طرح نظارت بر صحت عملکرد وسایل توزین و سنجش مورد استفاده در داد و ستند عمومی

سرپرست اداره کل استاندارد استان سمنان از اجرای طرح نظارت بر صحت عملکرد وسایل توزین و سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی ویژه ماه مبارک رمضان و آغاز سال جدید در این استان همزمان با روزهای پایان سال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ،مجید حیدریان سرپرست اداره کل استاندارد استان سمنان اظهار کرد: این اداره کل در نظر دارد در جریان اجرای «طرح نظارت مضاعف» از صنوفی که در صورت عدم صحت عملکرد ترازوهای آنها، تأثیر بیشتری در از بین رفتن حقوق عامه مردم وجود دارد، بازدید و نسبت به آزمون وسایل سنجش و اندازهگیری آنها اقدام کند.

سرپرست اداره کل استاندارد استان سمنان تصریح کرد: طرح ویژه نظارت مضاعف بر صحت عملکرد تمامی وسایل توزین و سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی و مورد استفاده اصناف، همزمان با در پیش بودن ماه مبارک رمضان با توجه به پیش‌بینی افزایش سطح مبادلات تجاری در بازار و به ویژه بازار مواد غذایی در روزهای منتهی به سال جدید و ضرورت نظارت مضاعف بر صحت عملکرد تمامی وسائل توزین و سنجش اصناف اجرا میشود.

حیدریان تصریح کرد: این اصناف شامل صنوف شیرینی و قنادی (به ویژه اجرای طرح خالص فروشی)، آجیل و خشکبار، میوه و ترهبار، قصابی و پروتئین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپر مارکت و... است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۱۲ قانون «تقویت و توسعه نظام استاندارد»، کنترل، نظارت و آزمایش ادواری اوزان و مقیاسها و وسایل سنجش از مهمترین وظایف سازمان ملی استاندارد ایران بوده و این اداره کل نیز به منظور جلوگیری از تضییع حقوق عموم شهروندان، تمام امکانات خود را بسیج خواهد کرد.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان و عید نوروز و افزایش تقاضای عمومی جهت تهیه بسیاری از کالاها در روزهای پایانی سال و ایام تعطیلات نوروزی و همچنین انجام سفرهای زیارتی و سیاحتی و لزوم کنترل و نظارت بیشتر بر وضعیت بازار کالا، خصوصاً کالاهای اولویت‌دار و اقلام پر مصرف «طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان و آغاز سال جدید» با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه در این ایام و پایش مستمر بازار عرضه، تشدید بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و توزیعی از سوی این اداره کل از تاریخ بیستم اسفندماه سال جاری در سطح استان سمنان اجرا میگردد.

سرپرست اداره کل استاندارد استان سمنان تاکید کرد: درگاه الکترونیکی مردمدار به نشانی 1517.inso.gov.irاین امکان را برای شهروندان فراهم کرده تا نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با الصاق عکس، ویدیو یا صدا در حوزه‌های مختلف ارسال نمایند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =