برگزاری مراسم روز درختکاری در کرمانشاه با کاشت ۱۴۰۳ اصله نهال

آیین نمادین روز درختکاری با کاشت ۱۴۰۳ اصله نهال در آستانه سال ۱۴۰۳ در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کرمانشاه، به نقل از ایسنا انشاءالله کولانی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه، امروز(۱۵ اسفند) در این مراسم که با حضور گروه‌های مردم نهاد در شهرک صنعتی زاگرس کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه اهمیت حفاظت از منابع طبیعی بر هیچکس پوشیده نیست، گفت: منابع طبیعی بستر حیات و توسعه پایدار بوده و باید در حفظ این منابع خدادادی تلاش کنیم.

وی افزود: اهمیت حفاظت از منابع طبیعی تا جایی است که خداوند در قرآن کریم چندین مرتبه بر اهمیت آن تاکید کرده و احادیث و روایات فراوانی هم در زمینه اهمیت پاسداری از منابع طبیعی وجود دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه سهمیه استان کرمانشاه برای اجرای طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت، کاشت ۹.۱ میلیون اصله درخت در سال اعلام شده، گفت: بر اساس سهمیه ابلاغ شده به استان در پایان چهار سال باید ۳۶ میلیون اصله نهال در استان کاشته شود.

وی با اشاره به سهمیه تولید ۲.۳ میلیون اصله‌ای استان کرمانشاه برای تولید نهال در نهالستان‌های بخش دولتی استان در سال جاری، گفت: امسال قریب سه میلیون اصله نهال در نهالستان‌های دولتی استان کرمانشاه تولید شد و با احتساب ظرفیت دیگر واحدهای خصوصی تولید نهال، در مجموع پنج میلیون اصله نهال در استان کرمانشاه تولید شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه مشکلی برای کاشت نهال نداریم، گفت: در بخش حفاظت و نگهداری از نهال ها با چالش هایی مواجهیم، چون حفاظت از نهال های کشت شده بیش از کاشت آنها اهمیت دارد.

کولانی با بیان اینکه در هفته منابع طبیعی حدود یک میلیون اصله نهال شامل گونه های مختلف گرمسیری و سردسیری در استان توسط گروه های مردم نهاد، ارگان های نظامی و انتظامی و... غرس خواهد شد، گفت: تا پایان سال یک میلیون اصله نهال دیگر در عرصه های منابع طبیعی استان در قالب اجرای طرح زراعت چوب کاشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون سه میلیون اصله نهال در استان کرمانشاه کشت شده، گفت: مجموع نهال های کاشته شده در استان کرمانشاه تا آخر سال به پنج میلیون اصله می‌رسد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =