بهره برداری از 27 پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری در استان سمنان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: در هفته منابع طبیعی 27 پروژه در استان سمنان با اعتبار 577 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، جعفرمرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته منابع طبیعی در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در استان سمنان در حال اجرا است.

وی گفت: در اولین سال اجرای این طرح بزرگ بیش ازسه میلیون نهال که در استان تولید شده است تا الان یک میلیون نهال در استان سمنان با مشارکت مردم کاشته شده است.

مرادی حقیقی افزود: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت برای توسعه فضای سبز و با هدف غرس یک میلیارد نهال در کشور اجرایی شده است و سهمیه استان سمنان در این طرح تولید و کاشت 10 میلیون اصله نهال در مدت چهار سال است.

وی با اشاره به اینکه در اولین سال اجرای این طرح که از11 آذرماه امسال آغاز شده است از دو میلیون و 500 اصله نهال تعهد شده سالانه در استان سمنان بیش ازسه میلیون اصله نهال تولید شده که از این تعداد تاکنون بیش از یک میلیون اصله آن توزیع و کاشته شده است.

مرادی حقیقی ادامه داد: بقیه این نهال ها نیز در مدت باقیمانده کاشته و در این استان به تعهدات خود در قالب طرح ملی کاشت نهال عمل خواهد شد.

وی با بیان اینکه نهال های کاشته شده طبق برنامه در قالب سامانه ای قابل رصد است گفت: در قالب این طرح ملی هر فرد باید حداقل سه اصله نهال غرس نماید.

وی که به مناسبت هفته منابع طبیعی سخن می گفت از بهره برداری 27 پروژه در این هفته در استان سمنان خبر داد و گفت: این پروژه ها با حجم اعتبار 577 میلیارد ریال اجرا و آماده بهره برداری شده است.

مرادی حقیقی با بیان اینکه از این تعداد 18 پروژه آبخیزداری است گفت: طرح های جنگل کاری، نهالکاری در قالب طرح های بیابان زدایی، کنترل هرز آب و ایجاد کمربند سبز از دیگر پروژه ها است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: 765 خانوار از مزایای این پروژه ها بهره مند می شوند و علاوه بر این 540 نفرروز اشتغال زایی غیرمستقیم نیز خواهیم داشت.

به مناسبت هفته منابع طبیعی که از 15 اسفند آغاز می شود در استان سمنان 167 برنامه ویژه این هفته برگزار خواهد شد.

شعار امسال هفته منابع طبیعی "منابع طبیعی با مشارکت مردم، برای مردم" تعیین شده است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880484

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =