ماجرای عجیب مردی که بیش از ۲۰۰ بار واکسن کرونا زده بود

طبق مطالعه‌ای که در مجله بیماری‌های عفونی Lancet منتشر شده است، یک مرد آلمانی ۲۱۷ بار طی ۲۹ ماه واکسن کرونا دریافت کرده است اما هیچ نشانه‌ای از آلوده شدن به ویروسی که باعث کووید-۱۹ می‌شود را نداشته و هیچ گونه عوارض جانبی مرتبط با واکسن را نیز گزارش نکرده است.

به گزارش خبرآنلاین، این مرد ۶۲ ساله اهل «ماگدبورگ» آلمان گفت تعداد زیادی واکسن را به دلایل خصوصی دریافت کرده است.

ایسنا نوشت: متخصصان پس از شنیدن این خبر واکنش بدن وی را بررسی کردند. تیم تحقیقاتی نیز نمونه‌های خون این فرد را بررسی کردند.

متخصصان دانشگاهی پس از مطلع شدن از این موضوع از طریق یک گزارش روزنامه، از این مرد درخواست کردند که اجازه بدهد روی بدن وی و واکنش سیستم ایمنی‌اش پس از دریافت این تعداد واکسن مطالعه کنند.

تیم تحقیقاتی گفت ۱۳۴ مورد تزریق واکسن کرونا شامل هشت نوع مختلف از این واکسن برای این مرد به طور رسمی تایید شده با این حال خودش می‌گوید که ۲۱۷ بار واکسن تزریق کرده است. آنها آزمایش‌های خون قبلی که این مرد داده بود و همچنین نمونه‌های خون بیشتر در ادامه دریافت واکسن‌های دیگر را بررسی کردند.

به گزارش روزنامه «گاردین»، متخصصان اظهار کردند هیچ عارضه جانبی در این مرد گزارش نشده است.

همچنین آنها دریافتند که سیستم ایمنی بدن این فرد کاملا فعال است.

این محققان گفتند: مشاهده‌ اینکه به رغم تزریق این تعداد واکسن هیچ عارضه جانبی قابل‌توجهی برای وی ایجاد نشده است، نشان می‌دهد که داروها در سطحی مطلوب برای افرادی که واکسینه می‌شوند، قابل تحمل هستند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1881534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =