هشدار به آمریکا درباره تنگه هرمز از سوی یک اصولگرا /مراقب باشید، جمهوری اسلامی سکوت نمی‌کند!

عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: آمریکا باید مراقب باشد چرا که جمهوری اسلامی سکوت نمی‌کند و درباره تنگه هرمز تصمیم‌های جدی خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حمیدرضا ترقی کارشناس مسائل بین‌الملل و عضو حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگویی درباره ادعای «آبرام پیلی» نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران درخصوص اعمال فشار واشنگتن بر پاناما برای ممانعت استفاده کشتی‌های تحریم شده ایران از پرچم این کشور اظهار کرد: آمریکا مدتهاست جنگی ترکیبی را علیه ایران به کار گرفته است از راهبردهای اقتصادی، روانی و رسانه ای استفاده می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او افزود: وقتی ایران بتواند تحریم‌های آمریکا را دور بزند، حیله‌ها و تحریم‌ها را خنثی خواهد کرد. سران ایالات متحده باید بدانند که روش‌های دور زدن تحریم برای ایران بسیار است و خیال نکند که اگر به پاناما فشار بیاورد دست جمهوری اسلامی خالی خواهد ماند.

ترقی متذکر شد: به نظر می‌رسد تلاش آمریکا در این راستا کاملا بی‌فایده است و ما از راههای بهتری برای دور زدن تحریم ها استفاده می‌کنیم.

کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر این که آمریکا باید تبعات این اقدام خود را بپذیرد، گفت: قطعا این راهکار آمریکا باعث افزایش فشار بر باب المندب و سایر تنگه هایی خواهد شد که ایالات متحده و اروپا از طریق آن به اسرائیل کمک می‌کنند.

ترقی افزود:آمریکا باید مراقب باشد چرا که جمهوری اسلامی سکوت نمی‌کند و درباره تنگه هرمز تصمیم‌های جدی خواهد گرفت.

۲۷۲۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1884452

برچسب‌ها