سر و صدایی که آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا در مورد حمله سایبری تروریست‌ها به مرکز کنترل آب و فاضلاب ایالت ایلینویز راه‌انداخته بودند، سهل انگاری یکی کارکنان این مرکز از آب در آمد!

به گزارش واشنگتن پست، در یک هفته گذشته خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه یک مرکز کنترل آب و فاضلاب در ایالت ایلینویز آمریکا هک شده و هکرهایی که احتمالاً از طرف گروه‌های تروریستی هستند به این مرکز نفوذ کرده‌اند آنقدر که پای تمام آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا به این قضیه باز شد.

 

یک هفته تمام طول کشید تا متخصصان این مرکز بفهمند این اتفاق تنها به دلیل اتصال یکی از کارکنان این مرکز به سرور‌ها از کشور روسیه بوده‌است.

 

چند ماه پیش، کارمند یک شرکت کامپیوتری که برای مرکز آب و فاضلاب ایلینویز کار می‌کرد به روسیه سفر می‌کند. جیم میملیتز در تعطیلات به سر می‌برد که یکی از همکارانش از آمریکا با وی تماس می‌گیرد و از او می‌خواهد تا به بخشی از سرور متصل شود و کاری انجام دهد.

 

با اتصال میملیتز به سرور این مرکز، آدرس IP وی که متعلق به روسیه بوده در سرور ذخیره می‌شود.

 

چند ماه بعد وقتی مهندسان مرکز آب و فاضلاب در حال بررسی علت خرابی یکی از شیرهای آب اصلی شهر بودند به ارتباطی مشکوک از روسیه به این مرکز برخوردند. خبر این اتفاق که پای سرویس امنیت ملی آمریکا هم به آن باز شده بود خیلی سریع در اینترنت منتشر شد.

 

یک هفته تمام رسانه‌های آمریکایی از نفوذ تروریست‌ها به این مرکز نوشتند تا اینکه احتمال حمله سایبری تکذیب شد!

2121

کد خبر 187914

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =