انتشار فراخوان سومین بازار تئاتر ایران ، آغاز ثبت‌نام مقدماتی ناشران داخلی برای نمایشگاه کتاب تهران و اجرای یک نمایش جدید در تالار وحدت از جمله اخبار حوزه فرهنگ و هنر امروز دوشنبه 21 آذر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رسمی سی امین جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛ سی‌امین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سومین دوره بازار تئاتر ایران را از تاریخ 18 تا 21 بهمن‌ماه سال جاری برگزار خواهد کرد.
متقاضیان حضور در سومین دوره بازار تئاتر ایران می‌توانند با ارائه و تکمیل مدارک تا تاریخ 10 دی‌ماه در این رویداد شرکت کنند. مدارک لازم جهت شرکت در بازار تئاتر به این شرح است: 
فرم‌ تکمیل شده‌ی شرکت در بازار به زبان‌های فارسی و انگلیسی شامل؛ معرفی گروه متقاضی، تلفن تماس، نشانی الکترونیک و پایگاه اینترنتی گروه، سی دی حاوی 5 عدد عکس با کیفیت مناسب چاپ از نمایش‌های گروه متقاضی با قید مشخصات به شرح ذیل:نام عکاس، نام نمایش،کارگردان،مکان و زمان اجرا، فایل لوگو یا آرم گروه،یک نسخه نمونه بروشور و کاتالوگ (دو زبانه)، DVD آثار شامل تیزر نمایش و نسخه‌ی کامل زیرنویس شده به زبان انگلیسی.
ارائه تمامی مداراک درخواستی در فرم ضمائم الزامی است و زمان فراخوان قابل تمدید نخواهد بود. گروه‌های نمایشی با سابقه حضور یا تولید مشترک در جشنواره‌های بین‌المللی در اولویت می‌باشند.
پیشنهاد می‌شود، گروه‌های شرکت‌کننده در ایام بازار، یک مترجم مسلط به همراه داشته باشند.آثار متقاضی باید پیش از این در یکی از جشنواره‌های ملی و یا بین‌المللی داخلی ویا خارجی و یا به صورت عمومی اجرا شده‌ باشند.
 متقاضیان حضور در سومین دوره بازار تئاتر ایران می‌توانند برای ارائه و تکمیل مدارک تا تاریخ 10 دی‌ماه به محل دائمی دبیرخانه جشنواره واقع در خیابان حافظ، خیابان رودسر، خیابان به‌آفرین، پلاک 4، طبقه 4، واحد 12 مراجعه کنند. 
«انبوهی از هیچ‌کس» در تالار وحدت
نمایش "انبوهی از هیچ کس" نوشته حسن باستانی و به کارگردانی مصطفی عبداللهی از 6 دی در تالار وحدت اجرا می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، این نمایش حکایت گر سفر "مسلم بن عقیل" به شهر کوفه قبل از واقعه عاشورا است.
این نمایش با حضور 18 بازیگر اصلی و 25 بازیگر حرکات فرم روی صحنه می‌رود که از جمله بازیگران آن می توان به مصطفی عبداللهی، ناهید مسلمی، محمد ساربان، عباس توفیقی، محمد پور حسن، سیروس اسنقی، فرشاد اسد الله پور و ... اشاره کرد.
این نمایش که به همت گروه تئاتر خورشید و به سرپرستی حسین سحرخیز تهیه و تولید شده، از 6 تا 27 دی همه روزه از ساعت 17:30، به مناسبت ماه‌های محرم و صفر در تالار وحدت روی صحنه است.
آغاز ثبت نام مقدماتی ناشران داخلی؛ نیمه دوم دی ماه سال جاری
بهمن دری رییس شورای سیاستگذاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیمه دوم دی ماه سال جاری را زمان آغاز ثبت نام مقدماتی ناشران داخلی برای شرکت در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عنوان کرد و گفت: «با نهایی شدن و تصویب آیین‌نامه ضوابط و مقررات حضور ناشران داخلی و اطلاع‌رسانی آن از طریق سایت نمایشگاه ورسانه ها، ناشران حائز ثبت نام می‌توانند از نیمه دوم دی ماه نسبت به ثبت نام از طریق تشکل خود اقدام نمایند.»
به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دری همچنین از حضور اعضای جدید در شورای سیاستگذاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با هدف دمیده شدن خون تازه به رگ‌های این شورا خبر داد و گفت:«‌به منظور تقویت این شورا و بهره‌گیری از ایده‌ها و طرح های جدید نفرات جدید و توانمندی به شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب اضافه خواهد شد که به زودی اسامی آن‌ها را اعلام خواهیم کرد.»
 بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 13 تا 23 اردیبهشت ماه سال 1391 در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
57244
کد خبر 188971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =