مورایس: سپاهان پولدار نیست و ارزش ما از استقلال و پرسپولیس کمتر است!

سرمربی تیم سپاهان در رابطه با وضعیت دفاع تیمش گفت: منظورتان را متوجه نمی‌شوم که نیاز به خرید مدافع داشتیم. آریا یوسفی مصدوم است، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، هادی محمدی و ... را داریم و امید نورافکن هم می‌تواند در خط دفاع بازی کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال سپاهان اصفهان مقابل شمس آذر قزوین در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال، اظهار داشت: فردا رقابت متفاوتی داریم. جام حذفی ایران است و از وضعیت حریف نیز آگاه هستیم و می‌دانیم رقیب ساده‌ای نخواهد بود. در خانه جلوی هواداران باید تلاش کنیم برنده شویم و به فینال برسیم. یک بار دیگر از هواداران سپاهان می‌خواهم برای حمایت از تیم به ورزشگاه بیایند.

وی در مورد وضعیت خط دفاعی سپاهان در بازی‌های اخیر و اینکه تیمش در نیم فصل نیاز به مدافع داشت، تصریح کرد: یکسری سوالات وجود دارند که می‌توانم ساده توضیح دهم. وقتی از دفاع صحبت می‌کنم، منظورم سازماندهی دفاعی تیم است. منظورتان را متوجه نمی‌شوم که نیاز به خرید مدافع داشتیم. آریا یوسفی مصدوم است، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، هادی محمدی و ... را داریم و امید نورافکن هم می‌تواند در خط دفاع بازی کند. قبلا جایگزینی برای میلاد زکی‌پور نداشتیم اما نورافکن برگشته است و می‌تواند در دفاع چپ و دفاع مرکزی بازی کند. بازیکنانی داریم که در پست‌های مختلف بازی می‌کنند، از جمله آریا یوسفی که می‌توانست جانشین رامین رضاییان شود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در رابطه با حضور هواداران در دیدار فردا و محروم و مصدومان تیمش عنوان کرد: می‌دانم بازی فردا وسط هفته برگزار می‌شود اما تیم نیاز به حمایت دارد. با همه چالش‌هایی که داشته‌ایم، می‌توانیم با حضور هواداران از پس این چالش‌ها روبرو شویم. پس از بازی با استقلال با مصدومیت برخی از بازیکنان از جمله فرشاد احمدزاده، حسین‌نژاد و آریا یوسفی روبرو شدیم و محمد کریمی نیز از قبل از دیدار با استقلال مصدوم بود.

مورایس در رابطه با اتفاقات اخیری که برای سپاهان افتاد، یادآور شد: لحظات خوبی نداشتیم. نمی‌خواهم به گذشته برگردم و آدمی هستم که به آینده نگاه می‌کنم. در برخی از بازی‌ها ۶ بازیکن نداشتیم یا ۳ بازیکن مصدوم بودند. در دیداری یک گل را قبول کرده و سپس لغو کردند. طوفان‌های زیادی دور و بر تیم ایجاد شد. تمام بازیکنانی که در تیم هستند، کیفیت لازم را دارند، فقط همه چیز برمی‌گردد به اعتمادی که از طرف ما و باشگاه به آنها وجود دارد. وقتی رقابت در لیگ شروع شد با ترکیب خوبی بازی کردیم و به یک باره از صدر جدول بدون دلیل به رده چهارم رفتیم، چرا که ابتدا ۴ امتیاز از ما کم کردند و سپس برگرداندند. اتفاقاتی که افتاد تأثیرش این بود که از نظر روحی، احساسی و منفی برای ما بود اعتماد به نفس را به حریفان‌مان داد که بگویند بالاتر از سپاهان هستیم و این شرایط را برای آنها مهیا کرد با روحیه بهتری ادامه دهند. تیمی که لیاقت داشت اول باشد به رده چهارم رفت و تیم‌هایی که پایین بودند اول شدند. نمی‌خواهم به کسی که مسئول این قضیه هست اشاره کنم چون گذشته است و باید کار و تلاش کنیم.

وی در خصوص اینکه از ابتدای فصل خیلی‌ها عنوان کردند که سپاهان باشگاه پولداری است که به راحتی در نقل‌وانتقالات هزینه کرد، گفت: کافیست از سر کنجکاوی به سایت ترانسفرمارکت سر بزنید و ببینید سپاهان به لحاظ ارزش‌گذاری چندم است. قطعا تیم‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس و احتمالا تراکتور بالاتر از سپاهان هستند. چرا فقط ما را جریمه کردند؟ آیا تیم‌هایی مثل تراکتور، گل‌گهر سیرجان و استقلال نباید جریمه می‌شدند؟ می‌گویند سپاهان باشگاه پولداری است، در صورتی که کارخانه سپاهان موفق است و باشگاه پولدار نیست. از همین جا اعلام می‌کنم از تمرین بعدی، حضور هواداران آزاد است و ببینند سپاهان در چه زمینی تمرین می‌کند. ما در زمینی تمرین می‌کنیم که در لیگ دسته سوم و چهارم هم نمی‌بینید. به سپاهان حمله کردن را آغاز کرده‌اند. باشگاه سپاهان تمام قدم‌ها را برای رشد و سازماندهی برداشته است. خیلی دوست دارم بدانم باشگاه‌های دیگر چکار کرده‌اند که فقط ما باید تقاص پس بدهیم؟ سپاهان یک هدف شد و امیدوارم در آینده ما کارهایی که باید انجام دهیم، انجام داده و درس بگیریم. احساس می‌کنم فقط ما این وسط اشتباه کردیم و کارهایی که بقیه انجام می‌دهند را ما نیز باید انجام دهیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در خصوص انتقادها به کیفیت بازیکنان خارجی سپاهان تصریح کرد: ما هر ۳ یا ۶ ماه یک بار نمی‌توانیم بازیکن عوض کنیم. ما یک بازیکن خارجی گرفتیم که تنها یک ماه است به تیم اضافه شده است. این بازیکن سرعتی بود که طبق نیازمان گرفتیم. بازیکنان ایرانی مثل دانشگر، یزدانی و ... با کیفیت هستند. لیورپول را دیدید که بازیکنی مثل فن دایک چه اشتباهی کرد. ما در ایران هستیم و باید به بازیکنان ایرانی خودمان اعتماد داشته باشیم. این بازیکنان انسان هستند و زندگی شخصی دارند. ما نباید اینجوری اذیت کنیم و باید حمایت شوند تا بازیکن عملکرد از خودش نشان دهد. شرایط ساده نیست و باید بجنگیم. هیچ سیستمی نیست که در آن اشتباه پیش بیاید. اگر در آن سیستم همدلی باشد از خیلی از مشکلات می‌تواند بر بیاییم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در خصوص انتقادها به کیفیت بازیکنان خارجی سپاهان تصریح کرد: ما هر سه یا ۶ ماه یکبار نمی‌توانیم بازیکن عوض کنیم. ما یک بازیکن خارجی گرفتیم که تنها یک ماه است به تیم اضافه شده است. این بازیکن سرعتی بود که طبق نیازمان گرفتیم. بازیکنان ایرانی مثل دانشگر، یزدانی و ... با کیفیت هستند. لیورپول را دیدید که بازیکنی مثل فن دایک چه اشتباهی کرد. ما در ایران هستیم و باید به بازیکنان ایرانی خودمان اعتماد داشته باشیم. این بازیکنان انسان هستند و زندگی شخصی دارند. ما نباید اینجوری اذیت کنیم و باید حمایت شوند تا بازیکن عملکرد از خودش نشان دهد. شرایط ساده نیست و باید بجنگیم. هیچ سیستمی نیست که در آن اشتباه پیش بیاید. اگر در آن سیستم همدلی باشد از خیلی از مشکلات می‌تواند بر بیاییم.

مورایس در پایان گفت: تیم ما در برابر بهترین ترکیب آسیا برنده بودند و زمانی بازنده شدند که یک بازیکن کمتر داشتند. در این تیم یک بازیکن خارجی بود و بقیه ایرانی بودند ولی در تیم مقابل بیشتر بازیکنان خارجی بوده یا ملی‌پوشان تیم ملی عربستان بودند. ما باید به کیفیت بازیکنان ایرانی اعتماد کنیم. ما نمی‌توانیم لیونل مسی را به خاطر پولش جذب کنیم یا شاید نخواهد اینجا بازی کند. در ایران بازیکنان با کیفیت داریم و کافی است به آنها اعتماد کنیم. روزی می‌آید همه به بازار نقل‌وانتقالاتی ایران می‌آیند و بازیکن جذب می‌کنند. فرق علی اعرابی با بازیکن اسپانیایی چیست؟ فکر می‌کنید تجربه است؟ بله تجربه‌اش کم است ولی پتانسیل دارد و کافی است به او اعتماد کنید. می‌گویند بازیکن از لیگ دسته اول آمده است، بله ولی از بازیکنان لیگ برتری که ۱۰ سال است بازی می‌کنند، کیفیت بهتری دارد. آیا می‌توانید جواب من را بدهید که بازیکن خارجی را برای چه می‌خواهید؟ بازیکن ۳۴ ساله‌ای که فقط برای پول می‌آید را، به چه علت می‌گیرید؟ من بازیکنی می‌خواهم که در زمین زندگی‌اش را بگذارد و تا موقعی که چنین بازیکنی پیدا نکنم بازیکن خارجی نمی‌گیرم.

۲۵۸۲۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =