ایسنا نوشت:

عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت: تبليغات سوء ماهواره‌ها در زمينه مواد آرايشي، بهداشتي و دارويي يك جنگ نرم است، چرا كه بر سلامت و روان و اخلاق افراد تاثير منفي مي‌گذارد.

دكتر اميدوار رضايي افزود: لازم است جامعه در مقابل تبليغات سوء ماهواره‌اي ايمني پيدا كند و اين امر با اطلاع‌رساني به آنان محقق مي‌شود.

وي درباره اقدامات مجلس در زمينه برخورد با تبليغ محصولات دارويي و آرايشي - بهداشتي از شبكه‌هاي ماهواره‌اي فارسي زبان اظهار كرد: صدا و سيما براساس قانون برنامه پنجم و قوانين عادي موظف است كه تبليغ اين گونه مواد را پيگيري كند و چون يك رسانه صوتي و تصويري انحصاري است، تخلفات شبكه‌هاي ماهواره‌اي را به وزارت ارشاد اطلاع دهد و با همكاري وزارت بهداشت تا حد امكان از پخش اين نوع تبليغات جلوگيري كند.

اين عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس تاكيد كرد: تبليغ مواد دارويي و آرايشي و بهداشتي يك بحث فرهنگي است و با صدور يك دستور نمي‌توان آن را حل كرد. در اين شرايط بايد مردم را با بهره‌گيري از روش فرهنگي مانند آموزش و ‌اطلاع رساني درست از تاثيرات نامطلوب استفاده از اين گونه مواد مطلع كرد. در اين جهت صدا و سيما يك ابزار بسيار مهم محسوب مي‌شود، بنابراين هم وزارت بهداشت و هم وزارت ارشاد، بايد از اين ظرفيت اين سازمان بهره ببرند.

رضايي در پايان با بيان اين‌كه دولت و وزارت بهداشت در زمينه عرضه قليان موظف به اجراي قانون هستند، گفت: قانون درستي در اين زمينه تصويب شده است و مشكل اجراي آن است. كميسيون بهداشت موظف است پيگيري كند كه چرا اين قانون به‌درستي اجرا نمي‌شود. در اين جهت به وزارت بهداشت نامه نوشته و تذكر داده است تا اين موضوع را به عنوان مسئول اصلي اجراي قوانين مربوط به سلامت پيگيري كند.

4747

کد خبر 188156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بهزادخان IR ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۹/۱۶
    12 1
    پس هر چيزي كه بر سلامت و روان و اخلاق افراد تاثير منفي مي‌گذارد، از مظاهر جنگ نرم است حالا از هر كس مه صادر شده باشد. از جمله: - گراني - تورم - بيگاري - وعده دروغ ....