۲ نفر
۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۷
خطرات عبور نو اصولگرایان از اصولگرایان سنتی

بنطر می رسد مجلس دوازدهم از دولت سیزدهم عبور خواهد کرد و پشت پرده های سیاسی وابسته رئیسی را یک دوره ای خواهند نمود

پاشنه آشیل اصولگرایان پدرخواندگی بود که با روحیه دامادسالاری و باند محور به آخر رسید؛غایب مهم این انتخابات احزاب بودند و رسما اثبات شد که احزاب در کشور ما مطلقا جایگاهی ندارند!

عبور نو اصولگرایان از اصولگرایان سنتی، ثمره سال ها تمامیت خواهی بوده است و البته پر واضح است عمر نواصولگرایی طول نخواهد یافت و حداکثر عمر سیاسی تندروها یک دوره مجلس خواهد بود و از خدای متعال میخواهیم با کمترین هزینه این برملت بگذرد.

این انتخابات سه نتیجه داشت اول پایان زعامت پدرخوانده ها که بقایشان را در غیبت مردم در انتخابات یافته بودند، دوم سیلی ملت بود به نمایندگانی که جایگاهی برای ملت قائل نبودند مثل فلان نماینده سیلی زن!

مشخص این انتخابات رکورد پایین ترین مشارکت و بالاترین آرای باطله بود که طبعا بر سازوکار دموکراسی هزینه‌های گزافی خواهد داشت چرا که رای مردم در این انتخابات کاملا سلبی بود و نه ایجابی! مفهوم این رای "نه" اعتراضی بود به اشخاص و به روش ها و به مشی حکمرانی! در دور دوازدهم انتخابات مجلس قامت انتخابات کوتاه ‌تر و نهاد انتخابات ضعیف تر شد! رادیکالیسم و ارتجاع ثمره جسم نحیف انتخابات است و این آسیب جدید به منافع کلان نظام و مردم است.

نمود رادیکالیسم در این انتخابات از یک سو تحریم انتخابات و روی دیگر این سکه شوم ظهور اقتدارگرایان تندرو است. گرچه چهره های مثبت و موثری در این مجلس وارد شده اند اما شرایط غالب طوری است که مجلس یازدهم آرزوی مردم می شود و نگهداشت شرایط امروز معجزه خواهد بود. شرط و شروط آقای حداد نیز برای کاندیداهای شانا مبنی بر عدم مخالفت با دولت ضربه ای جدی را با این لیست وارد کرد؛ چرا مجلس جای وکلای ملت است و نه وکیل الدوله ها!

این رویکردهای قلدرانه صاحبان لیست ها بازی با اعصاب و روان مردم بود و مردم نشان دادند دوران رای لیستی تمام شده است؛ گرچه مردم با تندروها همراه نبودند ولی برای "نه" گفتن به عاملان وضع موجود از آنها استفاده کردند!در سوی دیگر متاسفانه کمای سیاسی اصلاح طلبان بقدری عمیق است که حتی بقدر پاجوش های پای چنار بی خاصیت نتوانستند نقش آفرین باشند.

انتخابات ضعیف بود و به تعبیر مقام معطم رهبری از این ضعف همه آسیب خواهند دید؛ رادیکالیسم سیاسی به رادیکالیسم در اجتماع بدل شده که البته بخش هایی از جامعه بهیچ عنوان حاضر با آشتی با صندوق رای نیستند، این بخش قابل توجه جامعه در ناراحتی خود حق دارند ولی دیدیم که قهر با صندوق چه خروجی خلق می کند!

خلق و خوی دیکتاتور مآبانه و باندسالارانه برخی پدرخواندگان باعث شد امروز کسانی که برای نظام و انقلاب هزینه نداده جایگزین شخصیت هایی اصیلی چون قالیباف شوند که تربیت قالیباف های دیگر برای انقلاب و کشور با این شرایط ممکن نخواهد بود؛ این آفت روحیه تمامیت خواه و باندی بزخی شخصیت های سیاسی است. بنطر می رسد مجلس دوازدهم از دولت سیزدهم عبور خواهد کرد و پشت پرده‌های سیاسی حامی رئیسی، ریاست جمهوری او را یک دوره ای خواهند کرد..

فعال سیاسی اصولگرا

212

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =