پزشکیان: تهدیدات آقایان برای تغییر هیات رئیسه مجلس محقق نخواهد شد /اصولگرایان چند گروه شده و یکدیگر را تخریب می کنند

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجایی که اصولگرایان به چند گروه تقسیم شده‌اند، باید دید چگونه می‌توان موضوع انتخابات هیأت‌رییسه و انتخاب رئیس مجلس را مدیریت کرد. به هر صورت، هنوز این موضوع (انتخاب رئیس مجلس آینده) قابل پیش‌بینی نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «مسعود پزشکیان» نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به ترکیب احتمالی فراکسیون‌ها در مجلس دوازدهم، اظهار کرد: معمولاً زمانی که نمایندگان وارد مجلس می‌شوند، اکثراً انگیزه دارند که یک فراکسیون ایجاد کنند.

به گزارش مهر، وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اصولگرایان در مجلس دوازدهم یک فراکسیون سیاسی تشکیل می‌دهند یا خیر، افزود: همین الان این افراد شامل چند گروه هستند و تخریب دیگری را دنبال می‌کنند که اخلاقی نیست.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته در کلیت قضیه باید بگویم که اگر ما اصول یا برنامه مشخصی برای اصلاحات داشته باشیم، به هیچ وجه نمی‌توان آن برنامه را بر اساس گروهی خاص، شقه‌بندی کرد.

پزشکیان ادامه داد: اصلاح‌طلبی و اصولگرایی تعاریف روشنی دارند و بر اساس آن تعاریف، افراد هم‌قسم می‌شوند که به کدام سمت بروند، اما زمانی که ما آن را شقه می‌کنیم، یعنی هنوز به یک زبان و نگاه مشترک در تعریف اصلاح‌طلبی یا اصولگرایی نرسیده‌ایم.

منتخب مردم تبریز در مجلس دوازدهم درباره رئیس احتمالی مجلس دوازدهم هم گفت: نمی‌دانم اما قطعاً این حرف‌هایی که برخی آقایان می‌گویند مبنی بر اینکه ما هیأت‌رییسه را تغییر می‌دهیم و تهدید می‌کنند، محقق نخواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا محمدباقر قالیباف در مجلس بعدی می‌تواند به راحتی ریاست مجلس را به دست بیاورد، گفت: بستگی دارد؛ از آنجایی که اصولگرایان به چند گروه تقسیم شده‌اند، باید دید چگونه می‌توان موضوع انتخابات هیأت‌رییسه و انتخاب رئیس مجلس را مدیریت کرد. به هر صورت، هنوز این موضوع (انتخاب رئیس مجلس آینده) قابل پیش‌بینی نیست.

۲۷۲۱۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1884453

برچسب‌ها