دل نوشته فرمانده کل ارتش خطاب به سربازان ایران

سرلشکر موسوی گفت: از خدای متعال برای ملت بزرگ ایران، سالی نیکو، برای مردم جهان، صلح و آرامش و برای فلسطین عزیز و غزه قهرمان، سال پیروزی نهایی را آرزو دارم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، در آستانه حلول سال نو خورشیدی، دل نوشته امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران برای قدردانی از سربازان در حراست از حدود و ثغور مرزهای ایران اسلامی را منتشر کرد.

متن دل نوشته به این شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

فرزندان عزیزم سربازان وطن؛ سلام

اکنون که این نوشته را می‎خوانید می‌دانم درجای جای این سرزمین پهناور، ازشهر و پادگان تا نقاط مرزی، حضور دارید. حضوری که ثمرات و برکات بسیاربرای کشور و مردم داشته، مردمی که شایسته خدمتند و شما نیز شایسته تکریم ما و مردم.

می‎دانم در کنار دغدغه شغل و زندگی و احساس تکلیف در قبال خانواده و پدر و مادر که بخش مهمی ازدل مشغولی شماست، به عزیزان ایثارگر سرباز که درگذشته‌های نه چندان دور، روزهای سختی را در این کسوت گذراندند نیز می‌اندیشید.

فرزندان عزیزم؛ وجدان‎های بیدار از دیروز تا امروز، از شمار رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس تا سال‌های پس از جنگ تحمیلی و همچنین مردم شریفمان، حضور تعیین کننده سربازان دین و وطن درمقاطع مهم تاریخی تا حوادث و صحنه‎های کمک به مردم و دفاع از حریم استقلال، امنیت و حریت ایران را هرگز فراموش نمی کنند. شما امروزهم مایه امید مردم و رکن دفاع این مرز و بومید.

در روزگاری که دشمنان ما قصد تجزیه ایران را داشتند هم زمان با حضور گسترده سربازان رزمنده، عزیزانی که خدمت سربازیشان به پایان رسیده بود در همان آغاز جنگ تحمیلی در قالب نیروهای احتیاط دوباره آمدند، مردانه ایستادند، بسیاری به شهادت رسیدند و یا در شمار جانبازان جنگ، نقش آفرینیِ فرزندان خود در امروز و فردای ایران را به نظاره نشستند و جمع کثیری نیزهم اکنون در گوشه گوشه این فلات مقاومت در بین ما، در شهرها و روستاها و در مشاغل گوناگون حضور دارند و گرچه سن و سالی از آنان گذشته و شاید آنان را نشناسیم! اما عطر وجود شریفشان در سربلندی امروز ایران را استشمام می‌کنیم.

پس از آن سال‌ها، سربازان عزیزامروز، با حضورشان در مرزها و مقابله با ناامنی ها و شرارت ها، در شهرها و روستاها برای تامین امنیت، در رزمایش ها برای ارتقای قدرت دفاعی ، در سیل و زلزله و آزمون بزرگ کرونا و حوادث متعدد به کمک مردم عزیز شتافتند و حتی جان خود را نثار کردند.

امروز این سربازان غیور را نه فقط در ارتش سرافراز که در سپاه پاسداران، فرماندهی انتظامی و وزارت دفاع با نقش آفرینی دردفاع، امنیت، صنعت وعلم و فناوری به وفور می‌بینیم.

فرزندان عزیزم؛ می‎دانم از شما و جایگاه رفیعتان در حفظ این مرز و بوم و در شکوفایی ایران عزیز بسیار کم گفته شده و نقش زیبایتان در میان نقوش ماندگار کشورمان در هم ‎آمیخته و بازتعریف نشده که امید دارم ما و سازمان‎ها و نهادها و دستگاه‌های متولی بر این وظیفه خطیر، همتی بیشتر بگماریم و یاد شهیدان و جانبازان سربازمان درسال‌ها تلاش برای سربلندی نام ایران را همراه با خدمات سرباز امروز وطن، احیا و تبیین کنیم.

دست مردانه شما را که بازوی قدرتمند دفاع از ناموس کشور است می‌فشارم و بر صبر و بصیرت و ایستادگی‌تان در ادامه راه سربازان دین و وطن افتخار می‌کنم و امیدوارم عید باستانی نوروز در تقارن مبارک با ماه بندگی و میهمانی خدا، بهاری دیگر برای تقویت تقوا و استقامت در برابر سختی‌ها و ان‌شاالله توفیقات بیشتر در زندگی در سایه سلامتی وجود شریفتان باشد.

از خدای متعال برای ملت بزرگ ایران، سالی نیکو، برای مردم جهان، صلح و آرامش و برای فلسطین عزیز و غزه قهرمان، سال پیروزی نهایی را آرزو دارم.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران
سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی

۲۷۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1885626

برچسب‌ها