ریزش رأی آتش زننده برجام و حامی لایحه عفاف و حجاب /تاجگردون ۴ سال بعد با رأی بیشتر به مجلس بازگشت

در استان کهگیلویه و بویر احمد حوزه انتخابیه گچساران نیز غلامرضا تاجگردون توانست بار دیگر با عبور از سد شورای نگهبان در انتخابات حضور داشته و پیروز رقابت ها شود. رأی او بیشتر از میزان رأیی است که در سال ۹۸ بدست آورد.

در بخشی از گزارش خبرآنلاین درباره آمار نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی که به مجلس دوزادهم راه یافتند آمده است؛

در استان قم مجتبی ذوالنوری، که در جایگاه نائب رئیس دوم مجلس یازدهم قرار دارد، توانست بار دیگر وارد مجلس شود، هر چند که بررسی آرای او با انتخابات ۹۸، نشان از ریزش شدید رأی او در این استان دارد.

مجتبی ذالنوری که این روزها سکوت کرده، یکی از همان نمایندگانی است که در خط مقدم جریان سازی تندروها ایفای نقش می‌ کند و رفتارش تا آنجا پیش رفت که در توئیتی خطاب به رئیس جمهور سابق نوشته بود: «رهبر انقلاب باید دستور بدهند هزاربار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود». تهدیدی که با واکنش صریح رهبر انقلاب مواجه شد و ایشان در دیدار حضوری با حسن روحانی و اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا، فرمودند: «هتک حرمت حرام است و انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد ضمن اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام نیاز دارد.»

در استان کهگیلویه و بویر احمد حوزه انتخابیه گچساران نیز غلامرضا تاجگردون توانست بار دیگر با عبور از سد شورای نگهبان در انتخابات حضور داشته و پیروز رقابت ها شود. رأی او بیشتر از میزان رأیی است که در سال ۹۸ بدست آورد. تاجگردون اگر چه در انتخابات مجلس یازدهم توانست پیروز شده و در پارلمان حضور داشته باشد اما اعتبارنامه او توسط نمایندگان تایید نشد و سید ناصر حسینی پور جایگرین او در انتخابات میان دوره ای شد. سیدمحمد موحد نماینده کهکیلویه نیز رأی بیشتری نسبت به انتخابات مجلس یازدهم کسب کرد.

در استان های کرمان، کرمانشاه و کردستان نیز نمایندگانی ابقا شده اند که برخی ریزش رأی داشته اند و برخی افزایش رأی. در استان کرمان موسی غضنفرآبادی، نماینده حامی لایحه عفاف حجاب در مجلس ماندگار شده است هرچند با ریزش رأی.

قم

حوزه انتخابیه

نماینده مجلس یازدهم

آراء

منتخب مجلس دوازدهم

آراء

قم

مجتبی ذوالنوری

۲۰۴.۷۵۸

مجتبی ذوالنوری

۱۴۹.۲۸۳

کرمان

حوزه انتخابیه

نماینده مجلس یازدهم

آراء

منتخب مجلس دوازدهم

آراء

بم، ریگان، فهرج، نرماشیر

موسی غضنفرآبادی

۷۹.۳۹۲

موسی غضنفرآبادی

۶۸.۳۵۴

کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، فاریاب، قلعه گنج

منصور شکراللهی

۱۰۵.۱۴۷

منصور شکراللهی

۸۲.۵۸۶

کهگیلویه و بویر احمد

حوزه انتخابیه

نماینده مجلس یازدهم

آراء

منتخب مجلس دوازدهم

آراء

کهگیلویه و بهمنی

سید محمد موحد

۷۵.۸۵۱

سید محمد موحد

۱۱۸.۲۰۶

گچساران

غلامرضا تاجگردون

۳۸.۳۵۲

غلامرضا تاجگردون

۶۶

۲۷۲۱۵

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1881583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =