طوفان در این شهر مسافرخیز، هواشناسی هشدار داد

رئیس اداره هواشناسی کاشان از وقوع طوفان خبر داد و گفت: استحکام‌سازی سازه‌های موقت در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش خبرآنلاین، عباس ارغوانی در گفت‌وگو با تسنیم، ضمن هشدار نسبت به وقوع طوفان باد در اولین روز سال ۱۴۰۳ اظهار داشت: از ساعات ابتدایی بعدازظهر وزش باد شدید یا همان طوفان با جهت غربی تا چندین ساعت پیش‌بینی شده است.

وی در بیان جزئیات این رخداد در شهرستان کاشان ابراز داشت: طوفان باد توان ایجاد گرد و خاک و خسارت به سازه‌های سست و المان‌های شهری، بنرهای مناسبتی و شکستن شاخه‌های ترد و شکننده را دارد که نیازمند به مواظبت در مواجه با این مخاطره است.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان در بیان توصیه به گلخانه‌داران ابراز داشت: به تمامی گلخانه‌داران توصیه می‌شود با توجه به وزش طوفان باد نسبت به مستحکم‌سازی سازه‌های موقت خود اقدام کنند تا متحمل خسارات ناشی از مخاطره جوی نشوند.

وی با بیان اینکه پیش از این نیز هواشناسی هشدار نارنجی صادر کرده بود، گفت: در این شرایط شهروندان خودروهای خود را زیر درختان با شاخه‌های سست پارک نکنند تا از بروز خسارت‌های احتمالی جلوگیری به عمل آورده شود.

ارغوانی با بیان اینکه دستگاه‌های مربوطه در این زمینه آمادگی داشته باشند، تصریح کرد: با توجه به طوفان باد پیش‌بینی شده لازم است تا دستگاه‌های خدماتی آمادگی لازم را داشته باشند در صورت بروز حوادث احتمالی نسبت به رفع آن اقدام کنند.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1886356

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =