احداث نخستین مرکز «سلول و ژن درمانی» کشور در اصفهان

مدیر کانون‌های خدمت رضوی در اصفهان از احداث نخستین مرکز «سلول و ژن درمانی» در کشور از محل کمک خیران و واقفان آستان قدس رضوی در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، مصطفی حجه‌فروش از احداث نخستین مرکز «سلول و ژن درمانی» در کشور از محل کمک خیران و واقفان آستان قدس رضوی در اصفهان خبر داد و اظهار کرد: این اقدام بزرگ، با توجه به حضور افراد متخصص و اندیشمند این رشته پزشکی در استان می‌تواند گام موثری در درمان بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص باشد.

وی افزود: تاسیس این مرکز در راستای توسعه وقف با موضوع های فرهنگی، تفریحی، درمانی و آموزشی در دستور کار این نهاد قرار گرفته است.

مدیر کانون‌های خدمت رضوی در استان اصفهان گفت: همچنین احداث مراکز تفریحی در قالب پارک و باغ با همکاری شهرداری اصفهان و ساخت مراکز آموزشی در استان با توجه به دغدغه خانواده‌ها برای تحصیل فرزندانشان نیز دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر ۴۲ رَقَبه آستان قدس در منطقه مرکزی کشور شامل استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و فارس وجود دارد که از این تعداد ۲۶ رَقَبه در اصفهان، ۱۲ رَقَبه در فارس و چهار رَقَبه در چهارمحال و بختیاری واقع است.

حجه‌فروش، قدیمی‌ترین موقوفه آستان رضوی را موقوفه موسوم به «فَردوان» در اصفهان عنوان کرد و گفت: این موقوفه در سال ۱۱۶۰ هجری قمری وقف شده است و حدود ۳۰۰ سال سابقه احیاء عمل به وقف و اجاره موقوفه دارد.

گفتنی است «ژن درمانی» تکنیکی آزمایشگاهی است که از ژن‌ها برای درمان یا جلوگیری از بیماری استفاده می‌شود و به پزشکان اجازه می‌دهد تا به جای استفاده از دارو یا جراحی، یک ناهنجاری را با درج ژن به سلولِ بیمار درمان کند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1880885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =