قیمت و جزئیات تورهای خارجی نوروز ۱۴۰۳؛ از تور ویتنام تا تور آنتالیا

تورهای نوروز ۱۴۰۳ با وجود گران بودن، جذابیت خاص خود را دارند. با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، بسیاری از افراد در پی یافتن تورهای مناسب خارجی برای گذراندن تعطیلات نوروزی هستند. 

ترجیح برخی از افراد این است که مشقت‌های یک سال زحمت و کار خود را با انجام یک سفر خارجی در ایام تعطیلات نوروزی به فراموشی بسپارند. اکثر کسانی که خواهان سفر خارجی با تورهای نوروزی هستند، مطابق با بودجه و امکانات خود در پی آن هستند که تور مناسب را برای خود پیدا کنند.

در این مطلب زی سان در دو سطح ارزان قیمت و گران قیمت، تورهای خارجی نوروز ۱۴۰۳ را معرفی می‌کند.

گران‌ترین تورهای خارجی برای نوروز ۱۴۰۳

۱- تور نوروزی ژاپن و کره

قیمت سفر با تور نوروزی به کشورهای ژاپن و کره به مدت ۱۶ روز ۱۰۵ میلیون تومان به اضافه ۴۵۰۰ دلار است. اگر قیمت دلار را با نرخ روز بازار حوالی ۶۰ هزار تومان در نظر بگیریم، ۰ فردی که می‌خواهد با این تور سفر کند باید در ابتدا یک ۱۰۵ میلیون تومان پرداخت و در ادامه حدود ۲۷۰ میلیون تومان دیگر را به آژانس جهت کارهای صدور ویزا پرداخت کند. مجموعا برای این سفر جذاب به دو کشور صنعتی شرق آسیا، هر فرد باید ۳۷۵ میلیون تومان پرداخت کند. البته اگر امکانات ویژه نیز درخواست شود، باید چند ده میلیون بر هزینه سفر با این تور اضافه شود. در این تور نوروزی مسافران در ۱۶ روز اقامت خود از شهرهای توکیو، هاکونه، کیوتو، اوساکا، جیجو و سئول بازدید می‌کنند. در این سفر افراد چهار بار پرواز با هواپیما و سفر با قطار سریع‌السیر را تجربه می‌کنند.

قیمت و جزئیات تورهای خارجی نوروز ۱۴۰۳؛ از تور ویتنام تا تور آنتالیا

۲- تور نوروزی ژاپن

سفر ۱۲ روزه به کشور ژاپن نیز بودجه زیادی را می‌طلبد. در حالت حداقلی باید ۱۱۷ میلیون تومان به اضافه ۲۹۰۰ دلار کنار گذاشت. مجموعا برای سفر با این تور ۲۹۱ میلیون در کم‌ترین شرایط در نظر گرفت. اگر افراد امکانات درجه یک را مطالبه کنند و گشت‌های اختیاری را نیز بروند باید حدود ۳۵۰ میلیون تومان بودجه در نظر بگیرند.

۳- تور نوروزی ایندوچاینا (ویتنام، لائوس، کامبوج)

سفر با تور نوروزی به کشورهای ویتنام، لائوس و کامبوج به مدت ۱۶ روز ۲۷۴ میلیون بودجه می‌خواهد. برای این سفر یک آژانس مسافرتی ۱۰۹ میلیون تومان به اضافه ۲۷۵۰ دلار را به صورت حداقلی برای هر فرد در نظر گرفته است.

۴- تور نوروزی کره جنوبی

تور ۶ روزه به کشور کره جنوبی ۲۰۱ میلیون در حداقلی‌ترین حالت بودجه نیاز دارد. یک آژانس مسافرتی برای این تور ۹۹ میلیون به اضافه ۱۷۰۰ دلار تعیین کرده است.

۵- تور نوروزی ویتنام

در سفر به ویتنام از شهرهای هانوی، سایگون، هالونگ‌بی و دانانگ بازدید می‌شود، اما برای این سفر می‌بایست ۱۹۴ میلیون تومان بودجه کنار گذاشت. یک آژانس مسافرتی برای سفر ۱۱ روزه به ویتنام ۹۵ میلیون تومان به علاوه ۱۶۵۰ دلار قیمت گذاشته است. جالب‌تر آن‌که این سفر نسبتا گران قیمت تکمیل نیز شده است.

۶- تور نوروزی کنیا

سفر به قلب قاره آفریقا به مدت ۱۲ روز حدودا ۱۷۰ میلیون بودجه می‌خواهد. یک آژانس مسافرتی برای سفر به کنیا حداقل ۶۷ میلیون ۶۱۰ هزار تومان به علاوه ۱۷۰۰ دلار پول نیاز دارید. این سفر می‌تواند برای کسانی که توان مالی دارند بسیار جذاب باشد.

قیمت و جزئیات تورهای خارجی نوروز ۱۴۰۳؛ از تور ویتنام تا تور آنتالیا

۷- تور نوروزی مالدیو

سفر ۸ روزه به سرزمین هزارجزیره فیروزه‌ای در ایام نوروز برای هر فرد ۶۹ میلیون تومان به علاوه ۱۰۰۰ دلار آب می‌خورد. یعنی هر فرد باید حدود ۱۲۹ میلیون تومان پرداخت کند تا به مدت ۸ روز در ایام تعطیلات به مالدیو برود.

۸- تور نوروزی نپال

سفر با تور نوروزی به کشور نپال برای ۱۰ روز در حالت حداقلی ۵۵ میلیون تومان به علاوه ۱۰۵۰ دلار بودجه نیاز دارد. مجموعا هر فرد باید برای سفر به نپال ۱۱۸ تومان پرداخت کند. البته اگر فرد امکانات و تهسیلات درجه یک بخواهد به طور حتم باید چند ۱۰ میلیون بیشتر کنار بگذارد.

۹- تور نوروزی تونس

یکی دیگر از کشورهای مطلوب برای سفر نوروزی در آفریقا تونس است. برای سفر ۸ روزه به این کشور یک آژانس مسافرتی ۶۷ میلیون تومان به علاوه ۹۰۰ دلار را درخواست کره است. یعنی هر فرد باید مبلغی به مقدار ۱۱۱ میلیون تومان را کنار بگذارد.

۱۰- تور نوروزی تایلند

تور نورزی تایلند با اقامت ۵ شب در پوکت و ۲ شب در بانکوک در حداقلی‌ترین حالت ممکن ۹۵ میلیون ۵۰۰ هزار تومان هزینه دارد. البته این هزینه برای زمانی است که طرف حاضر به اقامت در اتاق دو نفره باشد. در صورتی که شما اتاق تک نفره را انتخاب کنید این هزینه در یک هتل درجه ۲ به بیش از ۱۰۱ میلیون تومان می‌رسد. برای این تور نیز حداقل هزینه ۹۵ میلیون تومان است.

۱۱- تور نوروزی هند

یکی دیگر از مقصدهای جذاب برای تور نوروزی ۱۴۰۳ کشور هند است. برای حضور در مثلث طلایی دهلی، آگرا و جایپور و البته بازدید از جشن هالی ۳۹ میلیون تومان به اضافه ۹۰۰ دلار باید کنار گذاشت. مجموعا هر فرد برای سفر نوروزی به هند ۹۳ میلیون کنار بگذارد.

۱۲- تور نوروزی عمان

برای سفر ۷ روزه به کشور همسایه جنوبی ایران ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باید کنار گذاشت. هزینه این سفر ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به علاوه ۱۰۰۰ دلار است.

۱۳- تور نوروزی ازبکستان

تور نورزی به کشور ازبکستان با بازدید از شهرهای سمرقند، بخارا، خیوه و تاشکند به مدت ۸ روز ۲۵ میلیون تومان به علاوه ۱۱۰۰ دلار بودجه می‌خواهد. البته این مقدار حداقلی است و در صورت درخواست امکانات درجه یک باید چند ۱۰ میلیون دیگر را نیز در نظر گرفت. در حداقلی‌ترین حالت برای تور نوروزی ازبکستان باید ۹۱ میلیون پول کنار گذاشت.

ارزان‌ترین تورهای خارجی برای نوروز ۱۴۰۳

۱- تور نوروزی ترکیه (گروهی وان)

یک آژانس مسافرتی برای تور گروهی ۴ روزه به شهر وان ترکیه با اتوبوس در نوزور امسال مبلغ ۷ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان را تعیین کرده است. این تور می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند با حداقلی‌ترین هزینه یک سفر نوروزی ویژه بروند، می‌تواند بسیار جذاب باشد.

۲- تور نوروزی آنتالیا و استانبول

تور ۹ روزه سفر به ترکیه با سفر و قامت در شهرهای استانبول و آنکارا در حداقلی‌ترین حالت با یک هتل درجه ۲ هزینه‌ای معادل ۶۴ میلیون تومان می‌خواهد. شاید برای شما عجیب باشد، اما این مبلغ در میان تورهای نوروزی در دسته ارزان‌ترین‌ها قرار دارد.

۳- تور نوروزی ترکیه (کاپادوکیه، قونیه، پاموکاله، کوش آداسی)

تور ۸ روزه سفر به ترکیه با بازدید از شهرهای کاپادوکیه، قونیه، پاموکاله و کوش آداسی بودجه‌ای معادل ۲۰ میلیون به اضافه ۹۰۰ دلار را می‌طلبد. مجموعا برای این سفر در حالت حداقلی می‌بایست ۷۴ میلیون تومان را کنار گذاشت. در صورت درخواست اقامتگاه‌های درجه یک باید حداقل ۱۰ میلیون تومان را به این مقدار افزود.

قیمت و جزئیات تورهای خارجی نوروز ۱۴۰۳؛ از تور ویتنام تا تور آنتالیا

۴- تور نوروزی گرجستان

سفر به گرجستان را می‌توان یک تور نورزی نسبتا ارازان قیمت دانست. برای سفر ۸ روزه به کشور گرجستان و بازدید از شهرهای تفلیس، باطومی، کوتایسی و کازبگی ۲۵ میلیون به اضافه ۸۵۰ دلار بودجه نیاز دارد. یعنی حدودا باید هر فرد ۷۶ میلیون تومان کنار بگذارد.

۵- تور نوروزی روسیه

برای سفر ۸ روزه به روسیه و بازدید از دو شهر مسکو و سن پترزبورگ شما به حدود ۷۷ میلیون تومان بودجه نیاز دارید. یک آژانس مسافرتی برای این سفر ۲۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به علاوه ۹۰۰ دلار، مطالبه کرده است.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1882400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =