اتفاقی عجیب؛ بازشماری آراء نیشابور /کاندیدای معترض: ۲۵۰ رأی به سبد رأیم اضافه شد

پس از اینکه یکی از نامزدهای این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در نیشابور که به دلیل تشابه اسمی با دو نفر دیگر بر نتایج نهایی آراء اعتراض داشت بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده مقرر بر بازشماری مجدد آراء شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند روز پس از برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم، خبری منتشر شد که تشابه اسمی چهار نامزد انتخاباتی در شهرستان نیشابور منجر به شکایت یکی از نامزدها در مورد نحوه شمارش آرا و بازماندش از حضور بر کرسی مجلس شده است.

حال صبح امروز ایسنا، روایت کرد که، در همین خصوص سید علی حسینی، نامزد انتخابات مجلس دوازدهم که درخواست بازشماری مجدد صندوق‌ها را داشته است، گفت: با توجه به اعتراضی که بر نتایج آراء اعلام شده داشتم با پیگیری‌ها و جلسات هیات اجرایی و نظارت شهرستان از روز گذشته ۲۰ اسفند بازشماری مجدد آراء آغاز شد.

حسینی با بیان اینکه روز گذشته بازشماری ۱۰ درصد صندوق‌های اخذ رأی که پیشنهاد داده بودیم انجام شد، افزود: از ۱۰ درصد صندوق‌ها که ۴۴ صندوق می‌شود ۲۵۰ رأی به سبد رأی ما اضافه شد.

وی عنوان کرد: پس از این تغییرات و با توجه به اینکه رأی قابل توجهی اضافه شده بود هیات اجرایی و نظارت شهرستان مجدد جلساتی را برگزار کردند و مقرر شد امروز بازشماری تمامی صندوق‌های باقی مانده انجام شود.

این نامزد انتخابات مجلس دوازدهم خاطرنشان کرد: چون اختلاف معنادار بوده مقرر بر بازشماری سایر صندوق‌ها شده است، در غیر این صورت انجام نمی‌شد، با توجه به اینکه اختلاف آرای من با نفر دوم این دوره از انتخابات ۶۲۳ رأی است عملاً در بازشماری ۱۰ درصد صندوق‌ها ۲۵۰ رأی جبران شده و قطعاً در باقی صندوق‌ها هم پیش‌بینی می‌شود تعداد قابل توجهی رأی اضافه شود.

تشابه اسمی چهار نامزد انتخاباتی در شهرستان نیشابور در این دوره از انتخابات منجر به شکایت یکی از نامزدها در مورد نحوه شمارش آرا و بازماندش از حضور بر کرسی مجلس شد که بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از روز گذشته کار بازشماری آراء در این شهرستان آغاز شده است.

27215

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1883046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =