از وزیر روحانی تا وزیر رئیسی، حدادعادل و بادامچیان برای رأی دادن به این نقطه تهران رفتند /شهروندان غیرایرانی هم در حوزه های انتخابیه حضور دارند؟

حضور و مشارکت مردم در حوزه انتخابیه مسجد لرزاده برای ریختن رای به صندوق‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری حاشیه‌هایی داشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حضور و مشارکت مردم در حوزه انتخابیه مسجد لرزاده برای ریختن رای به صندوق‌های دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری حاشیه‌هایی داشت.

بنابر گزارش ایسنا، این شعبه اخذ رای همانند سایر حوزه‌های انتخابیه شهر تهران در ساعت ۸ صبح درهایش را به روی مردم باز کرد.

اکثر رای دهندگان با در دست داشتن کارت ملی یا گواهی‌نامه در صف اخذ رای حضور داشتند و تعداد کمی از مردم با شناسنامه در این حوزه حضور یافتند.

هویت رای دهندگان با دستگاه الکترونیک اثر انگشت احراز و برنامه‌های اخذ رای به آنان تحویل داده می‌شد.

به دلیل اهمیت این شعبه علاوه بر حضور یک ناظر شورای نگهبان سه ناظر دیگر زیر نظر او فعالیت داشتند.

در این شعبه به رغم انتخابات گذشته که لیستی از داوطلبان بر دیوارهای مسجد نصب می‌شد، در این انتخابات کتابچه‌هایی از نام، نام‌خانوادگی، عکس رنگی چهره، شماره نامزد و خلاصه‌ای از سابقه داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری بر روی میزها گذاشته شده بود. از وزیر

به دلیل قرار گرفتن این مسجد در بافت مذهبی و قدیمی شهر تهران اکثر رای دهندگان در این حوزه انتخابیه از قشر متدین و مذهبی شهر بودند. در این شعبه سید احسان خاندوزی، اسدالله بادامچیان، سید یاسر جبراییلی، غلامرضا حدادعادل، امیرحسین ثابتی و سید محمد بطحایی رای خود را به صندوق‌های اخذ رای ریختند.

در طول حضور مسوولان و چهره‌های سیاسی در مسجد لرزاده برخی مردم گلایه‌ها و مشکلات‌شان را با صدای بلند مطرح می‌کردند و از آنان درخواست داشتند: «همانطور که مقام و منصب‌شان را از مردم دارند، نیازها و مشکلات مردم را هم برطرف کنند و صرفا به فکر پر کردن جیب خودشان نباشند.»

حضور دختران و پسران رای اولی در این حوزه انتخابیه قابل توجه بود. با وجود سکونت بالای شهروندان غیرایرانی در محله‌های میدان خراسان و تیردوقلو و قیام، اما به دلیل تاکید وزارت کشور مبنی بر شرط ایرانی‌الاصل بودن رای‌دهندگان هیچ شهروندان غیرایرانی در حوزه انتخابیه مسجد لرزاده دیده نشد.

خبرنگاران و عکاسان و تصویربرداران ایرانی و خارجی به همراه دوربین‌های سیمای جمهوری اسلامی در طول برپایی انتخابات با رای دهندگان و مقامات سیاسی حاضر در این مسجد مصاحبه و گفت‌وگو کردند.

نظم و امنیت این حوزه انتخابیه با درایت ناظران شورای نگهبان و وزارت کشور و مسائل امنیتی این شعبه به دلیل حضور پررنگ پلیس در وضعیت قابل قبولی بود. با وجود محوطه نسبتا کوچک حیاط مسجد لرزاده، نحوه چیدمان صندوق‌های اخذ رای و دستگاه الکترونیک ثبت اثرانگشت و نحوه فعالیت ماموران اخذ رای بر نظم و سرعت رای‌گیری در کمترین ازدحام و شلوغی انجام شد.

از وزیر روحانی تا وزیر رئیسی، حدادعادل و بادامچیان برای رأی دادن به این نقطه تهران رفتند /شهروندان غیرایرانی هم در حوزه های انتخابیه حضور دارند؟

با حضور مردم دشمنان نمی‌توانند در کشور نفوذ کنند

همچنین ایلنا نوشت؛

آیت‌الله سیدمحمد غروی امروز در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از ثبت رأی خود در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه معنای انتخابات حضور مردم در صحنه است، اظهار کرد: پایبندی و باورمندی مردم به نظام در انتخابات مشخص می‌شود، در نتیجه هر چه انتخابات پرشورتر، خرسندی دوستان نیز بیشتر خواهد بود.

وی افزود: قوای مختلف نظام با قانون اساسی مشخص می‌شود و حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی باعث می‌شود سازوکارهای خوبی برای نظام ارائه شود و مجلس با قوت و قدرت، مشکلات مردم را حل و فصل کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: قوانین توسط نمایندگان تصویب می‌شود و نظارت بر عملکرد مسئولان و وزیران را مجلس عهده‌دار است، در نتیجه مجلس جایگاه خاصی دارد.

وی با اشاره به اهمیت مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: هم در مقاطع خاص و هم در شرایط عادی، نظارت بر عملکرد رهبری و تشکیلات زیر مجموعه توسط خبرگان وجود دارد و این مجلس می‌تواند ضریب اطمینان مردم را بالا ببرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه تاکید کرد: با حضور مردم دشمنان نمی‌توانند در کشور نفوذ کنند و تاثیری در جامعه داشته باشند.

۲۱۹۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1879120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =