۰ نفر
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷
دو گزینه احتمالی قضاوت در دربی

اگر لایسنس VAR برادران حیدری و وحید کاظمی تا روز دربی 103 نرسد، امیر عرب‌براقی یا حسن اکرمی دربی پایتخت را سوت می‌زنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مصاحبه روز گذشته خداداد افشاریان رییس کمیته داوران و اعلام این مسئله که تصمیمات نهایی درباره داور دربی استقلال و پرسپولیس اتخاذ شده اما فعلا اعلام نخواهد شد، گمانه‌زنی‌ها را در این خصوص افزایش داده است.

به نقل از ورزش سه نکته مشخص درباره داور صد و سومین بازی استقلال و پرسپولیس این است که با توجه به برگزاری آن با VAR تیم داوری مسابقه حتما باید لایسنس مربوط به تکنولوژی کمک داور ویدئویی را در اختیار داشته باشند.

دربی گذشته که با VAR برگزارشد را موعود بنیادی‌فرد، نفر اول لیست الیت ایران، سوت زد. اما با توجه به اینکه این داور در هفته نوزدهم بازی استقلال خوزستان و استقلال را قضاوت می‌کند، قطعا به عنوان داور دربی در هفته بیستم انتخاب نخواهد شد.

دیگر داوران الیت ایران که برای لایسنس VAR اقدام کرده‌اند بیژن حیدری، پیام حیدری، وحید کاظمی، امیر عرب‌براقی، حسن اکرمی و مرتضی منصوریان هستند. در این بین اما تا این لحظه لایسنس سه نفر از این داوران به دست آنها و مسئولان فدراسیون فوتبال رسیده است.

بیژن حیدری، پیام حیدری و وحید کاظمی سه داور هستند که در صورت صدور لایسنس VAR خود تا دو روز قبل از دربی ، شانس قضاوت در این مسابقه را پیدا خواهند کرد.

6 داور حاضر در لیست الیت چند ماه قبل برای گذراندن یک دوره یک‌هفته‌ای راهی عربستان شدند و برای دریافت لایسنس VAR فقط یک مرحله از کلاس‌های فیفا و AFC را باید پشت‌سر می‌گذاشتند. در چنین شرایطی عرب‌براقی، منصوریان و اکرمی مرحله آخر مربوط به دریافت لایسنس را زودتر از بیژن حیدری، پیام حیدری و وحید کاظمی گذراندند. داوران حاضر در لیست الیت مرحله آخر دریافت لایسنس را در دو گروه گذراندند و به همین خاطر در حال حاضر لایسنس عرب‌براقی، منصوریان و اکرمی به دست آنها رسیده، اما سه داور دیگر (برادران حیدری و کاظمی) با وجود گذراندن دوره آخر اما هنوز لایسنس خود را دریافت نکرده‌اند.

در چنین شرایطی مشخصا یکی از 6 داوری که نام آنها برده شد، باید بازی دربی را سوت بزنند. اگر تا هفته آینده و یکی دو روز قبل از بازی استقلال و پرسپولیس (تاریخ بازی 23 اسفند است) لایسنس بیژن حیدری، پیام حیدری و وحید کاظمی برسد، احتمال اینکه سوت قضاوت به یکی از این سه داور برسد، وجود دارد. منتها اگر این اتفاق رخ ندهد، از بین عرب‌براقی، مرتضی منصوریان و حسن اکرمی یک نفر باید دربی تهران را سوت بزند.

به این ترتیب، اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا طی روزهای آینده و نهایتا تا دو روز قبل از بازی استقلال و پرسپولیس لایسنس بیژن حیدری، پیام حیدری و وحید کاظمی را صادر کند، این سه داور باتجربه هم به جمع گزینه‌های قضاوت دربی اضافه می‌شوند، اما اگر این اتفاق رخ ندهد، از بین عرب‌براقی، اکرمی و منصوریان حتما باید یک نفر مسابقه استقلال و پرسپولیس را سوت بزند.

نکته مهم اینکه از بین عرب براقی، اکرمی و منصوریان بعید است کمیته داوران شانس قضاوت در این دیدار را با توجه به تجربه کمتر به منصوریان بسپارد و در این شرایط عرب‌براقی و اکرمی از بیشترین شانس برای سوت زدن در مسابقه دربی 103 برخوردار خواهند بود.

257 251

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1881192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =