روایت کیهان از «سرعت پایین‌ در حماسه انتخابات»

روزنامه کیهان به نتایج انتخابات مجلس دوازدهم واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روزنامه کیهان در بخشی از مطلب تیتر یک «انتخابات تمام شد چه کسی برد؟ چه کسی باخت؟» نوشت:

عده‌ای نیز در خیال خام خود، انتظار کاهش مشارکت در این انتخابات نسبت به انتخابات مجلس یازدهم در سال ۹۸ را داشتند، برآورد آنان این بود که فشار اقتصادی چندین ساله موجب گسست ملت از نظام و ناامیدی آنان نسبت به آینده کشور و لزوم تغییر و تحول خواهد شد.

آنان از این نکته غافل شدند که دولت سیزدهم در تعامل با مجلس یازدهم برخلاف بیش از دوسال گذشته، اقدام به بازسازی کشور پس از هشت سال رکود دولت سابق کرده و روند رو به نزول دهه ۹۰ را اصلاح و کشور را به مسیر توسعه بازگرداند در نتیجه مردم نیز که شاهد تغییر در روند مدیریت کشور و همچنین اصلاح ساختارهای قدیمی قانونی کشور و در یک کلام اهمیت انتخاب خود بودند بار دیگر این دسته از افراد را در بهت و حیرت از مشارکت خود قرار دارند.

همچنین این روزنامه در بخشی از سر مقاله خود نوشت:

چرا انتخابات ایران حماسه‌ای شگفت است؟ / وقتی پشت فرمان خودرو می‌نشینید، دوست دارید که مسیر، باز و هموار باشد تا بتوانید با سرعت مطلوب حرکت کنید. اما گاهی مسیر، پرپیچ‌وخم و گردنه است و همین، حرکت را کُند می‌سازد و از شتاب شما می‌کاهد. درست است که نمی‌توانید با حداکثر سرعت حرکت کنید، اما اگر متوقف نشدید و برنگشتید - ولو با سرعت پایین‌تر به سمت مقصد عبور کردید - شما موفق شده‌اید. پایوران جوخه‌های تحریف و تحریم و تخریب انتخابات در جبهه دشمنان ملت ایران، قطعا انکار خواهند کرد، اما انتخابات ما وسط میدان جنگی بزرگ برگزار شد و به این اعتبار، یک حماسه بزرگ است؛ هر چند که شاید می‌شد با اهتمام بیشتر مسئولان و طیف‌های سیاسی و رسانه‌ها، با ترازهای بالاتری که مورد مطالبه رهبر حکیم انقلاب است، برگزار شود.

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880412

برچسب‌ها