هشدار روسیه درباره آماده شدن ناتو برای ورود به جنگ‌های جدید

دبیر شورای امنیت ملی روسیه اعلام کرد در جریان رزمایش جاری نیروهای ناتو در اروپا، سناریوی رویارویی مسلحانه با روسیه تمرین می‌شود که تنش را افزایش داده و اوضاع را در جهان بی‌ثبات می‌کند، اما این ائتلاف در حال آماده شدن برای جنگ‌های جدید است.

به گزارش خبرآنلاین نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی روسیه در شهر ماگاس، پایتخت جمهوری اینگوشتیا روسیه ، در نشستی در مورد مسائل امنیت ملی در مناطق حوزه قفقاز شمالی روسیه گفت: نقش مخرب ایالات متحده در تاریخ معاصر آشکار است. هیچ کشور دیگری این همه جنگ و درگیری نظامی راه نینداخته و این همه بحران اقتصادی ویرانگر را موجب نشده است.

پاتروشف اضافه کرد: یکی از ابزارهای مهم تاثیر گذاری واشنگتن بر سایر کشورها، بلوک تهاجمی ناتو است که به مرزهای غربی روسیه نزدیک شده است. ناتو در طول ۷۵ سال از عمر خود، به بهانه حفظ صلح و دموکراسی بیش از یک صد جنگ و درگیری نظامی در سراسر جهان بپا کرده و در حال آماده شدن برای جنگ‌های بعدی است.

به گزارش ایسنا، به گفته وی، رزمایش آغاز شده نیروهای مسلح متحده ناتو در اروپا موسوم به "مدافع مقاوم ۲۰۲۴" که طی آن سناریوی رویارویی مسلحانه با روسیه در حال انجام است، قطعاً تنش را افزایش داده و اوضاع را در جهان بی‌ثبات می‌کند.

پاتروشف یادآور شد: برنامه‌هایی برای گسترش بیشتر حضور ناتو در منطقه آسیا و اقیانوسیه و منطقه قطب شمال وجود دارد.

دبیر شورای امنیت ملی روسیه گفت: در سال ۲۰۲۴، هزینه‌های نظامی پیش‌بینی شده توسط کشورهای ناتو همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد که بار دیگر بر ماهیت تهاجمی فزاینده این اتحادیه تأکید می‌کند.

311311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1881655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =