رئیس دانشگاه الزهرا: تقاضای دانشگاه‌های تک جنسیتی در کشورهای اروپایی و آمریکایی افزایش یافته است

رئیس دانشگاه الزهرا(س) از افزایش تقاضا برای ورود به دانشگاه‌های تک‌جنسیتی در کشورهای اروپایی و آمریکایی خبر داد و گفت: برخی کشورهای منطقه در رقابت با ما دانشگاه تک‌جنسیتی ساختند و در حوزه تعامل بین‌الملل اولویت ما ارتباط با دانشگاه‌های مشترک است.

به گزارش خبرآنلاین، زهرا ناظم بکائی در نشست خبری با رسانه ها که امروز در سالن همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد، گزارشی از مهمترین برنامه های این دانشگاه ارائه داد و گفت: دانشگاه الزهرا(س) حدود ۱۰ هزار دانشجو، ۱۱ دانشکده، یک پژوهشکده زنان دارد که ۲۵۰۰ نفر از دانشجویان ما در خوابگاه های دانشجویی سکونت می کنند.

ایسنا نوشت: وی در خصوص برنامه های عمرانی دانشگاه الزهرا(س) تأکید کرد: ما طی یک سال گذشته قدم های بزرگی در زمینه های مختلف به ویژه حوزه های عمرانی دانشگاه برداشتیم؛ به طوری که در زمینه بازسازی ساختمان های خوابگاه های دانشجویی توانستیم ۶ ساختمان را از نظر کیفی از سطح ۵ به سطح ۳ ارتقا دهیم؛ ضمن اینکه کار ساخت مجتمع آزمایشگاهی این دانشگاه نیز آغاز شده است.

ناظم بکائی همچنین با تأکید بر اینکه دانشکده های تک جنسیتی ویژه دختران متقاضیان بیشتری در دنیا و حتی کشورهای اروپایی و آمریکایی پیدا کرده اند، گفت: هر ساله این دانشگاه تعداد بیشتری دانشجو جذب می کنند و دختران مایل هستند در این دانشگاه های تک جنسیتی تحصیل کنند.

وی همچنین ادامه داد: در سطح منطقه نیز برخی کشورها به خاطر رقابت با ما دانشگاه های تک جنسیتی را راه اندازی کردند و تقاضا برای ورود در این دانشگاه ها نیز در منطقه بیشتر شده است.

رئیس دانشگاه الزهرا(س) با بیان اینکه اولویت این دانشگاه در حوزه ارتباطات بین المللی تعامل با دانشگاه های تک جنسیتی و مشترک است، گفت: با این وجود محدودیتی برای ارتباط با سایر دانشگاه های دنیا نداریم و در حال حاضر با کشورهای عراق، لبنان و برخی کشورهای خلیج فارس که دانشگاه های تک جنسیتی دارند فعالیت هایی را در زمینه آموزشی و پژوهشی آغاز کردیم.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =