردم با حضور پررنگ خود در انتخابات و مشارکت حداکثری، دشمن را شکست خواهند داد و نا امید خواهند کرد.

* با توکل به خداوند متعال و با تلاش و فعالیتی که کارگزاران انتخابات دارند و با همتی که مردم از خود در این انتخابات از خود نشان می‌دهند، دشمن کاملا نا امید خواهد شد و در این مرحله هم نیز مانند سایر مراحل شکست خواهد خورد.

۵۲

هاشم کارگر، رئیس سازمان ثبت احوال و معاون وزیر کشور

ستاد انتخابات وزارت کشور

-------------------

۵۳

سید احمد خمینی

حسینیه جماران

-------------------

۵۴

عبدالناصر همتی، رئیس پیشین بانک مرکزی

حسینیه جماران

-------------------

۵۵

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش

تهران

* حضور پرشور ملت در صحنه‌های مختلفی اعم از انتخابات در کشوری مانند ایران که همواره متکی به مردم خود است، موجب بازدارندگی در حوزه‌های دفاعی و امنیتی می‌شود.

* حضور مردم در پای صندوق‌های رأی به صورت مستقیم و غیرمستقیم امنیت آفرین است و این موضوع جزو بدیهیات است و نیازی به اثبات ندارد.

۵۶

حجت الاسلام محمود محمدی عراقی، عضو مجلس خبرگان

-------------------

-------------------

۵۷

محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور

امامزاده صالح (ع) تهران

* وقتی رهبری معظم انقلاب از انتخابات به عنوان خیر کثیر یاد می کنند باید در این مسیر از یکدیگر سبقت بگیریم، چه در کیفیت انتخاب اصلح و چه در حضور حداکثری و به موقع که نشان از بصیرت دارد.

* رای بالا و البته با شناخت دقیق، مجلس شورای اسلامی و خبرگان قوی را می سازد و این نهادهای ارزشمند، برای رسیدن به قله های پیش رو، ایران استوار و قدرتمند را یاری گر خواهد شد.

* دهه هشتادی ها و جوان ها اگر از ریش سفیدان انقلاب بصیرتر نباشند کمتر نیستند و امروز شاهدیم چگونه در صف های اخذ رای، چهره های جوان، پویا و امیدوار به آینده موج می زنند.

۵۸

امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش

شعب مستقر در مجتمع مسکونی شهید بهشتی (قصر فیروزه ۲)

*  امیدواریم ملت بزرگ ایران یکبار دیگر با حضور پر شکوه خود در پای صندوق های رای، حماسه دیگری را رقم بزنند و فرد اصلح را انتخاب کنند.

* حضور عظیم مردم در عرصه‌های مختلف بویژه انتخابات مصونیت بخش کشور و حافظ منافع ملت است و موجب ابهت نظام در چشم دشمنان خواهد بود.

۵۹

محمد بهمن، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی ارتش

-------------------

*  شرکت در انتخابات وظیفه ملی و شرعی همه افراد جامعه است و باعث پایداری نظام جمهوری اسلامی و پاسداری از ولایت فقیه خواهد شد.

*  هرچه حضور مردم بیشتر باشد استحکام و اعتبار نظام و کشور بیشتر می شود و به همین دلیل فرماندهی معظم کل قوا(مد ظله العالی) همیشه بر حضور هرچه بیشتر مردم تأکید دارند.

۶۰

دریاردار حبیب الله سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش

شعبه اخذ رای ستاد آجا

*  همانطور که امام فرمودند: «مجلس در راس امور است» این یعنی وظیفه نمایندگان در مجلس بسیار سنگین است. نمایندگان مجلس باید دقت بسیاری داشته باشند که در بحث قانون‌گذاری و تضمین آینده کشور چگونه وارد عمل شوند.

*  نمایندگان باید آینده نگری کنند، قانونگذاری مناسبی انجام دهند و در خط ولایت حرکت کنند و در مسیری حرکت کنند که آینده کشور و مردم تضمین شود.

* گونه اقتدار کشور و مملکت و انقلاب را به نمایش می گذارد.

۶۱

امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده، جانشین رییس ستاد کل نیروهای مسلح

مسجد جعفر صادق(ع)  کوی سازمانی ستاد نیروی هوایی ارتش

* حضور در انتخابات برکات زیادی دارد اول اینکه نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد و همچنین باعث رشد و شکوفایی کشور از همه لحاظ و بهبود شرایط اقتصادی می شود.

*  همه ما موظفیم به همراه خانواده در انتخابات شرکت کنیم حتی کسانی که هنوز به سن رای دادن نرسیده اند باید بیایند و این فعالیت اجتماعی را یاد بگیرند لذا بنده هم با تمام اعضای  خانواده اینجا آمدم.

* این حرکت نمایشی است برای مایوس کردن دشمنان این مرز و بوم است تا بدانند که ما همیشه پای کار نظام هستیم و این مردم هیچگاه از حمایت از نظام دست برخواهند داشت.

۶۲

غلامحسین کرباسچی، روزنامه نگار

حسینیه ارشاد

-------------------

۶۳

محسن قمی، عضو مجلس خبرگان رهبری

حسینیه ارشاد

-------------------

۶۴

منوچهر متکی، سرلیست «شورای وحدت»

مسجد جامع ابوذر تهران

-------------------

۶۵

حاج علی اکبری، خطیب نماز جمعه تهران

مسجدالرضا علیه السلام واقع در میدان نیلوفر تهران

-------------------

۶۶

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشور

شعبه مسجد دانشگاه صنعتی شریف در تهران

-------------------

۶۷

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی

مسجد لویزان تهران

* مردم همیشه تصمیمات درست گرفته‌اند و امیدوارم امروز هم با انتخاب درست مردم، مجلس قوی که به ایران قوی منجر خواهد شد، تشکیل شود.

* دیدن مشارکت پرشور مردم در انتخابات و صحنه‌هایی از این قبیل برای مسئولان تعهدآور است و مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند. حضور مردم این پیام غیرمستقیم را برای مسئولان دارد که ما هستیم و بر تصمیمات شما مسئولان نظارت می‌کنیم و شما مسئولان هر چه در توانتان است باید انجام دهید. مجلس آینده هم کارهای بزرگی در دستور کار دارد.

۶۸

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی سابق وزیر کشور

وزارت کشور

-------------------

۶۹

سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات

دبستان دخترانه بهار در تهران

-------------------

۷۰

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت دوازدهم

مدرسه قدس رشت

-------------------

۷۱

علیرضا زاکانی، شهردار تهران

مسجدالنبی نارمک در تهران

*  فضای انتخابات امسال گرم و صمیمانه و خوب است و شهروندان تهرانی در صف ایستاده‌اند تا آینده خود را تعیین کنند.

* به‌ویژه به رای اولی‌ها که هم نشاط و شادابی دارند و هم جمع بین شور و شعور هستند، به عنوان کسی که چهار دوره در مجلس حضور داشتم، توصیه می‌کنم برای ساختن آینده خود پای صندوق‌های رای حاضر شوند، مجلس جای بسیار مهمی است.

* خداوند متعال به رای مردم برکت داده و آثار مثبت آن را در زندگی آنها جاری کند.

۷۲

حجت الاسلام قرائتی، سخنران مذهبی

-------------------

* امروز مردم با حضور خود درپای صندوق‌های رای به جهانیان نشان خواهند داد که هر چقدر هم که اعتراض و انتقاد داشته باشند، آن را در داخل کشور و به روش‌های دموکراتیک حل خواهند کرد و پشت نظام خود را خالی نخواهند کرد. مردم ما با حضور در این انتخابات بار دیگر نشان دادند که با دشمن کنار نخواهند آمد.

*  انتخابات جنگی نیست که فقط گروهی خاص بتوانند در آن شرکت کنند. این جنگی است که تمام مردمی که به سن رای رسیده‌اند، با شور و شوق فراوان و برای حفظ استقلال و اقتدار کشورشان در آن مشارکت کرده و به حول قوه الهی با مشارکت بالا سربلند از آن بیرون آمده و بار دیگر دشمن را مایوس می‌کنند. امروز هر برگ رای، تیری است که به سمت دشمن شلیک می‌شود.

۷۳

سردار موسی کمالی، مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی

-------------------

-------------------

۷۴

امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش

-------------------

* انتخابات پرشور همانند سپری مستحکم، کشور را در برابر توطئه‌های دشمن مصون ساخته و فرصتی برای تقویت قدرت نرم نظام و اعتلای موقعیت کشور در منطقه است.

* یکی از مهم ترین کارکردهای انتخابات ارتقای امنیت کشور در داخل و حتی خارج از مرزهاست؛ چرا که برگزاری انتخابات رضایت گروه‌های سیاسی و اجتماعی را بدنبال خواهد داشت و در نهایت باعث تعادل و ثبات و ارتقای امنیت موثر در سطح جامعه خواهد شد.

۷۵

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت

سجد النبی واقع در محله نارمک

*  مشارکت مردم در انتخابات بزرگترین پشتوانه کشور برای حل مسائل اقتصادی، اجتماعی و همچنین مسائل اولویت‌دار است و موجب می‌شود که کشور در مسیر پیشرفت قرار گیرد.

* هر چقدر مشارکت ما آگاهانه‌تر ، هوشمندتر ، مستحکم‌تر و باکثرت و تعداد بیشتری باشد حتما می‌توانیم گام‌ها را محکم‌تر برداریم، مسیرها را دقیق‌تر انتخاب کنیم و مسافت‌ها را سریع‌تر طی کنیم. اگر به سمت قله حرکت می‌کنیم با توجه به اینکه طی کردن مسیرها سختی‌هایی دارد می‌توانیم با پشتوانه قویتر و سرعت بیشتر و با همدلی و وحدت بیشتر این مسیر را طی کنیم.

۷۶

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه سابق کشور

تهران

-------------------

۷۷

سردار رضا طلایی‌نیک، سخنگوی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

حسینیه ارشاد

* مردم علی رغم تمام فضاسازی بدخواهان و دشمنان ایران در انتخابات حضور پیدا کردند که این نشان دهنده هوشمندی و اراده ملی آن ها است.

* آن چه در حسینیه ارشاد و برخی حوزه‌های اخذ رای دیدم حکایت از حضور همه اقشار جامعه در انتخابات دارد و این به معنای اتحاد ملی و انسجام ملت ایران است.

* ملت ایران در بینش و اراده سیاسی سرآمد ملت های دنیا بوده و سیاسی ترین ملت در جهان به لحاظ روحیه انقلابی و مشارکت جویی در ایران اسلامی به شمار می آید.

۷۸

 سید محمد بطحایی 

مسجد لرزاده

-------------------

۷۹

سیدمحمد غروی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

-------------------

* پایبندی و باورمندی مردم به نظام در انتخابات مشخص می‌شود، در نتیجه هر چه انتخابات پرشورتر، خرسندی دوستان نیز بیشتر خواهد بود.

* قوای مختلف نظام با قانون اساسی مشخص می‌شود و حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی باعث می‌شود سازوکارهای خوبی برای نظام ارائه شود و مجلس با قوت و قدرت، مشکلات مردم را حل و فصل کند.

* با حضور مردم دشمنان نمی‌توانند در کشور نفوذ کنند و تاثیری در جامعه داشته باشند.

۸۰

اسدالله بادامچیان، دبیر کل حزب موتلفه

مسجد لرزاده

۸۱

جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده تربت جام در مجلس یازدهم

-------------------

-------------------

۸۲

سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت

-------------------

-------------------

۸۳

محمد قوچانی، روزنامه نگار

حسینیه ارشاد

-------------------

۸۸

سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده سپاه قدس

-------------------

-------------------

۸۹

سید هادی خامنه ای، دبیر کل مجمع نیروهای خط امام

-------------------

------------------

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1879019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =