آئین اهدای احکام و امضای عهدنامه چهار رئیس فدراسیون

آیین اهدای احکام روسای فدراسیون‌های ورزشی جانبازان و توان‌یابان، چوگان، آمادگی جسمانی و ناشنوایان با حضور وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک برگزار شد. در این آیین عهدنامه جدید وزارت ورزش با روسای فدراسیون‌ها هم به امضای منتخبین مجامع این فدراسیون‌ها رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان، صبح امروز (پنج شنبه 24اسفندماه) طی آیینی در محل وزارت ورزش و جوانان احکام احمد گواری رییس فدراسیون آمادگی جسمانی و تندرستی، جلیل کوهپایه‌زاده رییس فدراسیون جانبازان و توان‌یابان، اصغر ناظری رییس فدراسیون چوگان و مصطفی نکولعل آزاد رییس فدراسیون ناشنوایان به همراه اعضای هیات رییسه این فدراسیون‌ها توسط کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان و محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی المپیک اهدا شد.

کیومرث ‌هاشمی در مراسم اهدای احکام جدید چهار فدراسیون، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: فلسفه حضور شما در این نشست اعطای حکم مسئولیت به عنوان رییس فدراسیون است که این موضوع به این شکل در گذشته مرسوم نبوده اما به جهت اهمیت موضوع و اینکه نشان دهیم همه رشته‌ها برای ما مهم هستند تصمیم به برگزاری مراسم اهدای احکام رییس و اعضای فدراسیون گرفتیم.

وی با بیان اینکه مراسم اهدای حکم برای سایر فدراسیون نیز در آینده برگزار خواهد شد، اظهار داشت: طی نشستی که با آقای خسروی وفا داشتیم مقرر شد از این به بعد پس از برگزاری مجمع و رییس فدراسیون طی مراسمی احکام اعضای فدراسیون با قرائت عهد نامه به اعضا اهدا شود.

وزیر ورزش و جوانان افزود: اعتقاد داریم قبل از شروع کار فدراسیونها نکات و موضوعات کلانی که در ورزش کشور وجود دارد باید مطرح شود و با توجه محدودیت‌ها و سختی‌هایی که وجود دارد باید با کار جهادی و انقلابی نسبت به برنامه‌ریزی و پیشبرد کار تلاش کنیم تا به اهدافی که در مجمع رییس منتخب به اعضای حاضر قول می‌دهد، برسد.

کیومرث هاشمی بیان کرد: دغدغه فدراسیون‌ها مالی است و منابع محدود و این هنر مدیریتی را می‌طلبد که با همین منابع محدود بتوانیم کار را جلو ببریم.

وزیر ورزش و جوانان شفافیت در کار را مهمترین موضوع در فدراسیونها دانست و اظهار داشت: اگر مسئولان و کسانیکه دارای پست مدیریتی هستند صادقانه کار کنند مطمئنا به اهداف مدنظر دست پیدا می‌کنند و در این راستا نباید انسجام و همدلی بین اعضای فدراسیون را نادیده گرفت چراکه با همدلی می‌توان قدمهای مثبتی در جهت رشد و ارتقا رشته مدنظر برداشت.

وی با تاکید بر اینکه باید از نیروهای متعهد و متخصص در حوزه ورزش و مخصوصا در فدراسیونها استفاده کرد، افزود: هدف اصلی ما خدمت‌رسانی به ورزشکاران مخصوصا در حوزه قهرمانی است و باید با همین منابع محدود بهترین خدمات ارائه دهیم.

هاشمی با اشاره به بیانات مقام‌معظم رهبری در خصوص توجه و داشتن نگاه پدرانه به قهرمان، اظهار کرد: بیانات مقام معظم رهبری یک فرمان و یک اصل برای ما مسئولان است و در همین راستا باید با تمام توان به ورزشکاران و قهرمانان رسیدگی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در مراسم اهدای احکام فدراسیون‌ها، رییس فدراسیون به همراه اعضای هیات رییسه سوگند نامه را قرائت می‌کنند تا با دریافت حکم و قرائت این عهد نامه کار خود را بصورت رسمی شروع کنند.
ضمنا در این مراسم سید محمد شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و مریم‌کاظمی پور معاون‌ورزش بانوان حضور داشتند.

258 258

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1884178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =