۱ نفر
۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹
تفاوت فارکس و ارز دیجیتال

بازار فارکس به عنوان یک بازار مالی بین المللی و بزرگترین بازار بین کشورها که امکان تبادل ارز میان آنها را فراهم می‌آورد، سابقه بسیار طولانی را داشته و مسلماً به دلیل نقد شوندگی بسیار بالا و حجم پول بسیار زیادی که در خود جای داده، در مقایسه با هر بازار مالی می‌تواند مزیت‌های خاص خود را داشته باشد.

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال چیست و کدام یک از این دو بازار مالی، گزینه بهتری برای سرمایه‌گذاری برای ما هستند؟ اگر در یک دوره آموزش فارکس شرکت کرده باشید، احتمالاً استاد دوره این بازار را به عنوان بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری به شما معرفی کرده و بر این عقیده است که هیچ بازاری بهتر از فارکس برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد. در آن سو اگر شما در یک دوره آموزش ارز دیجیتال شرکت کرده باشید، احتمالاً استاد دوره بازار کریپتوکارنسی را به عنوان بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری معرفی کرده و در تفاوت فارکس و ارز دیجیتال مسلماً بازار کریپتوکارنسی را گزینه برتر به شما معرفی خواهد کرد. بازار ارز دیجیتال با وجود اینکه در همین سال ۲۰۰۹ روی کار آمده اما به دلیل نوسانات بسیار شدید، امکان چند صد برابر کردن دارایی کاربران خود را در یک بازه زمانی ۲ تا ۳ ساله دارد و قبلاً هم از این دست از اتفاقات در آن رقم خورده است.

به همین ترتیب در بهترین پکیج آموزش فارکس این بازار فارکس است که بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری معرفی می‌شود و در بهترین پکیج آموزش ارز دیجیتال نیز بیت کوین و رفقا هستند که به عنوان بهترین بازار برای کسب سود معرفی خواهند شد. حالا سوال مهم اینجاست که واقعاً تفاوت فارکس و ارز دیجیتال در چیست و سرمایه‌گذاری در کدام یک از این دو بازار مالی می‌تواند شرایط بهتری را برای ما ایجاد کند؟ در این مقاله در کنار شما هستیم تا به بررسی دقیق این موضوع پرداخته و شرایط هر دو بازار مالی فارکس و ارز دیجیتال را به صورت کامل با شما مرور کنیم.

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال

فرق فارکس و ارز دیجیتال

فارکس و ارز دیجیتال هر دو بازارهای مالی بسیار جذاب برای سرمایه‌گذاری هستند و بررسی تفاوت فارکس و ارز دیجیتال به این معنا نیست که بخواهیم یکی را گزینه برتری نسبت به دیگری بدانیم. شما با مطالعه یک مقاله ساده آموزش رایگان فارکس متوجه خواهید شد که بازار فارکس یک بازار بسیار عالی برای سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت و به اصطلاح ترید است. برای کسانی که به دنبال رسیدن به سودهای هنگفت در بازه‌ای زمانی کوتاه هستند، بازار فارکس به مراتب می‌تواند شرایط بهتری نسبت به هر بازار مالی دیگری مانند ارز دیجیتال داشته باشد. در بازار فارکس خبری از هیچ گونه سهامداری نیست و شما با خرید و فروش یک دارایی به هیچ وجه مالک آن نخواهید بود. در معاملات این بازار حتی ممکن است ارزش دارایی شما در کمترین زمان ممکن به صفر برسد.

در آن سو بازار ارز دیجیتال شرایط کاملاً متفاوتی دارد. تفاوت فارکس و ارز دیجیتال را حتی می‌توانیم در این موضوع که فارکس یک بازار مناسب برای ترید و ارز دیجیتال یک بازار مناسب برای سرمایه‌گذاری هست نیز در نظر بگیریم. در بازار ارز دیجیتال شما با خرید هر توکن مالک و دارنده آن خواهید بود و توکن مورد نظر با هر قیمتی که در بازار به فروش برسد دارایی شما همان ارزش را خواهد داشت. هرچند امکان به صفر رسیدن ارزش دارایی کاربران در بازار ارز دیجیتال هم وجود دارد اما احتمال به وقوع پیوستن چنین اتفاقی بسیار کمتر نسبت به بازار فارکس است.

با این حساب فرق فارکس و ارز دیجیتال را می‌توانیم در شرایط سرمایه‌گذاری در آنها بدانیم. بازار فارکس برای تریدهای کوتاه‌مدت و رسیدن به یک درآمد و سود ثابت ماهیانه به عنوان کسب و کار مناسب است و بازار ارز دیجیتال نیز برای سرمایه‌گذاری‌های میان‌مدت و بلندمدت گزینه بهتری خواهد بود. نکته جالب همین جاست که قرار نیست شما تنها از یکی از این دو بازار برای سرمایه‌گذاری خود استفاده کرده و بهتر است از مزیت‌های بازار فارکس و کریپتوکارنسی به صورت همزمان برای بالاتر بردن ارزش دارایی‌های خود استفاده کنید. در این بین اما تفاوت فارکس و ارز دیجیتال را می‌توانیم در موارد متعدد دیگری هم جستجو کنیم که در ادامه به آنها نیز خواهیم پرداخت.

تفاوت فارکس و ارز دیجیتال

نقد شوندگی

بازار ارز دیجیتال از نظر شرایط نقدشوندگی در وضعیت بسیار ایدئالی قرار گرفته و شما در کمتر از چند ثانیه می‌توانید میلیون‌ها دلار پول را در این بازار نقد کنید. شرایط بازار کریپتوکارنسی در این باره بهتر از بازار بورس هم هست و از نظر نقد شوندگی می‌توانیم نمره قبولی را برای بازار ارز دیجیتال در نظر بگیریم. اما شرایط بازار فارکس در نقدشوندگی به مراتب بهتر از بازار ارز دیجیتال است و اصلاً این دو بازار در موضوع نقد شوندگی قابل مقایسه با یکدیگر هم نیستند. در بازار فارکس شما میلیاردها دلار را در کمتر از چند ثانیه می‌توانید نقد کنید و این نشان از حجم بسیار بالای معاملات این بازار دارد.

نوع دارایی

همچنین در تفاوت فارکس و ارز دیجیتال می‌توانیم به نوع دارایی در این دو بازار مالی اشاره داشته باشیم. همانطور که در بالا مطرح کردیم در بازار فارکس خبری از هیچ‌گونه دارایی برای شما نخواهد بود و در طرف مقابل در بازار ارز دیجیتال شما با خرید هر توکن می‌توانید به عنوان مالک آن خود را معرفی کنید. البته هرچند مالکیت در بازار کریپتوکارنسی هم تفاوت‌های بسیار زیادی با مالکیت در بازارهایی مانند بازار بورس و سهامداری دارد، اما به هر حال شرایط متفاوتی را برای آن با بازار فارکس شاهد هستیم.

مقدار نوسانات

همچنین فرق فارکس و ارز دیجیتال را می‌توانیم در مقدار نوسانات جفت ارزهای بازار فارکس و ارزهای دیجیتال بازار کریپتوکارنسی در نظر بگیریم. در بازار فارکس نوسانات بسیار محدود بوده و این حجم بسیار بالایی خرید و فروش است که باعث رسیدن به سود بسیار جذاب برای معامله‌گران می‌شود. اما در بازار ارز دیجیتال نوسانات بسیار زیادی را شاهد هستیم و به همین دلیل سرمایه‌گذاران این بازار می‌توانند با وجود ترید با سرمایه‌های کم به سود قابل توجهی برسند.

در انتها یک بار دیگر باید یادآوری کنیم که بازار ارز دیجیتال و فارکس هر دو شرایط بسیار جذابی برای سرمایه‌گذاری دارند و شما با کسب دانش‌ها و مهارت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری در این دو بازار می‌توانید از مزیت‌های هر دو برای رسیدن به سودهای قابل توجه استفاده کنید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =