فارس نوشت:

رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با آصف علی زرداری، از وی تقاضا کرد تا در نشست بن دوم شرکت کند.
باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در این گفت‌وگوی تلفنی که ساعتی پیش از آغاز رسمی اجلاس بن دوم صورت گرفت، از رئیس جمهور پاکستان خواست تا در این نشست بین‌المللی که برای تأمین امنیت افغانستان در آلمان برگزار می‌شود، شرکت نماید.
 
به گزارش منابع خبری پاکستان، اوباما از کشته شدن جمعی از نظامیان پاکستانی در حمله بالگردهای ناتو اظهار تأسف کرده و بر تعمدی نبودن این حادثه تأکید کرد.
 
رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه روابط 2 کشور برای امنیت منطقه مهم است، وعده داد که درباره حادثه حمله ناتو به پست‌های مرزی پاکستان تحقیقات کامل صورت خواهد گرفت.
 
منابع خبری پاکستان بر اتفاق نظر 2طرف در مورد تلاش برای نزدیکی روابط تأکید کرده در عین حال تصریح کردند که زرداری واکنش مردمی، تصمیم کابینه و نظر کمیته دفاعی پاکستان در مورد حادثه حمله بالگردهای ناتو را به اطلاع رئیس جمهور آمریکا رسانده است.
 
منابع خبری پاکستان همچنین تصریح کردند که به دلیل در پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اوباما حاضر به عذرخواهی در مورد این حادثه نشد.
 
برخی کارشناسان پاکستان بر این باورند که به دنبال تماس تلفنی و درخواست رئیس جمهور آمریکا برای شرکت پاکستان در اجلاس بن، ممکن است طی ساعات آینده نشست مشترک مقامات سیاسی و نظامی پاکستان دایر و در مورد شرکت یا عدم شرکت اسلام‌آباد در این اجلاس تصمیم گیری شود.26149

کد خبر 187974

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =