مشاور نظامی رهبر انقلاب: باید عمق استراتژیک خودمان را ۵ هزار کیلومتر افزایش دهیم

سرلشکر صفوی گفت: رهبر انقلاب در این ۳۴ سال جبهه مقاومت را قدرت بخشیدند و سردار سلیمانی هم ظرفیت‌های سپاه را در این راستا بکار گرفت و امروز شما شاهد هستید که چگونه یمنی‌ها آمریکایی‌ها را به ذلت کشیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در همایش روایت پیشرفت ۴۰ سالگی دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: مولفه‌های موفقیت این دانشگاه ترکیبی از ایمان و اخلاص و تبعیت از امام راحل بوده است.

آنگونه که تسنیم روایت کرده، وی افزود:‌ بنیانگذاران سپاه اسلام ناب را می شناختند و ما تفکر اسلام ناب را تفکر حضرت امام و امام خامنه‌ای می‌شناسیم که این تفکر همان تفکر چهارده معصوم است.

سردار صفوی ادامه داد: علاوه بر این سپاه با علم و عقلانیت به پیش رفت و جنگ را هم با همین فرمول اداره کرد. اکثر فرماندهان جنگ یا دانشجو و یا فارغ التحصیل دانشگاه بودند. ما در تفکر و عقلانیت و طرح ریزی‌های عملیاتی بر دشمن تسلط داشتیم و از نقاط غیر قابل تصور به دشمن حمله می‌کردیم.

دستیار فرمانده کل قوا عنوان کرد: سپاه از مردم و در خدمت مردم است و این یکی از عوامل مهم پیشرفت سپاه بوده و سپاه تا آخر مردمی باقی خواهد ماند. علاوه بر این یکی دیگر از عوامل موفقیت سپاه استفاده از ظرفیت‌های کشور و فرامین حضرت امام بوده است.

وی تاکید کرد: ماموریت اول دانشگاه امام حسین(ع) مربوط به درون سپاه است و باید کادری را تربیت کند که اهل عمل و مردمدار باشند. علاوه بر این دانشگاه امام حسین(ع) باید به دولت و کشور کمک کند.

سرلشکر صفوی مطرح کرد: رهبر انقلاب در این ۳۴ سال جبهه مقاومت را قدرت بخشیدند و سردار سلیمانی هم ظرفیت‌های سپاه را در این راستا بکار گرفت و امروز شما شاهد هستید که چگونه یمنی‌ها آمریکایی‌ها را به ذلت کشیده‌اند.

دستیار فرمانده کل قوا تاکید کرد: ما چاره‌ای جز عمق بخشی به دفاع و امنیت کشور نداریم. عمق دفاع استراتژیک ما دریای مدیترانه است و ما باید عمق استراتژیک خودمان را ۵ هزار کیلومتر افزایش دهیم.

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1881182

برچسب‌ها